Reklama

Niedziela Wrocławska

Pierwszy Dzień Dobra

Niedziela Bożego Miłosierdzia to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz pierwszy obchodzone będzie jako Dzień Dobra.

Niedziela wrocławska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej również włącza się w tę akcję, choć skupi się bardziej na jej duchowym przeżywaniu. – Nie organizujemy żadnego wydarzenia wiodącego, skupiamy się na duchowym świętowaniu Dnia Dobra w parafiach. Będą Msze św., które wcześniej zamówiły Parafialne Zespoły Caritas i opowieści o tym, jak działa Caritas. Tak będzie m.in. w parafii katedralnej, gdzie ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas, razem z pracownikami opowie o codzienności naszej posługi w odniesieniu do Chrystusa Miłosiernego. Będziemy dziękować naszym darczyńcom, wspierającym dzieła Caritas, rozdając krówki z cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Chcemy pokazać w parafiach, że Boże Miłosierdzie jest – ale to nie koniec, tylko początek. Dalej są ludzie, którzy to Boże Miłosierdzie niosą światu. Caritas stara się być właśnie przedłużeniem Bożego Miłosierdzia. To źródło i natchnienie, z którego wynika, co mamy robić.

– Każdy z nas – wolontariuszy i pracowników Caritas – doświadcza Bożego Miłosierdzia w codzienności, choćby w konfesjonale. Wychodząc od tego doświadczenia, idziemy z Bożym Miłosierdziem dalej, niesiemy je najbardziej potrzebującym. Ważne dla nas jest to, aby nie zagubić tego doświadczenia. Codzienność pracy z osobami w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej, może sprawić, że będziemy szukać szybkich rezultatów, rozwiązań tylko po ludzku. Ale my jesteśmy powołani do tego, żeby pójść krok dalej – żeby widzieć w tych ubogich Jezusa Chrystusa – podkreśla Paweł Trawka.

Radosne świętowanie Dnia Dobra to także okazja, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. – W Caritas niesiemy nadzieję przez codzienną, cichą i konkretną pomoc. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wolontariusze – zaznacza rzecznik. – W całym kraju jest mnóstwo osób, które posługują potrzebującym razem z Caritas: tysiące serc zarejestrowanych na całej mapie Polski, niosące wsparcie na dużą skalę. Chcemy, żeby w Dniu Dobra mogli się zobaczyć, poczuć, że ich codzienne trudy w parafii – czasem mogłoby się wydawać niewielkie dzieła – łączą się w niesamowitą mapę dobra, które jest rozsiane w każdym zakątku naszego kraju.

Tego dnia wolontariusze założą żółte koszulki ze znaczkami Dnia Dobra: – Tym razem zmieniamy kolor z czerwonego na żółty, żeby podkreślić, że ten dzień jest trochę inny. Bardzo słonecznie, troszkę w innej odsłonie niż w codziennych znakach Caritas. Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie z patriotycznym wydźwiękiem

Niedziela bielsko-żywiecka 19/2022, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

SAP

Biało-czerwona na ulicach Bielska

Biało-czerwona na ulicach Bielska

„Dzień Dobra” minął pod znakiem dobrej muzyki i dobrych inicjatyw.

Jedną z odsłon tego wydarzenia, które odbyło się 24 kwietnia w Bielskim Centrum Kultury, było rozwinięcie stumetrowej biało-czerwonej i niebiesko-żółtej flagi oraz odśpiewanie hymnów państwowych Polski i Ukrainy. Powody do świętowania były dwa: uczczenie Niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz uhonorowanie Caritas, która tego dnia przeżywała uroczystość patronalną.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję