Reklama

Niedziela Sandomierska

Rzeszów

Wicemistrzowie Polski

Odbyły się X Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej.

Niedziela sandomierska 47/2021, str. II

[ TEMATY ]

sport

siatkówka

WSD Sandomierz

Zdobywcy drugiego miejsca

Zdobywcy drugiego miejsca

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klerycy z naszego seminarium w trakcie eliminacji zmierzyli się z drużynami reprezentującymi seminaria z Łodzi, Radomia i Krakowa. Dzięki uzyskanym świetnym wynikom zdobyli awans do fazy półfinałowej z pierwszego miejsca w swojej grupie. Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane były w rzeszowskim seminarium duchownym. – Po niezbyt udanym początku nasza drużyna w trzecim secie zmotywowała się i ostatecznie po zaciętej walce pokonała Mistrza Polski z wynikiem 3: 2 – mówił ks. Piotr Przysucha, opiekun drużyny. W finale klerycy z Sandomierza zmierzyli się z zespołem dominikanów z Krakowa. – Mecz finałowy już od samego początku był pełen emocji. Na trybunach wyczuwało się wsparcie dla obu drużyn. Ważna była świadomość wsparcia dla drużyny płynąca z naszego sandomierskiego seminarium dzięki profesjonalnej transmisji zorganizowanej przez gospodarzy – podkreślił kl. Mateusz Rogoziński, kapitan naszej drużyny. Po wyrównanej walce niestety drużyna naszych kleryków została pokonana. – Mimo przegranego meczu nasza drużyna wyjechała z Rzeszowa w bardzo dobrych nastrojach, świadoma dobrego poziomu, który zaprezentowała. Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej jest największym w historii osiągnięciem naszego seminarium w tych rozgrywkach – powiedział ks. Piotr Przysucha. Nasze seminarium reprezentowała drużyna w składzie: ks. Piotr Przysucha, Patryk Dąchór, Paweł Kida, Bartosz Wawrzkiewicz, Dawid Łyko, Mateusz Wermiński, Mateusz Rogoziński, Bartosz Kołodziej, Mateusz Sklażewicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon: Mogę jeszcze lepiej serwować. Dziś ćwierćfinał z Niemcami

CZYTAJ DALEJ

Nie ma neo-sędziów? Rzecznik TSUE zabiera głos

2025-04-29 11:09

[ TEMATY ]

rzecznik

TSUE

neo‑sędzia

status sędzi

Adobe Stock

Rzecznik TSUE zabrał głos w sprawie tzw. neo-sędziów

Rzecznik TSUE zabrał głos w sprawie tzw. neo-sędziów

Nie można automatycznie wyłączyć wadliwie wybranego sędziego - wynika z oceny rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE. Pytanie o status sędzi wybranej przez Krajową Radę Sądownictwa po 2018 r. zadał poznański sąd.

Opinia rzecznika generalnego nie wiąże Trybunału Sprawiedliwości UE, który wkrótce wyda orzeczenie w sprawie.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: pierwsza medytacja dla kardynałów przed konklawe

2025-04-29 16:25

[ TEMATY ]

Watykan

Vatican Media

W takim momencie, pełnym konsekwencji dla Kościoła, jak wybór Papieża Rzymu i Pasterza Kościoła trzeba wszystkie myśli skoncentrować wokół osoby Jezusa - mówił do kardynałów o. Donato Ogliari OSB podczas medytacji na Kongregacji Generalnej 29 kwietnia. „Niech zatem Chrystus będzie waszą gwiazdą przewodnią i zarazem kompasem waszych oczekiwań, spotkań, dialogów, wyborów, które będziecie musieli podjąć” - mówił kaznodzieja.

W poniedziałek do członków Kolegium Kardynalskiego została wygłoszona pierwsza z dwóch medytacji, które są przewidziane przed rozpoczęciem konklawe. Dzisiejszą wygłosił o. Donato Ogliari OSB.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję