Reklama

Wiadomości

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” prosi o wsparcie na rzecz podopiecznych i terapeutów

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” pomaga dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną w ramach działania ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Aby mogły one prawidłowo funkcjonować w nasilającej się pandemii, organizacja prosi o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej, jak i testowania pracowników.

[ TEMATY ]

fundacja

Archiwum Anny Dymnej

Jak wskazała Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo wszystko”, dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie czas pandemii jest szczególnie trudny. „Tych ludzi nie można zostawić bez opieki. Nie poradzą sobie sami. Oni czują, że jest inaczej, że coś złego się stało, że nie ma normalnych zajęć” - opisała.

Podziel się cytatem

Dodała, że podopieczni często nie rozumieją, dlaczego trzeba nosić maseczki i dokładnie myć ręce czy dlaczego nie odbywają się żadne wycieczki bądź zajęcia z hipoterapii. „Wielu naszych podopiecznych nie umie opowiedzieć o swoich emocjach. Dlatego w okresie pandemii rola terapeutów oraz psychologów w naszych ośrodkach stała się szczególnie istotna” - zaznaczono na stronie www.mimowszystko.org.

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to grupa najbardziej zagrożona wykluczeniem społecznym. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała dla nich i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. W obu placówkach, dzięki opiece specjalistów, nasi podopieczni odnajdują radość i sens życia.

Placówki terapeutyczne krakowska organizacja prowadzi od 17 lat. Jednak ich funkcjonowanie, zwłaszcza odbywanie warsztatów w czasie, pandemii stało się szczególnie trudne, ponieważ trzeba zapewnić bezpieczeństwo sanitarne podopiecznym. To właśnie na ten cel szuka wsparcia Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

„Pracownicy ośrodków, mający kontakt z podopiecznymi, powinni być regularnie badani, by, w miarę możliwości, oddzielić osoby zakażone COVID-19 od zdrowych. Koszt testu dla jednego pracownika to 300 złotych. Dzienna cena jednego zestawu odzieży ochronnej wynosi z kolei 140 zł. Bardzo potrzebujemy wsparcia. Każda kwota jest ważna” - podkreśliła Anna Dula, dyrektor „Doliny Słońca”.

Podziel się cytatem

Reklama

Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” można wesprzeć na stronach www.siepomaga.pl/testynacovid-19dlafad oraz www.mimowszystko.org/pomagam. Jeśli ktoś może pomóc w inny sposób, np. przekazać specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej, proszony jest o kontakt na e-mail pomagam@mimowszystko.org.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została założona we wrześniu 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji pełni znana aktorka, Anna Dymna.

2020-11-09 07:21

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rada Administracyjna Fundacji Jana Pawła II obraduje w Rzymie

[ TEMATY ]

fundacja

rada

Włodzimierz Rędzioch

Mija już prawie 35 lat od momentu, kiedy Jan Paweł II powołał do życia Fundację noszącą jego imię. Jest to organizacja kościelna z siedzibą w Watykanie, która promuje inicjatywy edukacyjne, naukowe, kulturalne, religijne, charytatywne związane z pontyfikatem Papieża. Dokumentuje i rozpowszechnia wielkie dziedzictwo Jana Pawła II, również poprzez podlegające jej Centrum Dokumentacji i Studiów, gdzie przechowywane są dokumenty dotyczące pontyfikatu, z biblioteką zawierającą ponad 30.000 tomów. W Centrum znajduje się Muzeum, w którym zebrano dary otrzymane przez Papieża - do tej pory zostało skatalogowanych ponad 10 tys. przedmiotów.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

DR Konga: wizyta papieska ma uleczyć „ciągle krwawiące rany” – nuncjusz

2023-01-29 10:06

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na kilka dni przed przybyciem Franciszka do Demokratycznej Republiki Konga 31 stycznia nuncjusz apostolski w tym kraju abp Ettore Balestrero podkreślił, że „ta wizyta papieska ma na celu zabliźnienie ciągle krwawiących ran”.

W wywiadzie dla agencji Reutera dyplomata zwrócił uwagę, że „Kongo, które będzie [teraz] witać papieża, nie jest tym samym krajem, który spotkal św. Jan Paweł II podczas swojej wizyty 38 lat temu”. Zaznaczył, iż „ciągle toczą się tu wojny i trwają różne konflkty a (Franciszek) przyleci do Kinszasy, aby pocieszyć tych ludzi i uleczyć ich ciągle krwawiące rany”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję