Reklama

Niedziela w Warszawie

Kolejny atak na kościół

W nocy ofiarą agresji promowanej przez liderki „Strajku kobiet” padła parafia św. Jana Kantego na Żoliborzu.

Dzisiejsza profanacja jest już kolejnym atakiem na tę żoliborską świątynię po ogłoszeniu wyroku w sprawie ochrony życia przez Trybunał Konstytucyjny. Wcześniej dochodziło tu także do prób zakłócania przez zwolenników aborcji Mszy św. i nabożeństw. Zdewastowany został także mur przylegającego do kościoła klasztoru sióstr zmartwychwstanek i prowadzonych przez siostry szkół podstawowej i liceum.

Reklama

- Po pierwszym ataku na naszą świątynię zawiązała się straż, która w czasie Mszy św. pilnuje kościoła. Jest nas jednak ciągle zbyt mało, aby pełnić dyżur przez całą dobę. Organizujemy zbiórkę pieniędzy na monitoring – mówi proszący o anonimowość parafianin.

Kościół św. Jana Kantego znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Zygmunta Krasińskiego z ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Nie jest ogrodzony, przez co stanowi łatwy cel ataków.

2020-11-15 14:01

Ocena: +5 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie na Sadach Żoliborskich

Dzisiaj w parafii św. Jana Kantego odbędzie się modlitewny wieczór uwielbienia.

Mottem modlitwy są słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: "Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli".

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować drogę Panu w Adwencie?

2021-12-04 22:16

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

Sr. Amata CSFN

Wszyscy czterej ewangeliści cytują fragment z księgi Izajasza, który zapowiada misję św. Jana Chrzciciela. Tylko ewangelista Łukasz cytuje dłuższy fragment niż pozostali ewangeliści. Mówi on, że zbawienie ujrzą wszyscy ludzie, nie tylko Żydzi. Ten dłuższy cytat pozwala zrozumieć nie tylko działalność Jana Chrzciciela, ale także Boży plan zbawienia przez Jezusa.

1. Słowa Klucze

CZYTAJ DALEJ

Czas dla katechetów

2021-12-06 16:51

ks. Łukasz Romańczuk

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

W trzech terminach ponad 400 katechetów wzięło udział w Adwentowym Dniu Skupienia organizowanym przez Wydział Katechetyczny przy współpracy z DODN-em.

Celem naszego spotkania jest formacja permanentna. Każdego roku dbając o formację duchową katechetów, organizujemy adwentowe i wielkopostne dni skupienia. Nie brakuje także formacji intelektualnej - mówi ks. Mariusz Szypa, dyrektor Wydziału Katechetycznego i dodaje: Bycie katechetą nie jest łatwym zadaniem. Widzimy, jak wiele środowisk chce pozbyć się katechezy z przestrzeni szkolnej. Na naszym dniu skupienia chcemy pokazać wszystkim katechetom, że są ważni i potrzebni, a ich praca cenna w formowaniu religijnym młodego pokolenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję