Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Polacy odzyskują głos

Niedziela Ogólnopolska 23/2015, str. 3

[ TEMATY ]

wybory

Anna Przewoźnik/Niedziela

Kiedy w dniu 25 maja, w święto Matki Kościoła, w TVP ogłaszano oficjalne wyniki wyborów, Andrzej Duda klęczał przed Obrazem Królowej Polski na Jasnej Górze w podzięce za błogosławieństwo i z prośbą o Jej dalszą opiekę. Katolicka Polska przyjęła to z wielkim wzruszeniem. Dobrze, że człowiek, który opowiada się za wartościami płynącymi z Ewangelii, umiał tak pięknie się zachować. Tym większe mamy nadzieje związane z tą prezydenturą.

Reklama

Polacy postawili na człowieka młodego, wykształconego, z pewnym doświadczeniem politycznym, ale nade wszystko na człowieka, który rozumie trudne polskie sprawy i którego wypowiedzi są klarowne. Naród docenił myślenie patriotyczne i autentyczną troskę o dobro Ojczyzny. Popatrzmy, jak inne narody – Francuzi, Anglicy, Niemcy – pilnują interesów swoich krajów i dobra swych obywateli, i nikt nie uważa tego za coś złego. Dlatego i my, Polacy, mamy nie tylko takie prawo, ale wręcz obowiązek. Nie możemy ciągle schlebiać UE i jej urzędnikom, szczególnie o opcji ateistycznej, nie zawsze też najlepszym rozwiązaniem jest kompromis. Nikt za nas nie zadba o miejsca pracy dla rodaków, o ich godny byt, o wychowanie młodego pokolenia. To my mamy decydować o kształcie naszego życia teraz i w przyszłości. Trzeba zatem uważnie przyjrzeć się wielu sprawom, takim jak funkcjonowanie w Polsce instytucji pochodzenia zagranicznego, banków – czy na tym polu nie dzieje się krzywda naszym obywatelom. Podobnie jest z wieloma aktami prawnymi – m.in. słynna już konwencja antyprzemocowa jest tworem ateizującym, który pod płaszczykiem walki z przemocą niesie ogromne zagrożenie dla naszej narodowej kultury, tradycji, dla chrześcijaństwa, które w znakomitej większości wyznajemy w kraju. Dlatego musimy pilnować wszystkiego, co polskie. I to nie jest żaden nacjonalizm, wręcz przeciwnie – to nasz pierwszy obowiązek szanowania ogniska domowego, rodziny, ojcowizny, tego, co Polskę stanowi.

Z wyborem prezydenta nie zakończyła się zatem nasza rola bacznego obserwatora sceny politycznej w kraju. Przed nami wybory parlamentarne. Polski solidaryzm, wspólnota patriotycznych dążeń winny być decydujące także jesienią. I rzecz najważniejsza – modlitwa. Dziękując Bogu za prezydenta Andrzeja Dudę, nie ustawajmy we wznoszeniu rąk za ten najbliższy czas, za pomyślny rozwój Ojczyzny.

2015-06-02 12:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mucha: nie ma przesłanek, że będzie regionalizacja wyborów

[ TEMATY ]

wybory

wybory 2020

Adobe.Stock.pl

Nie ma dzisiaj takich przesłanek, które by wskazywały na to, że będzie jakakolwiek regionalizacja wyborów – mówił w środę w TVP Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta i członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Wiceszef kancelarii prezydenta, pytany o pomysł regionalizacji restrykcji, odparł, że w kontekście wyborów kompetencje w tym zakresie ma minister zdrowia, który konsultuje się z ekspertami.

CZYTAJ DALEJ

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję