Anna Wilczyńska nowym prezesem Stowarzyszenia Wiosna
Długoletnia działaczka Stowarzyszenia Wiosna Anna Wilczyńska została w nocy ze środy na czwartek wybrana na prezesa tej organizacji. O wyborze nowego zarządu poinformował kurator organizacji Karol Tatara. Decyzję podjęto po niemal dziewięciogodzinnych obradach.
Anna Wilczyńska z Wiosną związana jest od 2005 roku, m.in. współtworzyła Akademię Przyszłości, w ostatnim roku kierowała działem HR, a od jesieni 2018 roku pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Wiosny. Wiceprezesami stowarzyszenia zostali: Anna Korzycka, Dominika Langer-Gniłka oraz Łukasz Słoniowski.
W ocenie Anny Wilczyńskiej jest to „zarząd porozumienia. To jest to, czego chcemy, do czego została powołana Szlachetna Paczka - aby łączyć ludzi i nieść pomoc”. Dodała, że nowy zarząd jest szansą dla stowarzyszenia i stoją przed nim wielkie wyzwania. Podczas obrad walnego zgromadzenia przed siedzibą Wiosny zebrali się pracownicy i wolontariusze.
Kryzys w stowarzyszeniu Wiosna trwa od września ub. r. i powstał po publikacji portalu Onet sugerującej, że lider stowarzyszenia ks. Jacek Stryczek stosował mobbing wobec pracowników. W wyniku publikacji kapłan podał się do dymisji, a w październiku walne zgromadzenie powołało ówczesną szefową Szlachetnej Paczki Joannę Sadzik. Potem prezesem stowarzyszenia został ks. Grzegorz Babiarz. W organizacji trwał jednak konflikt, dlatego krakowski sąd rejonowy ustanowił kuratora dla Stowarzyszenia - radcę prawnego Karola Tatarę.
26 listopada odbył się Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Podczas obrad radzono nad aktualnymi zadaniami stowarzyszenia oraz dokonano wyboru władz statutowych
Zjazd wybrał nowy Zarząd Diecezjalny w składzie: Marta Brodzik (oddział KSM przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze), Iwona Paulina Strynal (oddział KSM przy parafii pw. św. Wojciecha w Kargowej), Agnieszka Wojnarowicz (oddział KSM przy parafii pw. św. Doroty w Harklowej), Łukasz Gonia (oddział KSM przy parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze), Aleksandra Ferenc (oddział KSM przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze), Weronika Kasperska (oddział KSM przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie) i Oskar Krzyżostaniak (oddział KSM przy parafii pw. św. Wojciecha w Kargowej). Zgodnie z prawem bp Tadeusz Lityński wybierze prezesa zarządu spośród trzech przedstawionych mu kandydatów.
156. Piesza Pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego
We wtorek i środę na Jasną Górę przybędą piesze pielgrzymki, których uczestnicy wezmą udział w środowym wspomnieniu Matki Bożej Szkaplerznej - podało biuro prasowe sanktuarium. Obchody tego święta wiążą się z pierwszym z jasnogórskich wakacyjnych „szczytów pielgrzymkowych”.
Jak przekazało w poniedziałek biuro prasowej Jasnej Góry, tradycyjnie na przypadający 16 lipca odpust Matki Bożej Szkaplerznej, zwanej też Matką Bożą z Góry Karmel, dotrą dwie pierwsze w tym roku duże piesze pielgrzymki diecezjalne: z arch. przemyskiej i poznańskiej (we wtorek), a także kilka innych, mniejszych.
Apostolstwo “Margaretka” staje się coraz bardziej popularną formą modlitwy. Bardzo mocno w tę modlitwę włącza się parafia NMP Matki Miłosierdzia i koordynatorka tej inicjatywy pani Elżbieta Tomaszewska. W oleśnickiej parafii powstało 6 Margaretek w intencji Ojca Świętego, Leona XIV. Osoby zaangażowane w tę inicjatywę modlą się od uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Margaretki za Ojca Świętego zostały zawiezione do Rzymu przez syna pani Elżbiety, ks. Jacka Tomaszewskiego. - Chcieliśmy, aby papież Leon XIV wiedział, że są osoby, które się za niego modlą każdego dnia - podkreśla ks. Jacek, dodając: - Planowałem jechać na Jubileusz kapłanów w Rzymie z udziałem Ojca Świętego. Święto kapłanów przypadało w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i od tego dnia Margaretki z parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy modlą się w intencji papieża.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.