Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Miłosierdzie z patriotycznym wydźwiękiem

„Dzień Dobra” minął pod znakiem dobrej muzyki i dobrych inicjatyw.

Niedziela bielsko-żywiecka 19/2022, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

SAP

Biało-czerwona na ulicach Bielska

Biało-czerwona na ulicach Bielska

Jedną z odsłon tego wydarzenia, które odbyło się 24 kwietnia w Bielskim Centrum Kultury, było rozwinięcie stumetrowej biało-czerwonej i niebiesko-żółtej flagi oraz odśpiewanie hymnów państwowych Polski i Ukrainy. Powody do świętowania były dwa: uczczenie Niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz uhonorowanie Caritas, która tego dnia przeżywała uroczystość patronalną.

Zanim na dobre sceną zawładnęli muzycy, pojawił się na niej ks. Robert Kurpios, dyrektor diecezjalnej Caritas, i zaprosił wszystkich do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. – Miłosierdzia dostępujemy za każdym razem, gdy najmniejszy gest dobroci drugiego człowieka płynie w naszym kierunku. I za te wszystkie gesty dobroci, miłosierdzia, miłości serdecznie Państwu dziękuję. Dziękuję za to, co Państwo czynicie jako wolontariusze i pracownicy Caritas, bo do tego zostaliśmy w jakiś sposób przez Boga wezwani – mówił ks. R. Kurpios. Jednocześnie zaapelował, aby podczas modlitwy nie zapomnieć o górnikach, którzy zginęli w Zofiówce, ofiarach wojny toczonej na Ukrainie oraz gorąco modlić się o dar pokoju dla świata i o miłosierdzie Boże względem każdego z nas. Dopełnieniem tego przekazu był występ zespołu Vocalis, który zaprezentował utwór „Deus caritas est – Bóg jest miłością”. – Spotykamy się dzisiaj po to, aby miłosiernie pomagać. Mam nadzieję, że to wspólne dzieło ludzi wierzących spowoduje, że będziemy jeszcze lepszymi ludźmi, jeszcze lepszymi chrześcijanami – stwierdził Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Uroczystości swoimi występami ubogacili: Magda Anioł, Adam Szewczyk, Marcin Styczeń, grupa teatralna Figlarne Aniołki z DPS w Strumieniu i SOSW z Żywca. O ciepłą strawę dla uczestników wydarzenia zatroszczyli się przedstawiciele bielskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a o słodkie wypieki panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Janowic, osoby z Parafialnego Zespołu Caritas Stare Bielsko oraz opiekunowie osób niesłyszących. Kulminacyjnym punktem uroczystości było rozwinięcie na terenie Parku Słowackiego biało-czerwonej flagi, w którą wkomponowano mniejszą, niebiesko-żółtą. W jej rozłożeniu brali udział przedstawiciele Caritas, władz miejskich, Wojska Polskiego, ruchów i stowarzyszeń religijnych oraz uczniowskich. Inicjatorem akcji rozwinięcia flagi było Stowarzyszenie Aktywnych Polaków. Była też prowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

2022-05-02 11:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wydobyć to, co najlepsze

Niedziela podlaska 21/2019, str. 6

[ TEMATY ]

Caritas

Archiwum

Ks. Krzysztof Kisielewicz

Ks. Krzysztof Kisielewicz

O pełnionej wcześniej funkcji dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej oraz lekcji życia płynącej z przebywania i pracą z niepełnosprawnymi opowiada ks. Krzysztof Kisielewicz, proboszcz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, w rozmowie z Moniką Szczepańczyk

MONIKA SZCZEPAŃCZYK: – Jakie wydarzenie, sytuacje czy dzieło Caritas wspomina Ksiądz z największym sentymentem z czasów piastowania urzędu dyrektora Caritas?

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

PKWP zawiezie pomoc Syryjczykom

2023-02-09 08:25

[ TEMATY ]

pomoc

Syria

PKWP

Polska sekcja PKWP przygotowuje transport z pomocą humanitarną dla Syrii. „Zwracamy się z prośbą o kontakt do producentów mleka w proszku, długoterminowej żywności, śpiworów i namiotów. Ciepłą odzież zakupimy na miejscu. To tańsza opcja i pozwoli dotrzeć do większej grupy potrzebujących” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – już po pierwszych informacjach w sprawie trzęsienia ziemi w Syrii – uruchomiło specjalną zbiórkę. Wsparcie można przekazać tutaj: Zobacz lub przelewem na konto 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem „Syria”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję