Reklama

Niedziela Częstochowska

Festyn w kolegiacie

W słoneczną niedzielę, 21 maja w wieluńskiej kolegiacie zapanowała radosna atmosfera. Wierni licznie zgromadzili się na festynie rodzinnym, który miał na celu integrację wspólnoty parafialnej.

2023-05-23 14:25

Niedziela częstochowska 22/2023, str. IX

[ TEMATY ]

Wieluń

Izabela Musiał

Pewnie już myślą: jaki festyn będzie za rok?

Pewnie już myślą: jaki festyn będzie za rok?

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od sprzedawanych cegiełek, którym przypisane było ponad 30 nagród rzeczowych. Wśród nich znalazły się m.in. ciśnieniowy ekspres do kawy oraz 50-calowy telewizor. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Podczas pikniku można było spróbować pysznych ciast upieczonych przez parafianki i smakołyków z grilla przygotowanych przez Akcję Katolicką, poczęstować się kawą, herbatą oraz darmową watą cukrową.

Miłą atrakcją dla dzieciaków były również dmuchańce, malowanie twarzy i przejażdżka quadem, prowadzonym przez ratownika medycznego. Strażacy z OSP Wieluń demonstrowali swoje wozy bojowe i pokazywali najmłodszym, jak gasić pożar. Policjanci opowiadali o swojej pracy, pozwalali siedzieć w radiowozie oraz włączać syrenę, rozdawali odblaski i przypominali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Podczas pikniku zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie brali udział w konkursach integracyjnych, takich jak Familiada, dmuchanie balonów czy jedzenie arbuza na czas. W ogrodach kolegiackich odtańczono belgijkę oraz poloneza, którego poprowadził ks. Adam Kępka. Czas umilała swoim śpiewem grupa młodzieży, która na co dzień blisko współpracuje z parafią, angażując się w różne akcje.

Reklama

Uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkola, znajdujących się na terenie kolegiackiej parafii, wzięli udział w konkursach: fotograficznym i plastycznym, na które wpłynęło ponad 70 prac wykonanych różnymi technikami. Wszystkie prace były wyeksponowane w małej galerii i cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych.

Gościem specjalnym była Hejka, tu Lenka – jedna z najpopularniejszych dziecięcych gwiazd YouTube’a w Polsce, z którą dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać oraz otrzymać autograf.

Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane dzięki ogromnemu zaangażowaniu grup parafialnych oraz ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy ufundowali nagrody.

Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Wśród uczestników byli mieszkańcy Wielunia oraz okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję, że festyn w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu stanie się tradycją i że za rok znowu się spotkamy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Wątroba: jubileusz to święto wdzięczności i rozliczenia

– Dziękujemy Matce Bożej za to, że tyle razy okazała się nam Matką, że stała na straży naszych sumień – powiedział biskup rzeszowski Jan Wątroba, który w kolegiacie wieluńskiej przewodniczył uroczystej Sumie z okazji złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej.

Mszę św. poprzedziła procesja z obrazem. Pierwszą stacją był pomnik św. Jana Pawła II, jednego z koronatorów wizerunku. Hołd świętemu papieżowi oddali duchowni i przedstawiciele władz. Przed pomnikiem położono kwiaty i zapalono znicz. Następnie procesja z obrazem, rozpoczęta w kolegiacie, przeszła wokół pl. Legionów i przybyła do ołtarza polowego przy świątyni.

CZYTAJ DALEJ

Święty Efrem Syryjczyk

Niedziela Ogólnopolska 49/2007, str. 4

pl.wikipedia.org

Efrem Syryjczyk

Efrem Syryjczyk

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Biskup na ekranie

2023-06-09 11:56

[ TEMATY ]

Częstochowa

film

bp Antoni Długosz

premiera

B.M. Sztajner/Niedziela

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza w sobotę 10 czerwca o godz. 10 do sali koncertowej w parafii św. Zygmunta w Częstochowie (ul. Krakowska 1) na premierę filmu dokumentalnego Michała Tkaczyńskiego pt. „Biskupstwo służbą znaczone”.

Obraz jest poświęcony osobie bp. Antoniego Długosza i jego muzycznej pasji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję