Reklama

Niedziela Częstochowska

W najbliższą niedzielę „kąpiółka” w Gidlach

Ojcowie dominikanie zapraszają w niedzielę 30 sierpnia na odpustową Mszę św. ku czci Matki Bożej Gidelskiej połączoną z obrzędem „kąpiółki”, czyli zanurzenia cudownej figurki w poświęconym winie.

[ TEMATY ]

Gidle

kąpiółka

Bożena Sztajner/Niedziela

Na Kalwarii Gidelskiej o godz.11 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe połączone ze świadectwami uzdrowień. O godz. 12 Mszy św. będzie przewodniczył bp Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski. Na zakończenie udzieli dzieciom błogosławieństwa św. Jacka.

Ojcowie dominikanie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do przepisów sanitarnych i podawanych ogłoszeń.

Spowiedź w bazylice od 10.45.

W wyznaczonych punktach na terenie sanktuarium będzie można otrzymać poświęcone winko i zamówić intencje mszalne.

2020-08-28 12:12

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rolniczy trud ofiarowali Gidelskiej Pani

[ TEMATY ]

Gidle

Wojciech Mścichowski

Jak każdego roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, w trzecią niedzielą maja przybyły delegacje rolników z całej Archidiecezji częstochowskiej, aby podziękować „Tej, która wyszła z polskiej ziemi” za wszelkie łaski otrzymane na polu, w ogrodach, we wszystkim co wiąże się z szeroko rozumianym rolnictwem. Tegoroczna pielgrzymka, która odbyła się 15 maja miała szczególny charakter. Przypadła w dniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego, od niepamiętnych czasów zwane „Zielonymi Świątkami”, cieszące się wielkim nabożeństwem polskiej wsi.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zmienia letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum ekologiczne

2023-02-03 11:01

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zlecił przebudować letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Władze Państwa Watykańskiego poinformowały 2 lutego, że przebudowa ogrodów i budynków nad jeziorem Albano będzie się odbywać w najbliższych miesiącach.

55-hektarowy kompleks służył papieżom jako letnia rezydencja od początku XVII wieku. Oprócz dwóch pałaców i terenów parkowych obejmuje również grunty rolne i zabudowania gospodarcze.

CZYTAJ DALEJ

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej – 4 marca

2023-02-03 15:27

[ TEMATY ]

Bp Zbigniew Zieliński

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej odbędzie się we wspomnienie św. Kazimierza królewicza, 4 marca, o godz. 11:00. Bp Zieliński został ogłoszony biskupem koszalińsko-kołobrzeskim 2 lutego. Od 10 marca 2022 roku był koadiutorem.

Nuncjatura Apostolska w Polsce 2 lutego br. ogłosiła decyzję papieża Franciszka o przyjęciu rezygnacji bp. Edwarda Dajczaka. Tym samym następcą na urzędzie biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego został dotychczasowy koadiutor diecezji, bp Zbigniew Zieliński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję