Reklama

Aspekty

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

Diecezjalna Caritas wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

[ TEMATY ]

Caritas

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Na portalu caritaszg.pl można przeczytać, że "w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z Gminą Miejską Głogów organizuje Akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora. Jej celem jest przygotowanie i dystrybucja paczek świątecznych dla samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa, Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.".

Organizatorzy zwracają się do samotnych seniorów z terenu miasta Głogowa, aby w dniach od 8-11 grudnia w godzinach 15.00-18.00 dokonywali zgłoszeń pod następującym numer telefonu 76 72 65 534. 

Z kolei samotni seniorzy z Gorzowa i Zielonej Góry proszeni są o zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 pod następujące numery telefonów: Gorzów Wlkp. – 600 989 128 Zielona Góra – 600 990 394

Samotnych seniorów do placówek Caritas mogą zgłaszać również sąsiedzi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia.

2020-12-04 09:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja diecezjalnej Caritas #PaczkaDlaSamotnegoSeniora

[ TEMATY ]

#PaczkaDlaSamotnegoSeniora

caritaszg.pl

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli  150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry.

Diecezjalna Caritas 20 grudnia przekazała paczki seniorom z naszej diecezji w ramach akcji #PaczkaDlaSamotnegoSeniora.

Wolontariusze z różnych środowisk rozwieźli 150 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Zielonej Góry. W paczkach seniorzy otrzymali między innymi produkty na stół wigilijny: barszcz, krokiety, pierogi, świece Caritas, opłatek oraz produkty żywnościowe, które od darczyńców, którzy włączyli się do Akcji Torba Charytatywna (firmy, instytucje, szkoły, osoby prywatne). 

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa: bądźcie świadkami Bożej miłości

2023-02-02 17:42

[ TEMATY ]

duchowieństwo

papież Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do służenia ludowi Bożemu jako świadkowie Bożej miłości zachęcił papież kapłanów, diakonów i seminarzystów a także osoby konsekrowane Demokratycznej Republiki Konga. Ojciec Święty spotkał się z nimi w katedrze w Kinszasie. Osobom konsekrowanym złożył życzenia z okazji ich dzisiejszego święta.

Już na wstępie Franciszek zaznaczył, że osoby duchowne są powołane do służenia ludowi jako świadkowie Bożej miłości. Bóg jest bowiem Bogiem współczucia i zapewnia, że nigdy nie pozostawia nas samymi, że zawsze jest u naszego boku, jako ostoja i siła w trudnościach. „Jesteście powołani, by wspierać pielgrzymowanie wspólnoty i towarzyszyć jej w wierze na spotkanie Tego, który już idzie obok nas” – podkreślił papież. Dodał, że są też oni powołani do dzielenia się z innymi radością wyzwalającego spotkania z Jezusem. „Jest to misja bycia znakiem obecności Chrystusa, Jego bezwarunkowej miłości, przebaczenia, poprzez które chce nas pojednać między sobą, współczucia, w którym pragnie zatroszczyć się o ubogich. Zostaliśmy powołani, aby ofiarować nasze życie dla naszych braci i sióstr, niosąc im Jezusa, jedynego, który leczy rany serca” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Posłani głosić Dobrą Nowinę

2023-02-03 12:43

Magdalena Lewandowska

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

Wyznanie wiary odśpiewali członkowie 1. Wspólnoty Neokatechumenalnej

W parafii św. Augustyna we Wrocławiu, prowadzonej przez kapucynów, bp Maciej Małyga przewodniczył liturgii rozesłania członków 3. Wspólnoty Neokatechumenalnej.

Zostali posłani, by w sposób szczególny głosić po domach, rodzinach i w pracy Dobrą Nowinę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję