Reklama

Niedziela w Warszawie

Cartias Archidiecezji Warszawskiej dziękuje za odzew na jej apele. Wciąż potrzebny nowy personel

"Nie ustajemy w poszukiwaniach osób chętnych do pracy na kolejne dni w celu zapewnienia ciągłości opieki nad pacjentami" - podkreśla Caritas Archidiecezji Warszawskiej i informuje jak wygląda sytuacja w Ośrodku Działalności Leczniczej przy Krakowskim Przedmieściu

[ TEMATY ]

koronawirus

Caritas Archidiecezji Warszawskiej

fot. Archidiecezja Warszawska

Informacja nt. sytuacji i stanu epidemiologicznego w Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas Archidiecezji Warszawskiej w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 62 Stan na 18/19.04.2020

Mamy stały stan liczbowy pacjentów na Oddziale II. W ciągu ostatniej doby u kilku pacjentów doszło do destabilizacji stanu, który udało się opanować poprzez zintensyfikowanie leczenia. U dwóch pacjentów obserwujemy tendencję do stopniowego pogarszania stanu zdrowia. Z uwagi na prezentowane u pacjentów objawy, przygotowujemy się na prawdopodobny rozwój nowych przypadków zakażenia Covid-19 w Oddziale II.

U wszystkich objawowych pacjentów zostały w dniu dzisiejszym pobrane wymazy na badanie genetyczne w kierunku obecności koronawirusa. W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy wyniki badań personelu, który opuścił Oddział. Jak dotychczas nie odnotowaliśmy żadnego potwierdzonego zakażenia Covid-19 wśród pracowników zajmujących się pacjentami od dnia wykrycia pierwszych przypadków zakażenia wśród pacjentów w Oddziale. Ukonstytuował się nowy zespół pracowników Oddziału. Wszystkie osoby obecnego personelu medycznego i pomocniczego pozyskaliśmy z własnej inicjatywy, co możliwe się stało wyłącznie dzięki żywemu oddźwiękowi osób prywatnych na nasze apele.

Ze względu na fakt, że obecna kadra jest dyspozycyjna w ograniczonym okresie czasu, nie ustajemy w poszukiwaniach osób chętnych do pracy na kolejne dni w celu zapewnienia ciągłości opieki nad pacjentami. Praca poszczególnych grup zawodowych jest koordynowana i synchronizowana przez wyznaczoną, wykwalifikowaną osobę. Każdy nowy pracownik jest wprowadzany stopniowo w organizację Oddziału i ma wsparcie w doświadczonym członku personelu. Nad całością pracy Oddziału i bezpieczeństwem pacjentów czuwa lekarz, który przebywa całodobowo w Oddziale II. W dalszym ciągu utrzymany jest zakaz odwiedzin w całej stacjonarnej Placówce.

Reklama

Zarząd Caritas Archidiecezji Warszawskiej

2020-04-20 11:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żeby pomoc pomagała

O ludzkiej empatii i opiece nad chorymi z ks. Zbigniewem Zembrzuskim, dyrektorem Caritas Archidiecezji Warszawskiej, rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Caritas Archidiecezji Warszawskiej od ponad 30 lat pomaga potrzebującym. Jednym z najbardziej kojarzonych z nią miejsc jest hospicjum i ZOL przy Krakowskim Przedmieściu. Na czym polega pomoc osobom przewlekle i terminalnie chorym?

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: będziemy pochylać się nad synodalnością Kościoła

2023-02-06 15:37

[ TEMATY ]

synod

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

W niedzielę rozpoczęliśmy w Pradze Europejskie Kontynentalne Zgromadzenie Synodalne, podczas którego będziemy podejmować temat powierzony nam przez papieża Franciszka, czyli synodalność Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który razem z delegacją z Polski bierze udział w obradach zgromadzenia kontynentalnego Synodu w Pradze.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 5 lutego od Eucharystii pod przewodnictwem abp. Jana Graubnera, metropolity praskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Czech. „Treści, które zostały poruszone w homilii przez abp. Graubnera, mocno łączą się z tymi, o których mówił dzisiaj podczas Mszy św. kard. Jean–Claude Hollerich. Obydwaj zwrócili uwagę na słabość kondycji duchowej współczesnego człowieka. Akcentowano fakt, że należymy do cywilizacji bogatej, w której zanika potrzeba głębszej duchowości, osadzenia się w przestrzeni duchowej” – mówił abp Gądecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję