Reklama

Niedziela Częstochowska

Najlepszy kapitał

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie obchodziło 18 września jubileusz 30-lecia działalności.

[ TEMATY ]

Częstochowa

katolickie liceum

Krzysztof Ułamek

Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który uświadamiał nam, że jubileusz wzywa do zatrzymania się, dziękowania i świętowania, bo jest to powód do radości. Celebrans zostawił nam przesłanie na dziś i jutro. – Jesteście własnością Boga, jesteście z rodu Maryi, i to jest najlepszy kapitał na przyszłość. Bądźcie mu wierni – apelował. Dziękczynną Eucharystię zakończyło uroczyste zawierzenie wspólnoty szkolnej Matce Bożej Jasnogórskiej.

Reklama

Na dzień jubileuszu zaplanowanych było więcej wydarzeń, m.in. spotkanie z absolwentami, które ze względu na warunki epidemiczne musiało zostać przełożone na późniejszy czas.

Jubileusz to nie tyko świętowanie, to świadomość wspólnoty, więzi, sukcesów, ale i trudnych, wspólnie przeżywanych chwil. Przez 30 lat wiele się zmieniło, jednak pozytywna energia, nadzieja i przyjazna atmosfera towarzyszą uczniom i nauczycielom od początku istnienia szkoły. Katolickie liceum niesie ze sobą dużo dobra. Wykształciło wiele wspaniałych osób i przyciąga do siebie licznie kolejne.

2020-09-23 15:24

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

10. Bieg Częstochowski

[ TEMATY ]

Częstochowa

bieg

Michał Janik

Dekadę wstecz 5 kwietnia 2008 miłośnicy rekreacyjnego biegania założyli Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani. Organizacja ta zapoczątkowała tradycję biegów ulicznych w Częstochowie.

W dniu 7 kwietnia 2018 r. biegacze wyruszyli na trasę po raz dziesiąty. Jubileuszowy szlak wytyczono ulicami wokół klasztoru na Jasnej Górze oraz ulicami przylegającymi do placu Biegańskiego. Służby porządkowe sprawnie zabezpieczyły teren, a słoneczna aura oraz dobra frekwencja wśród widzów i uczestników zawodów dopełniły całości.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje ze św. Józefem [NASZ PATRONAT]

2021-03-02 10:28

Fot. Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

Wielki Post to dobry czas, aby poczynić refleksję nad swoim życiem i pogłębić relację z Panem Bogiem. Na pewno pomocą w tym mogą być rekolekcje, na które zaprasza wspólnota Mężczyźni św. Józefa.

Potrwają one od 16 do 18 marca we Wrocławiu, a konferencję „Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii" wygłosi ks. dr Ryszard Kempiak, salezjanin, biblista i wybitny przewodnik po Ziemi Świętej. Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla każdego mężczyzny po uprzednim zarejestrowaniu poprzez formularz na stronie wspólnoty

CZYTAJ DALEJ

Krzeszowskie uroczystości ku czci św. Józefa

2021-03-03 07:10

[ TEMATY ]

sanktuarium

Krzeszów

św. Józef

EPB

W liście biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego do diecezjan czytamy min.:

„W roku poświęconym św. Józefowi zapraszam Was wszystkich do ożywienia kultu tego Świętego oraz do bliższego poznania Jego osoby. Szczególną okazją ku temu w naszej diecezji będzie 19. dzień każdego miesiąca, poczynając od uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP (19 marca), kiedy to w Krzeszowie ogłoszę kościół bracki pw. św. Józefa diecezjalnym sanktuarium, a na zakończenie tej uroczystości zawierzę całą diecezję legnicką orędownictwu św. Józefa. Niech szczególną formą oddawania czci Opiekunowi Świętej Rodziny stanie się Msza wotywna o św. Józefie, a po niej nabożeństwo Jemu poświęcone oraz katecheza skierowana do dorosłych. Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika oraz pielgrzymce mężczyzn do Krzeszowa”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję