Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jerycho Różańcowe

W siedmiu parafiach rzeszowskich od 18 do 25 marca odbywało się Jerycho Różańcowe.

Niedziela rzeszowska 16/2022, str. VI

[ TEMATY ]

Jerycho Różańcowe

Ks. Paweł Liszka

Jerycho Różańcowe to modlitwa i czuwanie wiernych przed Najświętszym Sakramentem

Jerycho Różańcowe to modlitwa i czuwanie wiernych przed Najświętszym Sakramentem

Jerycho Różańcowe to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni i odmawianie Różańca w wyznaczonych intencjach. Jego nazwa nawiązuje do wydarzenia opisanego w Księdze Jozuego.

Pierwsze Jerycho Różańcowe odbyło się na Jasnej Górze. Legionista Anatol Kaszczuk modlił się w intencji przyjazdu do Ojczyzny papieża Jana Pawła II. W nocy z 7 na 8 grudnia 1978 r. miał otrzymać natchnienie od Matki Bożej, aby zorganizować tygodniową modlitwę przed Jej tronem. Przygotowania trwały do 1 maja 1979 r., kiedy to grupa rozpoczęła czuwanie. 7 maja, w dniu zakończenia modlitwy, okazało się, że nie już żadnych trudności z pozwoleniem na pielgrzymkę Jana Pawła II. Potem grupa ta towarzyszyła modlitewnie papieżowi podczas jego pielgrzymek w różne rejony świata.

Jerycho Różańcowe w Rzeszowie rozpoczęło się w wigilię uroczystości św. Józefa w bazylice Ojców Bernardynów. Eucharystii inaugurującej to wydarzenie przewodniczył bp Kazimierz Górny. Intencje Jerycha były następujące: aby Matka Boża była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat, o zakończenie działań zbrojnych na Ukrainie i uchronienie nas przed kolejną wojną światową, o odrodzenie moralne i duchowe Polski i świata. Kolejną intencją była prośba o miłosierdzie Boże za grzechy osobiste, Ojczyzny i świata. Dodatkową intencją wskazaną przez bp. Jana Wątrobę była prośba o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Jerycho Różańcowe odbyło się w bazylice Pani Rzeszowa oraz w rzeszowskich parafiach: św. Mikołaja, Matki Bożej Różańcowej, Matki Bożej Śnieżnej, św. Michała Archanioła, św. Huberta i w parafii Chrystusa Króla. Jerycho zakończyło się 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zarazem Dzień Świętości Życia i w 30. rocznicę powstania diecezji rzeszowskiej.

2022-04-12 12:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarła Zofia Szczur - organizatorka modlitewnych spotkań

[ TEMATY ]

Świdnica

Zamość

Jerycho Różańcowe

Zofia Szczur

ks. Mirosław Benedyk

Zofia Szczur podczas wizyty w Świdnicy. Koordynatorka Jerych diecezjalnych w całej Polsce.

Zofia Szczur podczas wizyty w Świdnicy. Koordynatorka Jerych diecezjalnych w całej Polsce.

W niedzielę 30 stycznia o godz. 5 nad ranem, po ciężkiej chorobie, odeszła do wieczności animatorka diecezjalnych Jerych Różańcowych na terenie całego kraju.

Zofia Szczur była emerytowaną polonistką. Przez wiele lat uczyła języka polskiego w szkołach zamojskich, ale zawsze też znajdowała czas na wyprawy w góry z młodzieżą, pielgrzymki i różaniec. W 1984 roku w klasztorze Sióstr Misjonarek Maryi w Łabuniach spotkała Anatola Kaszczuka, byłego żołnierza Armii gen. Andersa. Anatol Kaszczuk w Polsce założył Legion Maryi i rozpropagował idee Jerycha Różańcowego. Pod wypływem osobowości Anatola, Zofia Szczur zaczęła organizować grupy modlitewne. Pani Zofia przez lata była organizatorką modlitewnych spotkań - Jerycha Różańcowego na terenie całego kraju.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: dobroczynna pizza od Szkotów

2023-02-03 18:51

[ TEMATY ]

Lwów

Szkocja

pizza

Adobe.Stock.pl

Organizacja SIOBHAN'S TRUST karmiła ubogie dzieci w szkockich szkołach. Od początku wojny organizacja przyjechała na Ukrainę, aby docierać do bombardowanych miast oraz uchodźców. W dużych furgonetkach przygotowują ciepła pizzę. 2 lutego wolontariusze Joe Roberts z Anglii i Finn Riddell ze Szkocji przy kościele św. Jana Pawła II we Lwowie zgromadzili uchodźców mieszkających w parafialnym domu i w całym mieście.

Dystrybucja żywności odbywa się w miłej atmosferze, z zasadami sztuki kulinarnej. Rozdali ponad 130 porcji pizzy: smacznej, wegetariańskiej, ciepłej, prosto z pieca. Wybrzmiała szkocka muzyka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję