Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Razem bliżej Boga

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła odbył się w bielskim kościele NSPJ.?

Niedziela bielsko-żywiecka 26/2025, str. IV

[ TEMATY ]

Bielsko‑Biała

Marian Szpak

Biskup wręczył świece rozesłania na wakacyjne rekolekcje

Biskup wręczył świece rozesłania na wakacyjne rekolekcje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kulminacją spotkania 15 czerwca była Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. W kazaniu hierarcha nawiązał do przykładu życia rodzinnego, które antycypuje rozumienie relacji uobecniających się w Trójcy Świętej. – Miłość rodziców do nas odbija w sposób niedoskonały miłość Boga do nas. Patrząc na ich miłość, wymagającą od nich wyrzeczenia, niekiedy nawet ukrzyżowania wielu spraw, możemy tylko przeczuwać to, jak wielka musi być miłości Odkupiciela, który wziął na siebie nasze grzechy, aby złożyć ofiarę ze swojego życia, a w ten sposób uwolnić nas od winy – wyjaśnił. Przypomniał, że na każdym etapie życia człowiek może doświadczać miłości Boga.

Biskup R. Pindel pobłogosławił świece, które towarzyszyć będą przeżywaniu rekolekcji przez poszczególne wspólnoty. Ich płomień został odpalony w dzień Zesłania Ducha Świętego od świecy znajdującej się w Krościenku nad Dunajcem, gdzie znajduje się grób ks. Franciszka Blachnickiego.

W obecności Ordynariusza do Domowego Kościoła zostały przyjęte nowe małżeństwa, które uzyskały aprobatę swoich par pilotujących. Bp R. Pindel pobłogosławił również ponad 200 animatorów i moderatorów, którzy będą posługiwać na wakacyjnych rekolekcjach. – Większość mojego życia formacyjnego, bo ponad 20 lat, związana jest z Ruchem Światło-Życie. To wspólnota ludzi wierzących, o identycznych wartościach. W niej uczymy się, czym jest Kościół, jak możemy w Nim służyć innym, oraz jak mamy pokazywać jego piękno – mówi Natalia Baltaza z bielskiej parafii św. Brata Alberta. – Jeśli codzienność daje małą szansę na spotkanie z Jezusem, to warto rozważyć wyjazd na rekolekcje. Na pewno nie będzie to stracony czas. Dni będą wypełnione odpoczynkiem duchowym i psychicznym, rozwojem wewnętrznym, a do tego poznaniem wartościowych ludzi. Same plusy. Trzykrotnie uczestniczyłem w wyjazdowych rekolekcjach – podkreśla Michał Kwasek ze wspólnoty „Dobra Nowina” z parafii w Bystrej Krakowskiej. W tym roku rekolekcje dla członków Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła zaplanowano m.in. w Ciścu, Bystrej, Gdańsku, Jarosławiu, Juszczynie, Krakowie, Koszalinie, Żabnicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-06-24 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mikołaj mówi o tożsamości

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Bielsko‑Biała

Monika Jaworska

Co roku do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na tydzień przed odpustem parafialnym zjeżdżają pielgrzymki z poszczególnych parafii różnych dekanatów naszej diecezji. W tym roku najbardziej aktywne pielgrzymowanie rozpoczęło się już w sobotę 30 listopada br., kiedy to do Pierśćca przybyły setki osób, w tym ponad 70 grup Apostolstwa Dobrej Śmierci naszej diecezji, archidiecezji krakowskiej i katowickiej. A potem od poniedziałku poszczególne parafie dekanatów nawiedzały sanktuarium.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika

[ TEMATY ]

nowenna

św. Stanisław Biskup i Męczennik

Mazur/episkopat.pl

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Święty Stanisław Biskup Męczennik

Nowennę do św. Stanisława Biskupa Męczennika odmawiamy między 29 kwietnia a 7 maja lub w dowolnym terminie.

Pragnę w tej dzisiejszej nowennie przypominać sobie opatrznościowego męża, świętego Stanisława, który był biskupem Kościoła krakowskiego, który przez swoje świadectwo życia i męczeńskiej śmierci stał się na całe stulecia rzecznikiem ładu moralnego w Ojczyźnie, który był i nadal jest tej Ojczyzny Patronem.
CZYTAJ DALEJ

60. rocznica Milenijnego Aktu Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi Matki Kościoła

2026-05-03 12:53

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. kard. Stefan Wyszyński

BP Jasnej Góry

Mija 60 lat od złożenia na Jasnej Górze Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za wolność Kościoła w Polsce i na świecie. 3 maja 1966 r. Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego oraz rzeszy wiernych zawierzył Pani Jasnogórskiej Kościół i Ojczyznę. To przyrzeczenie jest każdego roku ponawiane w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w jasnogórskim sanktuarium.

„Odtąd, Najlepsza Matko nasza i Królowo Polski, uważaj nas, Polaków - jako naród - za całkowitą własność Twoją, za narzędzie w Twych dłoniach na rzecz Kościoła świętego, któremu zawdzięczamy światło wiary, moce Krzyża, jedność duchową i pokój Boży” - czytamy w Akcie, którego autorem jest bł. kard. Stefan Wyszyński.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję