Reklama

Wydarzy się...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

DŚT zaprasza

W Niedzielę Palmową 20 marca 2005 r. na Jasnej Górze odbędzie się widowisko oparte na obrazach drogi krzyżowej, namalowanej przez śp. Jerzego Dudę-Gracza, z udziałem częstochowskiego środowiska artystycznego.

Paczki dla potrzebujących

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej pragnie zorganizować na świąteczne dni paczki dla osób potrzebujących z Częstochowy, Zawiercia, Wielunia, Radomska i Myszkowa.
Program świątecznej pomocy jest następujący: 13 marca księża proboszczowie zwracają się z prośbą do parafian o przyniesienie do kościoła trwałych darów żywnościowych (konserwy, cukier, kasza, makaron). 20 marca dary są odbierane przez Zespół Parafialny Caritas i Akcję Katolicką.
21 marca wyznaczone zespoły parafialne przygotują paczki, które trafią do rąk potrzebujących następnego dnia o godz. 15.00, po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dyrektor archidiecezjalnej Caritas - ks. prał. Stanisław Iłczyk serdecznie dziękuje parafiom, włączającym się w dzieło pomocy potrzebującym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Koncert Pieśni Pasyjnych

Reklama

Archikatedralna parafia pw. Świętej Rodziny z Nazaretu zaprasza miłośników muzyki na Koncert Pieśni Pasyjnych 20 marca o godz. 16.30. W koncercie wezmą udział chóry: „Concentus” Sióstr Nazaretanek z Częstochowy, „Pro Arte Ecclesiastica” z IX Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Częstochowie, „Gloria” z parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Cantate Deo”, Chór Akademii Polonijnej w Czestochowie oraz Chór Archikatedry Częstochowskiej „Basilica Cantans”. Koncert poprowadzą Anna Maria Zalewska i Janusz Jadczyk.

„Świętokrzyska Golgota” na Jasnej Górze

22 marca o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki Jasnogórskiej na oratorium Świętokrzyska Golgota, poświęcone Ojcu Świętemu. Oratorium, napisane przez Zbigniewa Książka i Piotra Rubika, w swej treści nawiązuje do świętokrzyskiej Golgoty, uświęconej obecnością relikwii Krzyża Świętego.

Pielgrzymka do Centrum Miłosierdzia Bożego

Ruch Przyjaciół „Niedzieli” zaprasza czytelników Niedzieli oraz członków ruchów, stowarzyszeń i bractw archidiecezji częstochowskiej na pielgrzymkę do Światowego Centrum Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach w święto Miłosierdzia Bożego, aby prosić o miłosierdzie Boże oraz pokój dla Polski i całego świata. Koszt pielgrzymki wynosi 25 zł. Wyjazd 3 kwietnia o godz. 7.00 spod Redakcji Tygodnika Katolickiego Niedziela przy ul. 3 Maja 12. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. (0-34) 365-19-17, 365-83-20.

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#LudzkieSerceBoga: Ludzkie serce Boga, boskie serce człowieka

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Karol Porwich/Niedziela

Możesz dzisiaj przeczytać sobie litanię do Serca Jezusowego dokonując małej zamiany – zamiast „Serce Jezusa”, mów: „Serce moje”. Co cię najbardziej zdumiewa w tej perspektywie?

Ludzkie serce (łac. cor, cordis, gr. kardia) - narząd mięśniowy, stanowiący centralny element układu krwionośnego, którego zadaniem jest pompowanie krwi do naczyń krwionośnych. Zlokalizowane pomiędzy płucami, w środkowej części klatki piersiowej. Podzielone na cztery jamy: położone u góry dwa przedsionki, prawy i lewy oraz leżące poniżej nich dwie komory, prawą i lewą. Serce jest zamknięte w ochronnym worku, zwanym osierdziem, zawierającym niewielką ilość płynu. Ściana serca składa się z trzech warstw: nasierdzia, śródsierdzia zbudowanego z tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej typu sercowego i wsierdzia. Ludzki narząd, organ ciała, kluczowy dla życia organizmu i jego funkcjonowania.
CZYTAJ DALEJ

Rada KEP ds. Migrantów i Uchodźców stanowczo o incydentach wobec Ukraińców w Polsce

2026-06-01 17:55

[ TEMATY ]

Rada KEP ds. Migrantów i Uchodźców

stanowczo

incydenty

Ukraińców

Biuro Prasowe Episkopatu

Rady KEP ds. Migrantów i Uchodźców

Rady KEP ds. Migrantów i Uchodźców

O najważniejszych wyzwaniach związanych z migracjami i formowaniem katolickich sumień zgodnie z chrześcijańskim nakazem „Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie” (Mt 25, 35), rozmawiano podczas roboczego spotkania Rady KEP ds. Migrantów i Uchodźców. Obradom, które odbyły się 1 czerwca br. w Warszawie, przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

Podczas spotkania podjęto dyskusję nad przygotowaniami do tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w Kościele katolickim 27 września 2026 roku pod hasłem „Nawet jedno z tych dzieci”.
CZYTAJ DALEJ

Jak w diecezji będzie wyglądała uroczystość Bożego Ciała?

2026-06-02 11:17

[ TEMATY ]

Boże Ciało

Koncerty uwielbienia

Bożena Sztajner/Niedziela

W najbliższy czwartek 4 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia w parafiach całej diecezji odbędą się uroczyste procesje eucharystyczne i koncerty uwielbienia.

W Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze procesjom będą przewodniczyć biskupi. W Zielonej Górze procesji będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Zielonogórska procesja wyruszy z konkatedry pw. św. Jadwigi Śląskiej po mszy św. sprawowanej o godz. 9.30, zakończy się natomiast przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Bp Adrian Put poprowadzi procesję eucharystyczną w Gorzowie Wlkp. Rozpocznie się ona po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 w kościele katedralnym, przejdzie ulicami Chrobrego, Jagiełły, Sikorskiego i zakończy się na placu przed katedrą.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję