Reklama

Niedziela Podlaska

Jesteśmy w Kościele

Teren Wyższego Seminarium Duchownego przepełniony był młodzieńczą radością i zapałem, a to wszystko za sprawą rekolekcji stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Niedziela podlaska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Archiwum FDNT

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Do Drohiczyna w dniach od 15 sierpnia do 18 sierpnia przyjechała młodzież korzystająca ze wsparcia fundacji z diecezji drohiczyńskiej i białostockiej oraz dwoje reprezentantów diecezji ełckiej. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jestem w Kościele”

Krótki, bo tylko czterodniowy obóz, był pełen atrakcji. W planie dnia znalazły się miejsca m.in. na integracje, prace w grupach i konferencje. Oprócz rozrywek uczestnicy rano modlili się Jutrznią oraz uczestniczyli wspólnie we Mszach św.

Rozważania i słowo do młodych wygłosił ks. Piotr Jarosiewicz, który sprawował opiekę duchową nad uczestnikami. Zainteresowanie i wsparcie okazywał również ks. Krzysztof Mielnicki, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Nad realizacją i bezpieczeństwem uczestników czuwała kadra z różnych krańców Polski w składzie: Natalia Rybczuk, Kinga Kołtyś, Dagna Pabian, Kinga Pawłowska, Julia Wrzosek, Kamila Babicka, Klaudia Jędral, Monika Szymańska, Aleksandra Oleksiuk i Daniela Zubrzycka.

Reklama

Mimo ograniczonego czasu, podczas wycieczek pojazdem elektrycznym, uczestnicy zapoznali się z historią i tradycjami Drohiczyna. Odwiedzili również Muzeum Diecezjalne, gdzie mogli podziwiać cenne artefakty, takie jak kolekcja ornatów kontuszowych czy kielich z duszą.

17 sierpnia młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka. Uczestników odwiedził również ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor biura ds. formacji stypendystów fundacji i pani Anna Marszałek, asystent zarządu fundacji.

Kolejne popołudnie uczestnicy rekolekcji spędzili aktywnie, pokonując siedmiokilometrową trasę rzeką Bug. Mimo słońca i trudności humory dopisywały i wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce.

Wieczory były pełne radości i dobrej zabawy, a wspólne tańce – belgijka, skrzypek, tunel – pomogły nawiązać bliższe relacje. Wieczór talentów pozwolił młodym pochwalić się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy mogli zadawać kadrze anonimowe pytania, na które ostatniego wieczora zostały udzielone odpowiedzi. Młodzież interesowały tematy nie tylko błahe i zabawne, ale także poważne, świadczące o dojrzałości chrześcijańskiej.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przygotowania do obozu trwają

2023-01-26 14:54

[ TEMATY ]

stypendyści

Zielona Góra

młodzież

FDNT

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Zielonej Górze gościli przedstawiciele Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

ks. Łukasz Malec

ks. Łukasz Malec

W te wakacje Zielona Góra będzie gościć stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od wtorku 24 stycznia w naszej diecezji przebywali ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu FDNT oraz ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor ds. formacji stypendystów. Spotkali się z przedstawicielami diecezji, Urzędu Miasta i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję