Reklama

Niedziela Świdnicka

Przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży

Niedziela świdnicka 23/2015, str. 2

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Michał Siniawski

Spotkanie wolontariuszy

Spotkanie wolontariuszy

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wyznaczonych przez Ojca Świętego Franciszka na rok 2016 regionalne grupy przygotowań organizują spotkania integracyjne. W majowe niedzielne popołudnie harmonogram grupy wałbrzyskiej przewidywał zawiązanie wspólnoty w gościnnych progach parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie-Zdroju. Spotkanie miało, oczywiście, charakter ducha wspólnej modlitwy i uwielbienia, ale nie zabrakło też akcentów przeznaczonych dla ciała. Mimo kilku nieobecnych osób frekwencję należy uznać za udaną, co pozwala mieć nadzieję na dobre owoce narady. Tym bardziej, że ci, którzy przybyli, aktywnie zaangażowali się w zawiązanie wspólnoty i organizację przedsięwzięcia.

Reklama

O oprawę muzyczną Eucharystii sprawowanej przez ks. Pawła Pleśnierowicza, ks. Bartłomieja Łuczaka i ks. Karola Janika zadbała zawiązana już wcześniej Sekcja Muzyczna. W homilii ks. Bartłomiej podkreślił wartość wspólnoty. Przypomniał, że wolontariat, w którym uczestniczą organizatorzy Światowych Dni Młodzieży, pomaga nie koncentrować się na sobie, rezygnować z własnego zysku i kieruje ku wspólnocie, ku działaniu razem. Podpowiedział też, żeby słuchać Ojca Świętego i robić pozytywny raban, bo to pomoże przyjąć na siebie ogromną ilość pracy, jaka została powierzona organizatorom Dni Młodzieży.

Po Mszy św. była okazja, aby swoje zdolności zaprezentowała sekcja logistyczna odpowiedzialna za bezpieczne przemieszczanie się między ważnymi punktami oraz za zabezpieczenie aprowizacji. Na boisku przy ulicy Topolowej w Szczawnie-Zdroju odbyła się agapa, gdzie młodzież miała okazję nie tylko spróbować grillowanych kiełbasek, ale też poznać się lepiej. Tam też zaczął się wspomniany raban, czyli wspólne śpiewy i zabawy animowane przez grupę muzyczną. Całość zakończyła Litania do Matki Boga i ludzi i Apel Jasnogórski. Na dobrą drogę pobłogosławił przybyłych ks. Paweł Pleśnierowicz. Kolejne spotkanie, tym razem modlitewne, zaplanowano w kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów i Matki Bożej Bolesnej w wałbrzyskim śródmieściu.

2015-06-03 10:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Końcowe odliczanie do Dni w Diecezjach

W piątek po Bożym Ciele większość stołecznych biur była zamknięta. Do Centrum Diecezjalnego Floriańska 3 też nie można było wejść, co wcale nie znaczy, że w środku nikt nie pracował. Przeciwnie. W biurze były niemal wszystkie osoby najmocniej zaangażowane w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i w Dni w Diecezjach (20-25 lipca).

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję