Reklama

Niedziela Częstochowska

Jubileusz 20-lecia Wspólnoty św. Faustyny "Betel" w Radomsku

Jubileusz 20-lecia powstania Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół "Betel" obchodzony był w niedzielę 19 maja 2019 r. w kolegiacie św. Lamberta w Radomsku, gdzie od kwietnia 2012 r. Wspólnota ma swoje spotkania zawsze w trzecią niedzielę miesiąca.

[ TEMATY ]

Radomsko

Betel

Jacek Porzeżyński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna, odprawiona przez bp. Antoniego Długosza.

"Należy Bogu i ludziom podziękować za ten czas, za te 20 lat, gdzie było tyle dobra i tyle Bożych łask, które w sposób szczególny były otrzymywane podczas przyjmowania sakramentów świętych: I Komunii św. i bierzmowania. Przychodziły one także do Was przez tych, którzy Wam służą i pomagają, bo kochają Was, i dzisiaj z nami są". Słowa te można było usłyszeć od bp. Antoniego, który w tej Wspólnocie wielokrotnie udzielał tych sakramentów osobom niepełnosprawnym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Mszy św. można było usłyszeć koncert kwartetu "Głosy Aniołów" z Ukrainy, który dopełnił dziękczynienie i wytworzył radosną atmosferę.

Jacek Porzeżyński

Druga część uroczystości przeniosła się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie po powitaniu gości odbył się koncert w wykonaniu ks. bpa. Antoniego Długosza, którego uśmiech i żywiołowość zachęciły do wyjścia na scenę i wspólnej zabawy wiele dzieci i opiekunów. Następnie prowadzący uroczystość ks. Jacek Marciniec – duszpastesz "Betel" zaprosił do obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej działalność Wspólnoty "Betel" ze szkolnym wolontariatem przy I LO w Radomsku. Po prezentacji nastąpił bardzo uroczysty moment wręczenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w pomoc i wsparcie dla osób niepełnosprawnych, w tym także byłym duszpasterzom Wspólnoty na przestrzeni 20 lat. Podziękowania wręczył ks. Antoni Arkit, proboszcz parafii św. Lamberta i duszpastesz Wspólnoty św. Faustyny wraz z kordynatorem. Podziękowania dla rodziców, opiekunów i wszystkich przybyłych na tę uroczystość wyśpiewała Kamila Dajcier poodopieczna Wspólnoty Św. Faustyny. Uwieńczenie spotkania stanowiło zaproszenie na słodki poczęstunek i jubileuszowy tort, który był wyrazem wdzięczności rodziców dzieci niepełnosprawnych za 20 lat wzajemnej integracji i radości z bycia razem.

2019-05-28 16:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katolicki ruch dobroczynny będzie kwestować na rzecz niepełnosprawnych sierot

[ TEMATY ]

pomoc

Betel

Betel

Zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla niepełnosprawnych sierot społecznych przeprowadzi w niedzielę 14 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel” w Częstochowie. Przykościelna kwesta odbędzie się już po raz piętnasty.
CZYTAJ DALEJ

Jeśli jesteś w podróży, to post piątkowy cię nie obowiązuje? Prawda czy mit?

2026-03-12 21:04

[ TEMATY ]

post

wstrzemięźliwość

Adobe Stock

"Jeśli jesteś w podróży, to post piątkowy cię nie obowiązuje" – czy słyszałeś kiedyś podobne zdanie? Zapewne tak. Problem w tym, że to nieprawda.

Fragment książki Wiara bez fejków. Między pobożnością a nieporozumieniem ks. Piotr Piekart. Książka do kupienia w naszej księgarni!: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Droga Krzyżowa Wrocławian u bł. Czesława

2026-03-13 20:08

Magdalena Lewandowska

Krzyż nieśli i rozważania czytali znani i cenieni Wrocławianie.

Krzyż nieśli i rozważania czytali znani i cenieni Wrocławianie.

W kościele św. Wojciecha u ojców dominikanów odbyła się szczególna Droga Krzyżowa Wrocławian.

To Droga Krzyżowa w specjalny sposób poświęcona mieszkańcom Wrocławia, w kościele, gdzie spoczywa bł. Czesław patron miasta. Rozważania stacji Drogi Krzyżowej podjęli znani wrocławianie i uznani artyści, m.in. aktor Robert Gonera, artysta malarz Mariusz Mikołajek, muzyk i założyciel zespołów Chudoba oraz 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach Robert Ruszczak czy wieloletni bliski współpracownik ks. Stanisława Orzechowskiego, koordynator służb Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę Wiesław "Kuzyn" Wowk. – Do rozważań zaprosiliśmy Wrocławian, którzy w szczególny sposób zaznaczyli się swoim życiem, osiągnięciami, talentem, sercem, a przede wszystkim swoją wiarą i miłością do naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zapragnęliśmy, aby ci, którzy w sensie ziemskim realizują człowiecze powołanie w sposób ponadprzeciętny, dali świadectwo wiary i zapalili światłem swoich serc nasz wszystkich. To świadectwo jest szczególnie ważne dzisiaj, kiedy kiedy tak wiele sprzecznych myśli i uczuć kieruje życiem ludzi – mówił na początku nabożeństwa Stanisław Rybarczyk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję