Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica/Diecezja

Oręż modlitewny

W parafiach odbyły się nocne modlitwy w intencji pokoju i Ojczyzny.

Niedziela legnicka 20/2022, str. III

[ TEMATY ]

adoracja

nocne czuwanie

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Noc czuwania w parafii Świętej Rodziny w Legnicy

Noc czuwania w parafii Świętej Rodziny w Legnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!” – to dobrze znane słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II 2 czerwca 1979 r., podczas jego apostolskiej wizyty w Warszawie. Są one mottem do podejmowania także i dzisiaj działań modlitewnych w intencji Ojczyzny. Jedną z takich inicjatyw było podjęcie 22 kwietnia „Nocnej walki o błogosławieństwo dla Polski”. Była to odpowiedź na apel płynący ze Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli i jego kustosza ks. Józefa Niżnika, do wszystkich ludzi dobrej woli oraz tych, którym zależy na Polsce. Modlitwę podjęto w 400. rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, łącząc się ze wszystkimi wspólnotami modlitewnymi, rozsianymi w różnych diecezjach. W Legnicy taką modlitwę podjęła formująca się Wspólnota Wojowników Maryi.

Na nocną modlitwę, która rozpoczęła się o godz. 21, składały się: Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski, Modlitwa zawierzenia Matce Bożej, Różaniec za Ojczyznę i o północy Msza św.

W naszej diecezji na apel ten odpowiedziały także wspólnoty w parafiach: o. pijarów w Jeleniej Górze-Cieplicach u św. Jana Chrzciciela i w Bolesławcu, w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O co tak naprawdę „chodzi” w adoracji?

[ TEMATY ]

duchowość

adoracja

Magdalena Pijewska/Niedziela

Słyszymy to słowo na każdym kroku, w naszych miastach spotykamy kaplice adoracji, ale czy tak właściwie zastanawiamy się czym ta adoracja naprawdę jest? Jaki jest jej sens i jakie może przynieść owoce?

Wierzę mocno w to, że adoracja Boga jest najważniejszą sprawą w podtrzymywaniu tego świata w komunii z Bogiem i jednocześnie największą ochroną dla naszego świata przed zatraceniem się w grzechu.
CZYTAJ DALEJ

Siostry ze Ścinawki Dolnej także alarmują w sprawie szkodliwych pomysłów rządu

2026-04-23 23:05

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

DPS

Siostry Terezjanki

Ścinawka Dolna

DPS Ścinawka Dolna

Podopieczni oraz opiekunowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez siostry terezjanki, tworzą wspólnotę, która dla wielu stała się prawdziwym domem.

Podopieczni oraz opiekunowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez siostry terezjanki, tworzą wspólnotę, która dla wielu stała się prawdziwym domem.

W cieniu planowanych zmian legislacyjnych rozgrywa się dramat, który dotyka jednych z najbardziej bezbronnych – dzieci i młodzieży z ciężkimi niepełnosprawnościami.

Dom Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, może zostać poważnie dotknięty skutkami nowelizacji przepisów przygotowywanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
CZYTAJ DALEJ

W intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

2026-04-25 12:52

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Józef Niżnik, kaznodzieja i bp Igancy Dec, przewodniczący Mszy sw.

Ks. Józef Niżnik, kaznodzieja i bp Igancy Dec, przewodniczący Mszy sw.

Podczas modlitwy za Ojczyznę w kościele pw. Imienia Jezus we Wrocławiu, Eucharystii przewodniczył bp Ignacy Dec, a homilię wygłosił ks. Józef Niżnik. Po Mszy św. planowana jest procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli do kościoła garnizonowego św. Elżbiety.

Zachętę do modlitwy za Ojczyznę oraz motywy wydarzenia, jakimi jest procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli wypowiedział ks. Arkadiusz Krziżok, proboszcz parafii, a z kolei bp Dec wskazał na potrzebę i troskę o duchowe dobro naszego kraju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję