Reklama

Niedziela Łódzka

Bp Pękalski: bądźmy apostołami nadziei!

2025-03-21 19:45

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Drogie siostry i drodzy bracia, bądźmy apostołami nadziei, która nie zawodzi – mówił bp Ireneusz Pękalski podczas liturgii stacyjnej.

W piątkowy wieczór w II tygodniu Wielkiego Postu Mszy św. w ramach pielgrzymowania do Łódzkich Kościołów Stacyjnych przewodniczył bp Ireneusz Pękalski w kościele św. Jana Ewangelisty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej odniósł się do antyfony z Psalmu 31, która zawiera dwie prośby do Boga – o niedoznanie zawodu oraz o uwolnienie. – W tych prośbach zawarta jest też nadzieja, że Bóg wysłucha wołania tego, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, kto sądzi, że nie ma dla niego żadnej nadziei na polepszenie – podkreślił bp Pękalski.

Następnie duchowny nawiązał do bulli jubileuszowej zwołującej Rok Święty 2025, mówiąc o tym, w jaki sposób można być apostołem nadziei. – Święty Jan Ewangelista, patron dzisiejszego kościoła stacyjnego, był najmłodszym z dwunastu apostołów i jedynym, który, według tradycji, zmarł śmiercią naturalną. Jan uczy nas nadziei pełnej paradoksów ukrywających się w tym co zwyczajne. Nasza nadzieja, według św. Jana, opiera się na następujących prawdach: „Jestem kochany przez Boga, mam prawdziwe życie, mam światłość życia, mam radość, jestem synem Boga, jestem królem i kapłanem” – podkreślił bp Pękalski.

Reklama

Na zakończenie podkreślił, aby być apostołem nadziei dla chorych, młodych, starszych i samotnych. - Drogie siostry i drodzy bracia, bądźmy apostołami nadziei, która nie zawodzi – powiedział.

W sobotę, 22 marca, liturgia stacyjna będzie celebrowana w kościele św. Jana XXIII.


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Świętość jest najpiękniejszym obliczem Kościoła

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Bartosz Kosiński

W Święto Ofiarowania Pańskiego w Archikatedrze Łódzkiej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Na początku bp Ireneusz Pękalski przywitał zgromadzonych wiernych nawiązując do obchodzonego święta.
CZYTAJ DALEJ

Masakra parafialnej grupy młodzieżowej

2025-03-20 21:09

[ TEMATY ]

Meksyk

Adobe Stock

Katoliccy biskupi Meksyku z szokiem i oburzeniem zareagowali na zamordowanie ośmiu młodych osób z katolickiej grupy młodzieżowej w stanie Guanajuato. Konferencja Episkopatu Meksyku (CEM) wydała 19 marca oświadczenie, w którym jej przewodniczący, biskup Ramón Castro, zażądał zidentyfikowania sprawców i postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości. Biskupi zaapelowali również o zaangażowanie na rzecz pokoju. „Nadszedł czas, abyśmy się zjednoczyli i aby każdy z nas wziął na siebie odpowiedzialność za pokój w naszym kraju” - stwierdza oświadczenie.

Do przestępstwa doszło w niedzielny wieczór, kiedy uzbrojeni napastnicy wkroczyli do ośrodka parafialnego w mieście San José de Mendoza i strzelali do obecnych tam osób. Osiem ofiar było członkami duszpasterstwa młodzieży w parafii. Atak pozostawił ślady na domach i sklepach w okolicy. Naoczni świadkowie twierdzą, że sprawcy uciekli samochodami, ale jak dotąd nikogo nie aresztowano.
CZYTAJ DALEJ

“Orzech” patronuje przedszkolu przy ul. Irkuckiej we Wrocławiu

2025-03-22 17:31

ks. Łukasz Romańczuk

Agnieszka Bugała, Adam Ciepliński oraz Wiesław Wowk odsłaniają nazwę przedszkola im. ks. Orzechowskiego

Agnieszka Bugała, Adam Ciepliński oraz Wiesław Wowk odsłaniają nazwę przedszkola im. ks. Orzechowskiego

Ksiądz Stanisław “Orzech” Orzechowski został patronem Publicznego Przedszkola “Koszałki - Opałki” we Wrocławiu na Zakrzowie przy ul. Irkuckiej. - Dziś 22 marca 2025 uczestniczymy w wyjątkowym wydarzeniu. Przedszkole przyjmuje imię patrona raz na zawsze. To niezwykle odpowiedzialna decyzja - mówiła z radością Dorota Cieplińska, założycielka przedszkola.

Po zakończonej Mszy świętej wszyscy, w jednej grupie, przemaszerowali na ul. Irkucką, gdzie odbyło się uroczyste odsłonięcie napisu na ścianie przedszkola. - Dzisiaj spełnia się moje marzenie. Przez lata patrzyłam jak rośnie na naszym “koszałkowym” ogrodzie orzech, który z małej samosiejki stał się ogromnym drzewem. I zastanawiałam się, razem z mężem, kiedy uda się nadać naszemu przedszkolu imię “Orzecha”. Księdza Orzechowskiego poznaliśmy na kursach przedmałżeńskich. Jego nauka o rodzinie całkowicie zgadzała się z naszym sposobem widzenia świata i roli rodziny. “Orzech” wychowywał do odpowiedzialności, radości, do zdolności kochania i poszanowania każdego człowieka, przyrody i jej owoców oraz owoców ludzkiej pracy. Wierzących w Boga wychowywał do prawdziwej przyjaźni z Nim, niewierzącym do życia opartym na mocnym fundamencie etycznym - mówiła Dorota Cieplińska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję