Reklama

Wielka Nowenna Fatimska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak wyglądałaby nasza codzienność, gdybyśmy tylko na serio uwierzyli w „życie po życiu”, gdyby prawda o niebie, piekle i czyśćcu stała się dla nas tak oczywista, jak to, że świeci słońce? Czy nasz świat, świat ludzi wierzących w Boga, a przynajmniej za takich się podających, nie wyglądałby wtedy inaczej? A nasze życie, czy nie byłoby wówczas inne, lepsze, piękniejsze, bardziej skoncentrowane na dążeniu do doskonałości - bo kto przy zdrowych zmysłach, świadomie i dobrowolnie robiłby sobie krzywdę i „zarabiał” na piekło albo czyściec? To pytanie, pytanie o prawdziwość naszej wiary, o naszą wiarę w życie przyszłe, którą przecież wyznajemy, wypowiadając podczas każdej niedzielnej Mszy św. słowa Credo, przynosi nam tegoroczny maj i początek Nabożeństw Fatimskich, które tym razem koncentrują się wokół rzeczy ostatecznych.
Fatimska Pani przypomina nam, że jest coś więcej niż życie doczesne, że poza jego progiem czekają trzy rzeczywistości. Najlepsza z matek przychodzi do nas już po raz kolejny ze swoim wezwaniem do nawrócenia, bo chce jak najwięcej ludzi uratować przed piekłem i wprowadzić do Królestwa swojego Syna. Czy posłuchamy Jej głosu? Czy chwycimy Ją za rękę i pozwolimy się poprowadzić pewną drogą w kierunku nieba? Czy po raz kolejny „włożymy między bajki” słowa fatimskiego orędzia, zachowując obojętność wobec przestróg, będących przecież wyrazem nieskończonej miłości Boga do człowieka?
Są ludzie, których irytuje przypominanie im o śmierci, oburzają się na kapłanów, „straszących” piekłem, sprawiedliwością Boga. Są też tacy, dla których jest to „dyżurny” temat do kpin i niewybrednych żartów. A przecież Pismo Święte wyraźnie mówi: „Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie” (Ga 6, 7-8). Wsłuchajmy się zatem w wołanie Fatimskiej Pani i niech Jej Orędzie zaowocuje w nas gorącą modlitwą o nawrócenie dla świata i nas samych. Żyjmy dla nieba.

Anna Litwin

W roku 2009 w Kościele powszechnym została zainaugurowana Wielka Nowenna poprzedzająca obchody setnej rocznicy objawień w Fatimie. Rok ten przebiegał pod hasłem „Pewni zwycięstwa” i nawiązywał do słów Maryi przekazanych s. Łucji o ostatecznym triumfie Jej Niepokalanego Serca.
Przed rokiem koncentrowaliśmy się na treści hasła „Bezpieczni na krawędzi czasu”. Dla nas, Polaków, był to rok katastrofy smoleńskiej, kataklizmów i powodzi, wydarzeń, które uświadamiały nam niewątpliwą prawdę o kruchości i znikomości ludzkiego życia w obliczu śmierci. Dla każdego przyjdzie jego „krawędź czasu”, którą trzeba będzie przekroczyć. Ważne dla naszego zbawienia jest, abyśmy byli na ten moment przygotowani.
Obecny rok nawiązuje do trzeciego objawienia, 13 lipca 1917 r., podczas którego Maryja ukazała małym wizjonerom piekło. Stąd hasło tego roku - „Więcej niż doczesność. Jest niebo, jest piekło, jest czyściec”. Dla współczesnego zlaicyzowanego świata przypomnienie tych rzeczywistości ma ogromne znaczenia. Człowiek pogrążony w konsumpcjonizmie musi uświadomić sobie przemijalność tego świata i prawdę, że stanie kiedyś przed Bogiem, pozostawiając cały dorobek życia.
W parafii Komarów Nabożeństwa Fatimskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem czcicieli Maryi. W 2009 r. zainaugurował je ks. dr Franciszek Nieckarz - rektor naszego seminarium duchownego, a zakończył 13 października bp Mieczysław Cisło z Lublina. W roku ubiegłym rozpoczął bp Wacław Depo - Pasterz naszej diecezji, a zakończył abp Bolesław Pylak z Lublina. Ogromie się cieszymy, iż w tym roku uroczystościom będzie przewodniczył i poprowadzi procesję ze świecami wokół Rynku abp Stanisław Wielgus z Lublina.
Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej w wizerunku Fatimskim do Komarowa 13 maja 2011 r. na godz. 19.00, aby przeżyć wspólnie podniosłe chwile chwały Maryi.

Ks. Tomasz Bomba

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Dotychczasowy radca nuncjatury apostolskiej w Warszawie, ks. prał. Pavol Talapka został skierowany do pracy w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, a do stolicy Polski przybędzie pracujący dotychczas jako radca nuncjatury w Kijowie pochodzący z Indii ks. prał. Joseph Maramreddy - dowiaduje się KAI.

Pochodzący z diecezji Żylińskiej na Słowacji ks. prał. Talapka pracował w Warszawie od sierpnia 2022 roku. Nowy radca nuncjatury w Warszawie, ks. prał. Joseph Maramreddy pochodzi z diecezji Warangal w południowych Indiach w stanie Telanga.
CZYTAJ DALEJ

Dr Milena Kindziuk: Jak traktować objawienia bł. ks. Popiełuszki we Włoszech?

2025-07-05 11:38

[ TEMATY ]

Włochy

objawienia

ks. prof. Józef Naumowicz

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

dr Milena Kindziuk

Materiał prasowy

O duchowym przesłaniu objawień bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włoszech, ich zgodności z nauczaniem Kościoła, roli objawień prywatnych oraz postaci włoskiej mistyczki Franceski Sgobbi - opowiada w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną dr Milena Kindziuk, współautorka książki „Niezwykłe objawienia ks. Jerzego Popiełuszki we Włoszech”. Publikacja, napisana wspólnie z ks. prof. Józefem Naumowiczem, przybliża nieznane dotąd szerzej świadectwa mistycznych spotkań z błogosławionym kapłanem i pomaga zrozumieć ich duchowy sens.

Skąd zrodziła się potrzeba wydania tej książki właśnie teraz - po 16 latach trwania objawień?
CZYTAJ DALEJ

Iga Świątek wygrywa i jest już w czwartej rundzie Wimbledonu

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka pewnie pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:2, 6:3. Jej kolejną rywalką w Londynie będzie Dunka Clara Tauson.

Świątek rozegrała w sobotę bardzo dobre spotkanie. Polka od początku do końca kontrolowała wydarzenia na korcie. Grała spokojnie, precyzyjnie i nie podejmowała niepotrzebnego ryzyka. Natomiast 54. w światowym rankingu Collins wyjątkowo często się myliła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję