Reklama

Ufajcie Bogu

Drodzy Współpracownicy Prawdy Tygodnika Katolickiego Niedziela, wierni Czytelnicy tego „głosu Kościoła i Ojczyzny”!

Niedziela Ogólnopolska 15/2023, str. 3

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bracia i Siostry w Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, żyjącym w tajemnicy wiary Kościoła!

Przeżywamy kolejną Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego – jako dar wiary, a jednocześnie zaproszenie do odkrycia przebogatego światła idącego od Chrystusa, który rozświetla naszą trudną codzienność. To On „zwycięską mocą prawdy i miłości” położył kres złu i śmierci. I nadał tym samym nową interpretację sensu ludzkim drogom ku wieczności. „Nie powinniśmy pozwolić – uczył nas św. Jan Paweł II – by to światło zgasło; przeciwnie – musi być ono coraz mocniejsze w nas każdego dnia i tym samym być dla świata radosnym głoszeniem Bożego orędzia”. Wierzymy, że św. Jan Paweł II, który przeszedł przez bramę śmierci w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia – 2 kwietnia 2005 r., mówi teraz do nas w nowy sposób: „ufajcie w Boże Miłosierdzie nad światem i nad każdym człowiekiem”. Dlatego z pewnością przebacza nam każdą tzw. operację specjalną manipulacji i kłamstw co do jego osoby i pontyfikatu. Przyjmijmy więc ofiarowany nam przez Jezusa Zmartwychwstałego dar miłości miłosiernej i nadziei, która sięga poza kres ziemskiego życia. Alleluja!

Na obfite owoce pokoju i nadziei w Zmartwychwstałym z serca błogosławię –
Abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-04-03 10:10

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Pokaż światu Królową” - nowa inicjatywa „Niedzieli”

#PokażŚwiatuKrólową, to nowa inicjatywa Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zachęcająca czytelników i wiernych w Polsce, aby 2 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wystawili w oknach swoich domów wizerunek Matki Bożej, który również został zamieszczony w 18 numerze „Niedzieli”, z datą 3 maja br.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: zaczyna się od palenia krzyża, a później będzie się podpalać kościoły

2026-06-04 15:00

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

Boże Ciało

Jasna Góra/facebook.com

Podczas Mszy św. w archikatedrze częstochowskiej poprzedzającej procesję Bożego Ciała, abp Wacław Depo ocenił, że ludzi wierzących spycha się w Polsce na margines i wyszydza. Tak jak w Europie, będzie się podpalać kościoły albo zamieniać je na kawiarnie i restauracje - ostrzegł.

Metropolita częstochowski w kazaniu mówił o laicyzacji społeczeństwa, któremu - jak ocenił - wraz z liberalizmem zaoferowano technologiczne atrakcje oddalające od religii. Wymienił wśród nich telewizję, kanały streamingowe, Internet. - Nawet coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga, bo nie ma podczas nich czasu na pójście do kościoła - mówił abp Wacław Depo.
CZYTAJ DALEJ

Czterech nowych prezbiterów archidiecezji krakowskiej otrzymało dekrety kierujące na pierwsze parafie

2026-06-05 08:28

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

zmiany kapłanów

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kard. Grzegorz Ryś podczas święceń nowych kapłanów

Kard. Grzegorz Ryś podczas święceń nowych kapłanów

Diakoni Szczepan Kaleciak, Maciej Kawaler, Kacper Lendecki oraz Paweł Natkaniec przyjęli w katedrze na Wawelu święcenia prezbiteratu. Szafarzem sakramentu był kard. Grzegorz Ryś, który w czasie homilii powiedział, że jedyna skuteczna władza to „władza ukrzyżowanej miłości”. – Jak nie kochasz ludzi, nie masz prawa od nich czegokolwiek oczekiwać. Jak ich nie kochasz, nie masz prawa im głosić słowa. Jak ich nie kochasz, to im nie mów o moralności, nie próbuj ich rozgrzeszać – zwrócił się do neoprezbiterów metropolita krakowski.

W czasie homilii kard. Grzegorz Ryś nawiązał do pytania arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych o władzę, jakie stawiali wobec Jezusa – skąd ją ma, co jest jej źródłem? Metropolita krakowski zaznaczył, że w dniu święceń prezbiteratu to pytanie mają prawo stawiać kandydaci do kapłaństwa, ponieważ w momencie święceń otrzymają tę władzę – Jezus się nią z nimi dzieli. – Otrzymacie władzę, która jest absolutnie niezwykła. Tym bardziej macie prawo pytać o jej źródło i o to, w oparciu o co można ją wypełniać – mówił kardynał, wyrażając nadzieję, że kandydaci do święceń będą stawiali te pytania, ale inaczej niż ci, którzy to robili w czasach Jezusa. Metropolita zauważył, że Jezus nie udzielił uczonym w Piśmie odpowiedzi na to pytanie, a to rzadka postawa Jezusa, bo nie widział sensu w odpowiadaniu na pytanie stawiane z wątpliwych motywów. Podkreślił, że w życiu księdza warto pytać o władzę Jezusa wtedy, kiedy się jej poddaje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję