Reklama

Wydarzy się...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafiada Archidiecezji Częstochowskiej

4 czerwca br. (sobota) o godz. 8.30 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Starzyńskiego 11 w Częstochowie rozpocznie się Mszą św. Parafiada Archidiecezji Częstochowskiej. Jej organizatorami są: Urząd Miasta Częstochowy (Wydział Edukacji i Sportu), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Katolickie Stowarzyszenie Kół Sportowych Archidiecezji Częstochowskiej. W Parafiadzie może wziąć udział, każdy kto uczęszcza do szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej i ma zgodę własnego księdza proboszcza lub wikariusza (opłata 5 zł od osoby). Dla najlepszych przewidziane są nagrody (w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych oraz dla najlepszej parafii). Formularz zgłoszeniowy dla parafii jest dostępny na stronie www.sport.niedziela.pl - tam też można znaleźć regulamin Parafiady. Parafie mogą również zgłosić swój udział telefonicznie (0-34) 364-26-68; 0-502-789-013. Formularz do 30 maja br. należy przesłać pod adresem: PARAFIADA.
Parafia św. Maksymiliana, ul. Starzyńskiego 11, 42-200 Częstochowa.

Z „Gangiem Marcela” podaruj dzieciom dom

31 maja 2005 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się koncert charytatywny zespołu „Gang Marcela” na rzecz Domu dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie.
Patronat nad koncertem objęli: prof. dr hab. bp Antoni Długosz, prezydent Częstochowy dr Tadeusz Wrona, natomiast patronat medialny Katolickie Radio „Fiat”, Radio Jasna Góra, Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasach Filharmonii, w recepcji Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze i w Domu dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie przy ul. bp. T. Kubiny 2/4, tel. (0-34) 324-70-08.
Do udziału w koncercie z okazji Dnia Dziecka zapraszają Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Oblicza wraz z Pracownikami i Wychowankami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Philip Mulryne. Był graczem Manchesteru United, a dziś jest księdzem

2026-01-17 20:03

[ TEMATY ]

sport

świadectwo

Zrzut ekranu YT

Philip Mulryne

Philip Mulryne

Ponad 30 lat temu Philip Mulryne zaczynał zawodniczą karierę w Manchesterze United, ocierając się o seniorską kadrę. Później był ważnym ogniwem Norwich City, zanotował też 27 występów w barwach reprezentacji Irlandii Północnej. Kontuzja pokrzyżowała jego sportowe plany, choć nie to zdecydowało o jego dalszych losach. W pewnym momencie życia poczuł po prostu powołanie do służby Bogu.

Wstąpił do seminarium, ukończył studia z filozofii i teologii, a potem został dominikaninem.
CZYTAJ DALEJ

Bp polowy Wojska Polskiego: nie brakuje księży chętnych do służby w wojsku

2026-01-18 07:31

[ TEMATY ]

wojsko

bp Wiesław Lechowicz

Karol Porwich/Niedziela

Bp Wiesław Lechowicz

Bp Wiesław Lechowicz

Mimo rosnącej laicyzacji nie brakuje księży chętnych do służby w wojsku. Siedmiu kleryków studiuje w metropolitalnym seminarium duchownym w Warszawie z myślą o posłudze w armii – powiedział PAP bp polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. W tym roku mija 35 lat od przywrócenia Ordynariatu Polowego.

Po odzyskaniu przez Polskę suwerenności papież Jan Paweł II dekretem z 21 stycznia 1991 r. przywrócił Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Biskupem polowym został ks. prałat Sławoj Leszek Głódź. W tym roku mija 35 lat od tej decyzji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję