Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Czym jest Dzień Dobra?

Z inicjatywy Caritas na terenie parafii Świętej Rodziny i na Jasnych Błoniach miała miejsce radosna impreza.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 18/2022, str. II

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Uczestnicy biegu otrzymali medale

Wtrakcie tego wydarzenia pod nazwą „Dzień Dobra” w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbył się koncert zespołu Full of Grace oraz wystąpili tancerze i muzycy ukraińscy. Program zawierał w sobie także inne atrakcje: dmuchane wesołe miasteczko, warsztaty ceramiczne, loterię fantową, kiermasz ciast i wyrobów artystycznych oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich był „Bieg dla Dobra” z udziałem najmłodszych. W imprezę zaangażowały się: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Dzień Dobra” w Niedzielę Miłosierdzia

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Dzień Dobra

Caritas kielecka

Władysław Burzawa

W Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji kieleckiej miały miejsce różne wydarzenia zorganizowane przez Caritas Kielecką, w ramach obchodów „Dnia Dobra”. Centralne obchody odbyły się w Kielcach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w bazylice katedralnej. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas diecezjalnej. Ks. Banasik podczas homilii przypomniał, że Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. – Dzisiaj zatrzymujemy się przy Jezusie Miłosiernym i chcemy z tego źródła czerpać właśnie tę siłę, by nieść miłosierdzie – mówił. Jak zaznaczył „to miłosierdzie zobowiązuje każdego z nas do niesienia pomocy drugim”. Dziękował wszystkim, którzy pomagają w niesieniu pomocy potrzebującym, zarówno bezimiennym darczyńcom jak również wolontariuszom, którzy z potrzeby serca niosą pomoc.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję