Reklama

Kręci mnie bezpieczeństwo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo” została zainicjowana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem – poinformował „Niedzielę” rzecznik MSWiA. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA (policji, straży pożarnej i straży granicznej) będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Komenda Główna Policji przeprowadzi w ramach tej kampanii akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Celem projektu jest promowanie odpowiedzialnych postaw, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Inauguracja akcji nastąpiła 2 czerwca w Augustowie podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym. Akcje takie są prowadzone w wielu miejscach w Polsce. W zapewnieniu bezpieczeństwa nad wodą podczas wakacji pomaga też Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której powstanie zainicjował w zeszłym roku min. Błaszczak. Mapa daje możliwość zarówno naniesienia zagrożeń, jak i zapoznania się z istniejącymi na terenach wodnych. Dostępna jest na stronie: www.policja.pl .

W ciągu roku nad wodą pełni służbę ok. 150 funkcjonariuszy policji. W okresie wakacji liczba ta jest zwiększana do ok. 350 funkcjonariuszy. Ponadto w rejonach, gdzie zlokalizowane są zbiorniki wodne, a brak jest stałych lub sezonowych komórek, policjanci pełnią służbę patrolowo-obchodową.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-07-05 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

2025-04-07 13:15

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Pro-liferka, dziennikarka, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradca życia rodzinnego, współautorka serii podręczników do wychowania do życia w rodzinie Magdalena Guziak-Nowak opisuje wstrząsającą relację ze szpitala w Oleśnicy.

ZABILI DZIECKO W 9 MIES. CIĄŻY. Gotowe do samodzielnego życia, prawie noworodka. Tak, w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

„Ewangelia życia” - 30 lat temu ukazała się Encyklika „Evangelium vitae”

2025-04-07 10:49

[ TEMATY ]

Encyklika

Włochy

Evangelium vitae

Marco Invernizzi

Włodzimierz Rędzioch

Marco Invernizzi

Marco Invernizzi

Marco Invernizzi - Włoski filozof i historyk, krajowy regent „Alleanza Cattolica”, stowarzyszenia świeckich katolików, którego celem jest studiowanie i upowszechnianie społecznej nauki Kościoła.

W 1995 r., po upadku Muru Berlińskiego w 1989 r. i wraz z końcem Związku Radzieckiego dwa lata później, świat zaczynał się zmieniać. Ludzkość wkroczyła w erę globalizacji - „wielkiej iluzji” postkomunizmu, kiedy rozpowszechniła się idea, że wolny rynek rozwiąże wszystkie problemy, uciszy broń i zapewni wszystkim ludziom obfitość żywności.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: w ciemności chodzi ten, kto nienawidzi!

2025-04-07 19:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Największą ciemnością na naszej drodze życia jest nienawiść. Odpowiedzią Jezusa dla nas wtedy, kiedy ta pokusa się rodzi, jest to, żebyśmy patrzyli na Niego. Jest Światło, które jest miłością - mówił kard. Grzegorz Ryś podczas liturgii stacyjnej w Łodzi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję