Reklama

Niedziela Częstochowska

Twoje SOS – Jego ratunek, czyli rekolekcje akademickie

Duszpasterstwo Akademickie Emaus w Częstochowie przygotowało bardzo wartościowy prezent na 6 grudnia.

[ TEMATY ]

rekolekcje

adwent

Duszpasterstwo Akademickie Emaus

Duszpasterstwo Akademickie Emaus/Facebook

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tego dnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 9 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka, dyrektor i formator Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina.

„To szczególny czas odnowy, zwłaszcza że w czasie Wielkiego Postu nie było takiej możliwości. Zgromadźmy się, by wspólnie słuchać słowa Bożego” – zachęcają na Facebooku duszpasterze akademiccy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niedziela 6 grudnia upłynie pod hasłem: „On jest ratunkiem”. Msze św. o godz. 10, 11.30, 19, 20 i 21.

„On przychodzi, aby cię ratować” – to temat, który rekolekcjonista podejmie w poniedziałek 7 grudnia. Msze św. z nauką o godz. 7 i 19.

Tego dnia o godz. 20 odbędzie się również kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, który rozpocznie dobę eucharystyczną. Godzinowy harmonogram adoracji jest umieszczony przy wejściu do kościoła. Można wpisywać się na dowolną godzinę.

We wtorek 8 grudnia tematem przewodnim będą słowa: „Nie musisz tonąć”. Msze św. z nauką o godz. 7 i 19. O godz. 20 rozpocznie się nabożeństwo pokutne.

W środę 9 grudnia uczestnicy rekolekcji usłyszą wezwanie: „Pozwól się uratować”. Będzie to dzień spowiedzi, z której można skorzystać w godzinach 6-7 i 17-19. Msze św. z nauką o godz. 7 i 19.

Rekolekcje będą transmitowane na stronie: www.emaus.czest.pl .

2020-12-04 19:30

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie zrezygnować z pasji

[ TEMATY ]

rekolekcje

Beata Pieczykura

– Czy jestem człowiekiem większych pragnień? Jakie mam pragnienia? Czy towarzyszę młodym w drodze do Jezusa? Czy swoją podstawą prowokuję innych to tego, by chcieli być z Jezusem? Jeżeli jesteśmy ludźmi większych pragnień, to takie perły świat wychwyci, ci, którzy są szczęśliwi w swoim byciu chrześcijaninem, pociągną innych – mówił do katechetów ks. dr Radosław Herka SAC, katechetyk, pracujący 15 lat w katechezie, podczas Wielkopostnego Dnia Skupienia, który miał miejsce 7 marca w sanktuarium Miłosierdzia Bożego (Dolinie Miłosierdzia) w Częstochowie.

Zachęcał ich, aby żyli większymi pragnieniami, byli uczniami Chrystusa i towarzyszyli młodym, by pamiętali, że katecheta „swoją osobowością, tym, co ma we wnętrzu, ma tak pomóc innym dojść do Jezusa, aby On ich przyjął i zaczął zbawiać”. – Młodzi kochają tych, którzy wprowadzają wprowadzoną święty niepokój, prowokują – powiedział. Stąd pytał: – Dlaczego chrześcijaństwo, nasza misja nie jest skupiona na prowokacji?
CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz zaapelował o hojność podczas kolekty na Grób Boży w Ziemi Świętej

Wielki przeor Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie kard. Kazimierz Nycz zaapelował do wiernych o hojność w Wielki Piątek podczas zbiórki dla chrześcijan w Ziemi Świętej. Dodał, że potrzebna jest też modlitwa o pokój dla wszystkich stron konfliktu.

W Wielki Piątek w Kościele katolickim odbywa się zbiórka na Grób Boży w Ziemi Świętej.
CZYTAJ DALEJ

Jasnogórski obraz Matki Bożej jest w dobrym stanie

2025-04-15 19:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Maryja

obraz Matki Bożej Częstochowskiej

oględziny

BP Jasnej Góry

„Stan jasnogórskiego obrazu Matki Bożej - dobry” - brzmi diagnoza po oględzinach. Zakończył się przegląd Wizerunku. Corocznej, dokonywanej zazwyczaj w Wielkim Tygodniu, rutynowej kontroli przewodniczył prof. Krzysztof Chmielewski z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP, który z dokładnością i troską ocenił stan Jasnogórskiego Wizerunku, a jest on stabilny. Zmieniona została także sukienka Matki Bożej.

Coroczne oględziny obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej prowadzone są od 1950 r. W 1979 r. powołana została specjalna komisja do zbadania jego stanu technicznego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję