W Roku Jubileuszowym i Roku św. Ottona parafia św. Ottona w Szczecinie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu PUM, Szczecińskim Centrum Zdrowia SP ZOZ oraz Fundacją AUXILIUM byli organizatorami III edycji Wielkiej Szczecińskiej Majówki „Ambasador Zdrowia”. Patronat honorowy i merytoryczny nad wydarzeniem objęła prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM – Ambasador Zdrowia. Obecna była także prof. Violetta Dziedziejko, prorektor ds. Dydaktyki PUM.
W namiotach edukacyjno-profilaktycznych uczestnicy mieli możliwość zbadania ciśnienia i wydolności płuc oraz otrzymać instruktaż prawidłowego mycia zębów, samobadania piersi i udzielania pierwszej pomocy. Mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czworonogom oraz uczestniczyć w symulacji zażywania substancji psychoaktywnych.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
W czasie wydarzenia młodzież i dzieci uczestniczyły w interaktywnych animacjach sportowo-rekreacyjnych, przygotowanych przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM, Sanepid oraz Ruchową Akademię Zdrowia. Pokaz boksu zaprezentował Szczeciński Bokserski Klub Sportowy OLIMP wraz Zespół Szkół Samochodowych w Szczecinie pokazał instruktaż z wykorzystaniem strzelnicy oraz symulację jazdy samochodem. Ponadto uczestnicy festynu mogli zobaczyć ambulans, wóz strażacki, radiowozy i motory policyjne oraz psy bojowe z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. W punkcie gastronomicznym serwowano kiełbaskę i kaszankę z grilla ze Spiżarni Dominika, grochówkę przygotowaną przez Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie oraz domowe ciasta z wypieku mieszkańców parafii św. Ottona.
W czasie festynu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, którego założycielką jest prof. dr. hab. Beata Karakiewicz, a kierownikiem dr n. zdr. Anna Knyszyńska. Ponadto program artystyczny uświetniły dzieci i młodzież z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie, z Pracowni Rozwoju Muzyczno-Ruchowego pod opieką Igi Kameli i Marcina Kurylaka, z Pracowni Muzyki Etnicznej pod opieką Ryszarda Dziubaka, a także z Pracowni Wokalno-Estradowej pod kierownictwem Dariusza Chmielowskiego. Wystąpiły także „Margaretki” z Rady Osiedla Klonowica-Zawadzkiego. Konferansjerem wydarzenia był Emil Dąbrowski z TVP Szczecin, a nad oprawą muzyczną czuwał DJ D-ZET Jaromir Dżugan. Przedsięwzięcie wsparli: Województwo Zachodniopomorskie – Program Społecznik, Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO, Asprod Piekarnia-Cukiernia oraz Spiżarnia Dominika.
W festynie czynnie uczestniczyli pracownicy PUM z Działu Rekrutacji oraz studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM z kierunków: fizjoterapia, ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim sektora offshore oraz położnictwo.
Partnerami festynu byli: Zespół Szkół Samochodowych w Szczecinie, Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Biuro Podróży Misja Travel w Poznaniu, SEEPOINT – druk wielkoformatowy Tomasz Bachul, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Komenda Miejska Policji w Szczecinie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Hospicjum im. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, Ruchowa Akademia Zdrowia – Robert Szych, Moto Świrusy Zachodniopomorskie, Moto Rebelia oraz UNUM Życie.
Trzecia edycja Wielkiej Szczecińskiej Majówki przebiegała w rodzinnej atmosferze. Z dumą odnotowalismy imponującą frekwencję, ponieważ wydarzenie zgromadziło niemal 1,2 tys. uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku 23 maja, a w styczniu na Bal Seniora do Zespołu Szkół Samochodowych w Szczecinie.