Reklama

Niedziela Częstochowska

Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”

Co słyszymy, trzeba rozgłaszać po dachach! (por. Mt 10, 27). Dlatego zapraszamy na spotkanie Forum pod hasłem „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” w Częstochowie, 25 maja 2024 r. (sobota), w godzinach od 9 do 16. Będzie to wspólna Eucharystia oraz modlitwa o świętość dla współczesnych mężczyzn. Jak również możliwość wysłuchania konferencji wybitnych Gości oraz szansa na wymianę doświadczeń poprzez przedstawienie osobistego spojrzenia uczestników na męskie sprawy w ramach panelu dyskusyjnego.

[ TEMATY ]

forum

mężczyźni

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

CEL

Celem Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” jest możliwość przekazania rzetelnej wiedzy dotyczącej spraw mężczyzny niezależnie od indywidualnej drogi powołania oraz wymiana doświadczeń przez osoby zainteresowane rozwojem właściwie rozumianej męskości. Przy tym, mamy nadzieję na zainicjowanie lepszej integracji środowisk męskich działających lokalnie, a także na rozbudzenie w męskich sercach pragnienia aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności i wspólnoty duchowej.

ORGANIZATOR

Organizatorem Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” jest parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie, na czele z proboszczem ks. Jackiem Michalewskim. Jest on kapłanem zaangażowanym w różne inicjatywy duszpasterskie, a także dzieła ewangelizacyjne. Natomiast koordynatorem oraz inicjatorem wydarzenia jest Mariusz Janas, mąż i ojciec, doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej. Jest on autorem książki pt. „Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik męskości”, która na wzór przewodników turystycznych prowadzi czytelnika drogami powołania mężczyzny. Współorganizatorem jest parafia św. Zygmunta w Częstochowie z proboszczem ks. dr. Jackiem Marcińcem na czele.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

PATRONAT HONOROWY I MEDIALNY

Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” obejmie patronatem honorowym Metropolita Częstochowski Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, który będzie przewodniczył również naszej modlitwie o świętość mężczyzn.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmie Tygodnik Katolicki NIEDZIELA oraz portal NIEDZIELA.PL, Katolickie Radio FIAT, portal informacyjny Radia FIAT Częstochowskie24.

DLACZEGO CHCEMY ZREALIZOWAĆ TEN PROJEKT?

Liczba spotkań dla mężczyzn wyraźnie rośnie. Podobnie, jak zainteresowanie samym mężczyzną oraz jego powołaniem. I jest to powód do radości! Jednak pośród tej wielości propozycji widać wyraźną potrzebę organizacji takiego wydarzenia w lokalnym środowisku, jakim jest Archidiecezja Częstochowska. Pomimo tego, do udziału w Forum zapraszamy każdego, kto będzie chciał podzielić się doświadczeniem własnego środowiska.

Reklama

ZAPROSZENI GOŚCIE

W spotkaniu Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” swój udział potwierdzili:

1. P. dr. hab. Mieczysław Guzewicz

Mąż, ojciec trojga dzieci, dziadek trzech wnuczek. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, wybitny ekspert w dziedzinie małżeństwa, rodziny, wychowania oraz ojcostwa. Swoją wiedzą dzieli się poprzez liczne publikacje naukowe oraz popularnonaukowe. Jego działalność popularyzatorska obejmuje tematykę małżeńską, rodzinną oraz sprawy mężczyzn. W swojej karierze pełnił ważne funkcje doradcze, takie jak konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, członek Rady Rodziny Polonijnej oraz doradca Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego wkład w dziedzinę małżeństwa i rodziny jest nieoceniony i ma ogromne znaczenie dla społeczności naukowej, społeczeństwa oraz wspólnoty Kościoła.

2. Ks. prof. dr. hab. Adam Rybicki

Profesor nauk teologicznych, wykładowca KUL, autor publikacji książkowych i wielu artykułów na temat męskiej duchowości. Prowadzi rekolekcje dla osób konsekrowanych i świeckich w kraju i za granicą, m. in. dla Rycerzy Kolumba, Rycerzy Jana Pawła II, Mężczyzn św. Józefa. Czynnie angażuje się w męskie inicjatywy, jak np. Męskie Oblężenie Jasnej Góry, Exodus 90.

3. P. dr Mariusz Janas

Mąż i ojciec jednej córki. Ministrant i lektor. Doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej. Autor książki „Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik męskości” oraz kilku już konferencji dla mężczyzn. Przewodnik Jurajski oraz miłośnik wędrówek po górskich szlakach. Pracuje jako opiekun w schronisku dla bezdomnych mężczyzn.

4. P. Aleksander Beta

Mąż i ojciec dwójki dzieci, sportowiec, judoka, reprezentant Polski, zwycięzca Pucharu Świata i Europy, wielokrotny Mistrz Polski w judo, obecnie trener i właściciel klubu sportowego „Beta Judo – Szkoła Pozytywnych Wojowników”. W którym głównym Trenerem jest Jezus. Członek Męskiej Wspólnoty „Wojownicy Maryi” w Łodzi.

Reklama

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o bieżącym stanie przygotowań, o pojawiających się potrzebach związanych z organizacją Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”, a którym to potrzebom będziesz w stanie zaradzić właśnie tylko Ty, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z organizatorem. Wszystko w tym celu, abyśmy mogli wspólnie z Apostołem Pawłem powiedzieć:

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego” (por. 2 Tm, 4, 7-8). Niech tą nagrodą na mecie będzie rozwój mężczyzn oraz satysfakcja ze wsparcia Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce”.

2024-04-23 10:54

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mężczyźni w Kościele

Rycerze Kolumba, Rycerze Jana Pawła II, Droga Odważnych, Wojownicy Maryi, Męskie Plutony Różańca, Droga Lwa, Męski Różaniec oraz GROM – to tylko niektóre z propozycji dla facetów, którzy chcą pielęgnować swoją męskość w wymiarze duchowym.

Pod tymi nazwami kryją się formacje katolickie: nowe, ale także bardzo tradycyjne. Obok męsko brzmiącej nazwy wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich inicjatyw jest także jeden warunek: trzeba być mężczyzną. I to najczęściej pełnoletnim. – Oczywiście, te nazwy mają przyciągnąć młodych i starszych mężczyzn, którzy wejdą na drogę stałej formacji chrześcijańskiej. Treści ewangeliczne, które mają już 2 tys. lat, opakowujemy w taki sposób, by trafiały do współczesnego człowieka – tłumaczy Jarosław Kumor, jeden z liderów wspólnoty Droga Odważnych.

CZYTAJ DALEJ

Wadowice: 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2024-06-16 23:24

[ TEMATY ]

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Archidiecezja Krakowska

Byśmy zawsze trzymali się - jak Dzieciątko Jezus - dłoni Maryi i żeby to trzymanie się Jej dłoni było centrum naszego życia, najważniejszym motywem naszego codziennego postępowania - niezależnie co się stanie, wracać do Matki i trzymać się Jej rąk ciągle na nowo - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której dokonał papież Jan Paweł II.

- Wierzę, że św. Jan Paweł II jest dzisiaj wśród nas i woła wraz z nami: totus Tuus, Maryja - mówił na początku Mszy św. proboszcz ks. Jarosław Żmija. Zaznaczył, że parafia przygotowywała się do jubileuszu przez szereg wydarzeń. Zwrócił uwagę, że dzieci przyniosą do ołtarza własnoręcznie wykonane różańce, a każdy paciorek oznacza dziesiątkę odmówioną w rodzinie. Jako dar ofiarny złożone zostaną także księgi pamiątkowe, które towarzyszyły peregrynacji obrazu Matki Bożej. - Wpisy w tych księgach to wyraz szczerej miłości parafian do Jezusa i Maryi - mówił ks. Jarosław Żmija.

CZYTAJ DALEJ

Finał 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2024-06-17 11:04

[ TEMATY ]

konkurs biblijny

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Mat. prasowy

W dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Niepokalanowie miał miejsce finał 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji!

Zakres tematyczny 28. Edycji Konkursu objął Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie – wraz ze wstępami, przypisami, komentarzami oraz zagadnieniami ze Słownika.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję