Reklama

Niedziela Podlaska

Wszystko, co żyje, niech chwali Maryję

13 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wszystko, co żyje, niech chwali Maryję”. Na adres Katolickiego Przedszkola św. Antoniego wpłynęły 143 prace z terenu całej Polski, w tym 9 prac trzylatków, 27 prac czterolatków i 107 prac pięciolatków oraz sześciolatków

Niedziela podlaska 23/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

konkurs

Kinga Głuchowska

W konkursie udział wzięło udział 30 placówek i 14 osób indywidualnych. Komisja konkursowa miała dylemat, wybierając najciekawsze prace. W składzie jury znaleźli się: ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Roman Postek – historyk sztuki oraz Małgorzata Pepłowska – twórczyni ludowa. Głównymi wyznacznikami przy ocenianiu prac okazała się zgodność z tematem, samodzielność wykonania oraz estetyka. Wysoko punktowana przez komisję była także oryginalność prac.

Z okazji tego wydarzenia mieliśmy zaszczyt gościć bp. Tadeusza Pikusa, który odwiedził nasze przedszkole. Dzieci przywitały Gościa, śpiewając hymn naszej placówki.

Reklama

Przedszkolaki z najstarszej grupy specjalnie dla Księdza Biskupa oraz wszystkich gości przygotowały występ wraz z Kingą Głuchowską i Moniką Barszcz. Śpiewały oraz recytowały wiersze o tematyce maryjnej. Dzieci w nagrodę otrzymały gromkie brawa od publiczności. Dodatkowo na scenie wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, przygotowane pod kierunkiem pani Wiesławy Kuryłek. Występ zrobił ogromne wrażenie i wzbudził wiele euforii wśród zebranych.

Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, wykazując się poczuciem humoru oraz dając się poznać jako osoba bardzo serdeczna. Chętnie fotografował się z laureatami oraz przedszkolakami.

W I kategorii (dzieci trzyletnie) nagrodzono na pierwszym miejscu Alicję Deszczyńską z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie. Drugi uplasował się Filip Jankowski z Niepublicznego Przedszkola w Czerwonce. Natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Alicja Roguska z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie.

Reklama

W II kategorii (dzieci czteroletnie) przyznano najwyższe miejsce na podium dla Eweliny Sobeckiej z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Drugie miejsce zajęła Martyna Brzozowska z Zespołu Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Na trzeciej pozycji znalazła się Gabriela Ignaciuk z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach. Wyróżnienia przyznano Róży Kuć z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.

W III kategorii (dzieci pięcioletnie i sześcioletnie) uhonorowano na najwyższym stopniu podium Wiktorię Jastrzębską z Gminnego Przedszkola w Mokobodach. Środkowe miejsce zajął Sebastian Krupa z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Bronisz z Przedszkola nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie. Przyznano także wyróżnienia dla następujących osób: Andżeliki Androsiuk z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach, Zofii Bagińskiej z Punktu Przedszkolnego „Kraina Radosnych Maluchów” przy Zespole Szkół w Dubinach, Antoninie Chromiec z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach, Mateuszowi Kontowicz z Zespołu Szkół w Drohiczynie, Oliwii Kopciewskiej z Przedszkola nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim, Oliwii Onopiuk z Zespołu Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego im. Ziemi Orlańskiej w Orli, Summer Pachla z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie oraz Annie Wąsowskiej z Przedszkola nr 1 im. Czesława Janczarskiego w Węgrowie.

Oczywiście nie zabrakło prac nadesłanych indywidualnie. W kategorii trzylatków I miejsce zajęła Julita Błońska. Wśród pięciolatków i sześciolatków główna nagroda przypadła dla Zuzanny Piktel z Bielska Podlaskiego. Nagrodę specjalną przyznano Jakubowi oraz Julii Grajewskim z Drohiczyna.

Tak piękne i wzruszające spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do udziału za rok w kolejnej edycji konkursu.

2015-06-03 10:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szukał ich, teraz oni odczytują jego słowa

Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie uczcił 97. rocznicę urodzin Jana Pawła II, organizując po raz kolejny konkurs na najlepszą interpretację jego poezji. Konkurs odbył się 19 maja 2017 r. w gościnnych progach Muzeum Monet i Medali w Częstochowie. Honorowy patronat objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty. Do patronatu medialnego zaproszono redakcję „Niedzieli”.

W tym roku Konkurs był adresowany do uczniów z całego woj. śląskiego. Po wstępnych eliminacjach szkolnych do finału przystąpiło blisko 150 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Z uczestnikami konkursu przywitał się również fotograf papieski – Arturo Mari, który po tygodniowym pobycie w Polsce odlatywał w tym dniu do Rzymu.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Jak modlić się na Mszy św.?

2021-09-22 16:36

[ TEMATY ]

dominikanie

Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej

MJscreen

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Dominikanin o. dr Dominik Jurczak OP przez 3 dni wyjaśniał, jak modlić się na Mszy św.

II edycja Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej pod hasłem: „Jak modlić się na Mszy św.?” odbyła się w parafii w Ustroniu Hermanicach w dniach od 29 do 31 sierpnia. Uczestniczono w niej również online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję