Reklama

Płyta pod choinkę

Niedziela łódzka 3/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czterdziestoosobowy zespół „Nadzieja” z Ochel bez problemu radził sobie w profesjonalnym studiu nagrań. Efektem czterogodzinnej sesji jest płyta, składająca się z 8 utworów. To wielka szansa dla szkolnego zespołu „Nadzieja”, śpiewającego kolędy i pastorałki. Grupa istnieje od 5 lat. Jej liderkami są nauczycielki, które występują wspólnie z dziećmi. Panie przyznają, że daje im to wiele satysfakcji. Dyrektor szkoły Anna Brzozowska twierdzi, iż do takiej pracy trzeba mieć powołanie i duszę społecznika.
Solista Zespołu - uczeń V kl. Rafał Milewski z Zawad, chce kontynuować naukę w szkole muzycznej. Jego rówieśnica Agnieszka Graczyk ze wsi Kąty również śpiewa partie solowe. Dziewczynka próbuje także gry na gitarze. Ci mali soliści są w Zespole od kilku lat. Inne dzieci śpiewają dopiero od roku. Małgorzata Sepera mówi, że najwięcej trudności sprawia jej wykonanie kolęd w języku gwarowym. Agnieszkę Kłys rozbawiło to, że w kolędzie Kundel bury naśladuje pieska.
Realizator i szef studia koncertowego Wiesław Grzelak jest pełen uznania dla dzieci, które tak łatwo poradziły sobie z nagraniem 8 utworów w czasie 4 godzin - to bardzo dobry wynik. Sukces artystyczny Zespołu to wspólne dzieło Janny Ratowskiej, Jagody Stępak, Joanny Stępień, Lilianny Bartosik, Katarzyny Pilarskiej, Anny Tutek i Anny Zemlik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV: pokuta ubogaca człowieka i prowadzi do głębszej miłości Boga

2026-02-22 12:16

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

„Pokuta, bynajmniej nie zuboża naszego człowieczeństwa, a ubogaca je, oczyszczając i umacniając w jego zmierzaniu ku horyzontowi, którego celem ostatecznym jest to, byśmy Boga lepiej kochali i oddali się mu zupełnie” - powiedział Ojciec Święty 22 lutego w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Nawiązując do fragmentu Ewangelii (Mt 4, 1-11), ukazującego Jezusa kuszonego na pustyni, papież zwrócił uwagę, iż doświadczając głodu i pokus bogactwa, sławy oraz władzy, Chrystus pokazuje nam, jak zwyciężać zło i nie ulegać złudnym obietnicom szczęścia.
CZYTAJ DALEJ

U progu Wielkiego Postu otrzymujemy od Jezusa naukę do zwyciężania pokus

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 4, 1-11.

Niedziela, 22 lutego. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.
CZYTAJ DALEJ

Kuszenie nie ma ostatniego słowa. Synodalne dzieło muzyczne

2026-02-22 22:34

Marzena Cyfert

Synodalne Dzieło Muzyczne Archidiecezji Wrocławskiej w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

Synodalne Dzieło Muzyczne Archidiecezji Wrocławskiej w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

Trzecia sesja Synodalnego Dzieła Muzycznego Archidiecezji Wrocławskiej odbyła się w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu.

120-osobowy chór oraz orkiestra pod kierownictwem Huberta Kowalskiego ubogaciły Mszę św. sprawowaną pod przewodnictwem bp. Macieja Małygi. Podczas Eucharystii wprowadzone zostały relikwie Krzyża Świętego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję