Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Kartki przyjaźni

Uczniowie szkolnego koła Caritas zorganizowali kolejną edycję akcji charytatywnej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 15/2022, str. III

[ TEMATY ]

pomoc

Etiopia

Archiwum parafii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Święty papież Jan Paweł II mówił: „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. W ostatnim czasie nasze serca są szczególnie zwrócone ku Ukrainie, ponieważ tam tej pomocy potrzeba najwięcej. Prężnie działa Caritas naszej archidiecezji, aby zabezpieczyć tych, którzy do nas przybywają oraz pomóc tym, którzy pozostali w domach. Pomimo tak wielkiej akcji nie zapomina się o tych, których już tradycyjnie wspieraliśmy.

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego szkolne koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie podjęło się akcji „Szczecin Etiopii”. Celem akcji jest wsparcie uczniów katolickiej szkoły w Nekemtie w Etiopii. Opiekunka koła już od dłuższego czasu utrzymuje współpracę z s. Christiną Thomas, która jest odpowiedzialna za tę szkołę. Dzięki temu koło na bieżąco śledzi wszelkiego rodzaju prace w szkole i postępy uczniów. W ramach akcji charytatywnej polscy uczniowie wykonali wielkanocne kartki ozdabiając je haftem matematycznym. Następnie we współpracy z Caritas parafii Chrystusa Króla w Szczecinie-Skolwinie, przy wielkiej życzliwości ks. proboszcza Artura Rasmusa, rozprowadzają w parafii kartki zbierając ofiary na wsparcie uczniów zaprzyjaźnionej szkoły w Etiopii. Zebrane środki po akcji zostaną przekazane etiopskim uczniom.

Niech to działanie będzie dla młodych pięknym przykładem miłości bliźniego.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajwan: papieska pomoc dla dotkniętych trzęsieniem ziemi

[ TEMATY ]

pomoc

Grzegorz Gałązka

Papież udzielił pomocy finansowej w związku z trzęsieniem ziemi, które ponad dwa tygodnie temu, w nocy z 5 na 6 lutego, dotknęło miasto Tainan na południu Tajwanu. Śmierć poniosło tam 117 osób. Bolesne wydarzenie zbiegło się z obchodami chińskiego Nowego Roku.

Na wiadomość o tragedii Ojciec Święty zareagował nie tylko modlitwą i telegramem kondolencyjnym, o czym już informowaliśmy. Przesłał także za pośrednictwem Papieskiej Rady „Cor Unum” na ręce tamtejszej Regionalnej Konferencji Episkopatu 50 tys. dol. na pomoc dla rodzin ofiar i dla innych poszkodowanych. Powiadomiło o tym wczoraj w stołecznym Tajpeju ministerstwo spraw zagranicznych Republiki Chińskiej, obejmującej Tajwan i sąsiednie wyspy.

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: zniszczono rzeźbę Chrystusa

2023-02-02 14:16

[ TEMATY ]

Jerozolima

Adobe Stock

W Jerozolimie doszło do kolejnego aktu wandalizmu w chrześcijańskich miejscach świętych. Dziś w godzinach porannych na jerozolimskim Starym Mieście do kaplicy Skazania na Śmierć wszedł żydowski mężczyzna, zrzucił stojącą na filarze figurę Jezusa i rozbił Jego twarz, poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Sprawcę zatrzymali strażnicy, został przejęty przez wezwaną na miejsce policję izraelską. Opublikowano nagranie wideo, na którym podczas zatrzymania mężczyzna mówi, że w Jerozolimie nie może być żadnych obrazów bożków: „Nie możemy czcić kamieni fałszywych bogów w Jerozolimie”. Według policji sprawcą jest 40-letni turysta z USA. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza, która pozwoli zbadać stan psychiczny podejrzanego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję