Reklama

Niedziela Świdnicka

Pielgrzymka młodzieży na górę Chełmiec

[ TEMATY ]

pielgrzymka

góra Chełmiec

Olidudlatdeysok/pl.wikipedia.org

Wałbrzyska młodzież uczestniczyła 13 maja w pielgrzymce na górę Chełmiec z okazji rocznicy objawień fatimskich. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: "Krzyż znak Miłości".

– W kolejna rocznicę objawień w Fatimie, w rocznicę zamachu na Jana Pawła II i w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego pielgrzymujecie na szczyt górujący w okolicy Wałbrzycha – przypomniał młodzieży bp Ignacy Dec. – Starajcie się walczyć z pokusami, aby wchodzić na wyżyny człowieczeństwa, aby zdobyć Niebo, które jest najważniejszym celem naszej ziemskiej wędrówki – dodał Biskup Świdnicki.

Pielgrzymce na Chełmiec towarzyszyła modlitwa dziękczynna wałbrzyskiej młodzieży za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II. W pielgrzymce wzięło udział ponad 600 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Wałbrzycha oraz blisko 100 uczniów z Boguszowa-Gorc.

Reklama

Na rozpoczęciu pielgrzymki obecny był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Podczas wędrówki na szczyt górski, mający wysokośc 851 m n.p.m., uczestnicy pielgrzymki śpiewem i modlitwą wielbili Boga. Z młodzieżą szli duszpasterze i katecheci wałbrzyskich szkół. Po dotarciu na szczyt młodzież uczestniczyła we Mszy św., której przewodniczył bp Ignacy Dec.

Pielgrzymki młodzieży na Chełmiec organizowane są cyklicznie od 2005 r. Pierwsza odbyła się po śmierci Jana Pawła II. Każdego roku wędrówkę zabezpiecza Straż Graniczna, GOPR i Straż Miejska. Organizatorem pielgrzymki był Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji.

2013-05-14 07:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyprawa na wałbrzyski Giewont

[ TEMATY ]

Wałbrzych

góra Chełmiec

kolegiata w Wałbrzychu

ks. Radosław Mielczarek

archiwum prywatne

Zimowa wyprawa ministrantów z księżmi opiekunami na wałbrzyski Chełmiec

Zimowa wyprawa ministrantów z księżmi opiekunami na wałbrzyski  Chełmiec

W czasie pandemicznych ferii, wyjście w góry było dobrą alternatywą dla notorycznego przesiadywania w domu.

- Nie trzeba było wielkiej mobilizacji, aby nasi ministranci i lektorzy oraz ich ojcowie, chętnie i z entuzjazmem odpowiedzieli na propozycję zimowej wyprawy na górę Chełmiec – nasz wałbrzyski Giewont, gdzie na wysokości 851 metrów n.p.m. znajduje się 45-metrowy krzyż milenijny – mówi pomysłodawca i duszpasterz Służby Liturgicznej wałbrzyskiej kolegiaty Św. Aniołów Stróżów ks. Radosław Mielczarek. Zimowa aura dodała uroku, a duże ilości śniegu były dodatkową atrakcją i jednocześnie nie lada przeszkodą w zdobyciu najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego życzyłem komuś zła?

2023-01-07 14:50

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 14-29.

Piątek, 3 lutego 2023. Św. Błażeja, biskupa i męczennika, św. Oskara, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Śnieg i wiatr w Beskidach; trudne warunki na szlakach turystycznych

2023-02-04 11:14

Monika Maszkowska

Intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiły, że wędrówka w Beskidach jest niebezpieczna. Warunki na szlakach są bardzo trudne. Ratownicy GOPR i gestorzy schronisk zaapelowali w sobotę, by turyści nie igrali z bezpieczeństwem i zrezygnowali z wędrówek.

„Dzisiaj nie należy planować wycieczki w góry. Warunki są ekstremalnie trudne. Przejście przez halę wiąże się z brodzeniem w śniegu po pas. Wiatr wieje coraz mocniej. U nas widoczność żadna. Temperatura -9 st.” – podali w sobotę rano gestorzy schroniska PTTK na Hali Rysianki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję