Marcin Wargocki czuje wewnętrzną potrzebę ewangelizacji – przez muzykę, przez słowo – w niezbyt spokojnych dzisiejszych czasach. Muzyka nie jest jedynym jego sposobem na życie – pracuje jako przedstawiciel handlowy. Miłością i pasją do muzyki dzieli się z innymi. W podwarszawskim Józefowie, gdzie mieszka, prowadzi Scholę Dzieci Bożych. Nie jest wykonawcą chrześcijańskiego topu, jego piosenki nie szturmują od lat list przebojów, bo nie mogą. To na ogół spokojne ballady o tematyce religijnej, sprzyjające refleksji, zamyśleniu. Ktoś, kto słuchał utworów z pierwszej płyty – „GPS na Niebo” – wie, że gra tam sam. Na drugiej, właśnie wydanej płycie – „Nie wątp” – nastąpiła spora zmiana. Zagrali i zaśpiewali na niej także Anna Nguyen Van-Bojas (skrzypce, chórki) oraz Bogdan Żywek (piano, gitara). 15 piosenek znajdujących się na płycie może się podobać. Wyróżniają się: rozpoczynająca płytę bluesowa piosenka „Dusza” – i kończąca ją – „Śmierć”.
24 czerwca Wenezuelę nawiedziło katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi
Po katastrofalnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Wenezuelę 24 czerwca, ks. Antonio Rella, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Maryi w La Guaira, opisuje rzeczywistość naznaczoną cierpieniem, niepewnością i solidarnością. Jego parafia stała się centrum zbiórki i dystrybucji pomocy dla najbardziej poszkodowanych terenów. Kapłan podkreśla, że odbudowa ta materialna, i ta duchowa będzie wymagała czasu, wytrwałości i modlitwy - informuje Vatican News.
Między zawalonymi budynkami, rodzinami wciąż oczekującymi wiadomości o swoich bliskich i całymi wspólnotami próbującymi podnieść się po tragedii Kościół w La Guaira nie przestaje towarzyszyć mieszkańcom dotkniętym przez dwa silne trzęsienia ziemi, które nawiedziły Wenezuelę w środę 24 czerwca.
W ostatni dzień 43. Pieszej Pielgrzymki Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę doszło do przykrego zdarzenia.
Podziel się cytatem
– wyjaśnia kierownik pielgrzymki i duszpasterz rolników w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Paweł Mydłowski. Według relacji świadków, kobieta upadła na jezdnię i doznała jakiegoś uszczerbku, na pewno potłuczenia. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Poszkodowanej pierwszej pomocy udzieliły pielęgniarki zabezpieczające pielgrzymkę, a następnie została ona przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala, a następnie poddana odpowiednim badaniom. Tego samego dnia poszkodowana została wypisana ze szpitala i uczestniczyła we Mszy św. wieńczącej pielgrzymkę na Jasnej Górze. Groźnie wyglądające zdarzenie dzięki opiece Matki Bożej zakończyło się bez przykrych konsekwencji.
„ZaNim pójdę” – młodzi szukają Boga i wspólnoty w Dobroszycach
2026-07-12 19:23
Marzena Cyfert
Marzena Cyfert
Uczestnicy 33. Salwatoriańskiego Forum Młodych w Dobroszycach
280 młodych ludzi z Polski, a także z Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy uczestniczy w 33. Salwatoriańskim Forum Młodych. Hasło tegorocznego spotkania zachęca do mądrego podejmowania życiowych decyzji i odkrywania drogi wiary.
W programie znalazły się modlitwa, warsztaty, koncerty i spotkania z inspirującymi gośćmi.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.