Reklama

Niedziela Sandomierska

Gimnazjaliści ze Stalowej Woli i Jaty najlepsi

21 maja w auli Zespołu Szkół w Jeżowem odbył się finał IV Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. Werdykt jury zadecydował, że najlepszymi spośród 76 gimnazjalnych twórców, którzy wzięli udział w konkursie, zostały: Natalia Rusin i Katarzyna Porębska ze Stalowej Woli (w kategorii poezji) oraz Monika Bieleń z Jaty (w kategorii prozy)

Niedziela sandomierska 23/2015, str. 6

[ TEMATY ]

konkurs

Zdjęcia ze zbiorów Autora

Cieszący się od początku dużym zainteresowaniem konkurs literacki, skierowany do młodzieży gimnazjalnej, zgromadził liczne grono uczestników z kilku powiatów Podkarpacia. Oceniło ich jury, któremu po raz kolejny przewodniczyła wiceprezes rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich Małgorzata Żurecka ze Stalowej Woli. Ponadto zasiadały w nim: Marta Gdula-Żukowicz, przez kilka lat prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli oraz Irena Czyżowska-Smusz, polonistka Zespołu Szkół w Jeżowem oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu. Patronami konkursu byli także: rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, który wydawany jest przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” oraz Gminne Centrum Kultury w Jeżowem.

Reklama

Przewodnicząca jury wypowiedziała wiele ciepłych słów o gimnazjalnych twórcach, idei konkursu i samej jego organizacji. Okazało się na przykład, że w tym roku po raz pierwszy dotarły do Jeżowego utwory twórców spoza Podkarpacia: z Nowego Sącza i Warszawy.

Najważniejszym momentem imprezy finałowej było oczywiście odczytanie werdyktu jury i wręczenie wyróżnień oraz nagród głównych. Na początek jednak swoją nagrodę Michałowi Szelidze z Publicznego Gimnazjum w Groblach wręczyła przewodnicząca jury, a następnie organizator konkursu własnymi nagrodami obdarzył Katarzynę Marut z gimnazjum w Jacie i Karolinę Delektę z Cholewianej Góry.

W kategorii poezji przyznano dwie równorzędne nagrody dla stalowowolskich gimnazjalistek: Natalii Rusin (Gimnazjum nr 5) i Katarzyny Porębskiej (Gimnazjum Katolickie). Za najlepszą w kategorii prozy została uznana Monika Bieleń z Publicznego Gimnazjum w Jacie. Drugą i trzecią nagrodę za poezję otrzymały również gimnazjalistki stalowowolskie – Wiktoria Słomska (Gimnazjum Katolickie) i Angelika Kędzia (Gimnazjum nr 5). W prozie nagrodę II otrzymali: Mateusz Kata (Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli) oraz Katarzyna Cisek (Publiczne Gimnazjum w Jeżowem), zaś III nagroda przypadła Katarzynie Wojtak (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ulanowie) i Paulinie Mazur (Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu). Wśród kilkunastu wyróżnień konkursowych zwraca uwagę wszechstronność twórcza Wiktorii Pikuły z Gimnazjum nr 1 w Nisku, która została wyróżniona zarówno w poezji, jak i w prozie. Dyplomy i książkowe upominki przypadły także opiekunom laureatów, spośród których szczególną uwagę zwraca osiągniecie Zofii Wlazło z Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli, która mogła się cieszyć z sukcesu trzech laureatek.

2015-06-03 10:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny w Radomsku rozstrzygnięty

[ TEMATY ]

konkurs

Archiwum Domu Kultury w Radomsku

26 października już po raz dwudziesty pierwszy odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Miłość pisze się Jezus”.

Konkurs został zorganizowany w ramach trwających w mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tegorocznej edycji do zmagań z ortografią i interpunkcją przystąpiło 95 osób.

CZYTAJ DALEJ

Tau: znasz ten stan, gdy nie czujesz już nic?

2021-09-28 09:32

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

fb.com/tau.bozon

Znasz ten stan? Kiedy patrzysz na świat i nie czujesz już nic. Widzisz niesamowity film, słyszysz genialny kawałek, jesteś w pięknym miejscu, a wokół Ciebie dzieją się różne rzeczy. Nie czujesz nic. Absolutnie nic. - zaczyna swój najnowszy wpis Tau.

Jak czytamy w dalszej cześci postu znanego rapera:

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję