Reklama

Wiadomości

„Fronda” wraca do Grzegorza Górnego

Pierwszy numer miesięcznika „Fronda” ukaże się w kioskach 30 stycznia. Redaktorem naczelnym pisma został Grzegorz Górny. Wydawcą jest Fratria, która tworzy miesięcznik we współpracy z wydawnictwem Fronda. Grzegorz Górny zakładał „Frondę” w 1994 roku, a pismo stało się dla kilku pokoleń czytelników drogowskazem wyznaczającym nie tylko kierunki, ale i sposoby mówienia o wierze, o tym co duchowe i ważne. Nowa odsłona „Frondy” to, jak zapowiada wydawca, popularny miesięcznik społeczno-kulturalny, poświęcony znanym postaciom, wydarzeniom oraz zjawiskom cywilizacyjnym, kulturowym, obyczajowym i naukowym. Chcemy prezentować sylwetki pozytywnych bohaterów zbiorowej wyobraźni i robić to w sposób odpowiadający wrażliwości większości Polaków, przywiązanych do tradycyjnych wartości, życia rodzinnego i dorobku chrześcijaństwa – wyjaśnia Grzegorz Górny.

Dziś, łącząc doświadczenie dawnej „Frondy”, z dynamizmem Fratrii, znów tworzymy rzeczy pionierskie na naszym rynku prasowym – pierwszy ilustrowany miesięcznik dla Czytelnika, dla którego ważne są sprawy ducha i wiary oraz wartości wspólnotowe, związane z patriotyzmem i rodziną.

Wydawnictwo Fratria, wydawca tygodnika „wSieci”, miesięczników „wSieci Historii” i „Gazeta Bankowa” oraz portalu wPolityce.pl podjął współpracę z Wydawnictwem Fronda, wydawcą książek i kwartalnika „Fronda Lux”, uzyskując licencję na wydawanie tytułu.

Reklama

Od dawna przygotowywaliśmy się do wydania pisma społeczno-kulturalnego i niepolitycznego, które będzie nowoczesne w formie przekazu, layoucie i w sposobie narracji – mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii.

Rok 2014 zamknęliśmy z dobrymi wynikami wszystkich przedsięwzięć wydawniczych, co pozwala nam podjąć pracę nad kolejnymi projektami. „Fronda” to marka, doskonały tytuł związany od lat z publicystyczną debatą w Polsce. Porozumieliśmy się z wydawcą kwartalnika i wzajemnie się wspierając uruchamiamy miesięcznik, który – jak wierzę – trafi do szerokiego grona osób szukających sposobu na dobre życie, zainteresowanych pogłębianiem życia duchowego, lubiących ciekawą lekturę.
Miesięcznik „Fronda” ukazywać się będzie w klasycznym formacie magazynów lifestylowych (210/280), w cenie 9,90 zł i nakładzie 50 tys. egzemplarzy.

2015-01-22 16:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan będzie wydawał „gazetę ulicy”

[ TEMATY ]

Watykan

gazeta

Halfpoint/fotolia.com

Watykan przygotowuje wydawanie gazety ulicznej, zatytułowanej „L'Osservatore di strada” – Obserwator ulicy. Ma to być przede wszystkim głos tych, którzy normalnie nie mają szansy się wypowiedzieć – poinformowano 24 czerwca w Watykanie. Zapowiedziano, że w przyszłości gazeta będzie ukazywać się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, zarówno elektronicznie, jak i w wersji drukowanej. Ta druga będzie rozdawana bezpłatnie po modlitwie Anioł Pański z papieżem na Placu św. Piotra – po raz pierwszy n astąpi to w uroczystość świętych Piotra i Pawła (29 czerwca).

Magazyn, stanowiący część watykańskiego dziennika „L'Osservatore Romano”, będzie przygotowywany wspólnie z potrzebującymi. Ma on umożliwić wypowiedzenie się tym, którzy mają talent do pisania lub rysowania, którzy chcą opowiedzieć jakąś historię lub wyrazić swoją opinię - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Te książki sprawią, że Walentyki nabiorą nowego znaczenia!

2023-02-07 12:01

[ TEMATY ]

miłość

Angela_Yuriko_Smith/pixabay.com

Masz dość słabych patentów na walentynkowe randkowanie? Podaruj swojej Miłości słowa o …Miłości. To idealny czas, aby jeszcze mocniej uzmysłowić sobie jak potężna jest MIŁOŚĆ.

Ks. Piotr Pawlukiewicz - O miłości

CZYTAJ DALEJ

8 lutego: Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi

2023-02-08 07:50

[ TEMATY ]

handel ludźmi

PublicDomainPictures/pixabay.com

Kościół 8 lutego obchodzi Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym roku odbędzie się pod hasłem "Droga ku godności". Obchodom patronuje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa wskazuje, że w 2022 r. wzrosła liczba osób dotkniętych handlem ludźmi. Zgodnie z danymi Prokuratury Krajowej w Polsce najczęstszymi formami wykorzystania są praca przymusowa, zmuszanie do wyłudzania świadczeń socjalnych i prostytucja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję