Reklama

Niedziela Legnicka

Uroczysty Koncert Papieski

Wyjątkowe wydarzenie słowno – muzyczne przygotowane przez Sławomira Laskowskiego odbyło się w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

Niedziela legnicka 43/2021, str. V

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

koncert

Polkowickie Centrum Kultury

Koncert był dziełem wielopokoleniowym

Koncert był dziełem wielopokoleniowym

Na scenie 10 października wystąpili: chórek dziecięcy, zespół wokalny, chór parafialny, zespół instrumentalny, grupa taneczna pani Marzeny Adamczyk oraz soliści i zaproszeni goście. Koncert był wspaniałym uwielbieniem, a zarazem hołdem złożonym wielkiemu papieżowi i Polakowi św. Janowi Pawłowi II. Spektakl został przygotowany i wystawiony w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana, jako jedno z wydarzeń poprzedzających ogłoszenie patronatu św. Sebastiana dla Polkowic, co będzie miało miejsce w przyszłym roku. Był także okazją do dziękczynienia za wizytę św. Jana Pawła II w Legnicy 2 czerwca 1997 r. W przyszłym roku obchodzić będziemy 25-lecie tego ważnego wydarzenia. Warto wspomnieć, że podczas tej wizyty Jan Paweł II koronował koronami papieskimi krzeszowską ikonę Matki Bożej Łaskawej, naszej patronki.

Wspólna sprawa

Koncert Papieski został zrealizowany przez kilka instytucji współdziałających ze sobą. Wielkie podziękowania należą się Gminie Polkowice i przedstawicielom władz. Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Puźnieckiemu, burmistrzowi Polkowic i panu Romanowi Rozmysłowskiemu przewodniczącemu Rady Miasta Polkowice za wspieranie działań, które służą mieszkańcom. Dziękujemy panu Bogusławowi Godlewskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury w Polkowicach. Pięknie oświetlony kościół, efekty wizualne podczas koncertu i wspaniałe nagłośnienie sprawiły, że była to wyjątkowa uczta duchowa i muzyczna. Dziękujemy Stowarzyszeniu św. Sebastiana za wsparcie naszych działań oraz artystom z projektu Musica Christiana.

O kulisach papieskiej wizyty

Wśród zaproszonych gości obecny był ks. Józef Lisowski, który podziękował artystom i podzielił się swoim świadectwem z pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy. Uchylił rąbka tajemnicy z przygotowań i przebiegu spotkania papieża z mieszkańcami naszego regionu. Przywołał także słowa, które papież skierował do zebranych podczas homilii. Zaznaczył również, że bardzo się cieszy, że parafia związana z papieżem przez kult Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana, w tak piękny sposób podziękowała naszemu rodakowi.

Reklama

Polkowiczanie – polkowiczanom

Ogrom pracy, godziny prób i przygotowań dały wyjątkowy efekt. Mieszkańcy Polkowic otrzymali w prezencie piękne wydarzenie i okazję do dobrego spędzenia niedzielnego wieczoru. Należy podkreślić, że koncert został przygotowany wyłącznie dzięki zaangażowaniu i udziałowi mieszkańców Polkowic. Był to występ polkowiczan dla mieszkańców Polkowic.

Na zakończenie koncertu można było skosztować przepysznych „papieskich kremówek”.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja legnicka świetuje dzień papieski

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

Monika Łukaszów

Idźmy naprzód z nadzieją – słowa zaczerpnięte z listu apostolskiego Novo millennio ineunte przyświecały tegorocznemu XVII Dniu Papieskiemu, który w niedzielę 8 października obchodziliśmy w całym kraju.

Obchody diecezjalne

CZYTAJ DALEJ

Święty Błażej

Niedziela podlaska 5/2006

[ TEMATY ]

święty

diecezja.reszow.pl

„Przez wstawiennictwo św. Błażeja, biskupa i męczennika, niech uwolni cię Bóg od choroby gardła i od wszelkiej innej choroby. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen” - te oto słowa wypowiadają kapłani podczas błogosławieństwa gardła w dniu 3 lutego, w którym Kościół obchodzi wspomnienie św. Błażeja.

Życie św. Błażeja

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję