Reklama

Niedziela Częstochowska

Nie byłoby parafii, gdyby nie było was

– Dziękujcie Jezusowi za to, że – dzięki Jego patronatowi – ustawicznie przeżywacie Boże Narodzenie. Dziękujcie za każde poczęte życie dziecka i każde dziecko – mówił biskup senior Antoni Długosz 20 grudnia w parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie, dziękując za 20 lat istnienia parafii.

Rocznicowe obchody z powodu pandemii zostały ograniczone, a ich centralnym punktem jest Msza św. celebrowana przez biskupa seniora Antoniego Długosza, który również wygłosił homilię. Kaznodzieja zachęcał wiernych do ufności Bogu na wzór Maryi, do tego, by bronili życia od poczęcia do naturalnej śmierci, żyli przesłaniem Pisma Świętego i przystępowali do sakramentów, a w sposób szczególny do tego, by utożsamili się z Kościołem Chrystusa. – Kiedy chwalą Kościół, mnie chwalą, jeżeli krytykują Kościół, mnie krytykują, bo ja jestem Kościołem – podkreślił bp Antoni. Ksiądz Biskup pozostawił wiernym zadania do kolejne jubileusze: – Polećcie Bogu tych, którzy dawno się nie spowiadali, aby przez dobrą spowiedź stali się żywymi członkami wspólnoty parafialnej; polećcie małżonków, aby byli świadkami wiary dla swoich dzieci; wspierajcie naszego pasterza abp. Wacława, on odpowiada za Kościół w wymiarze diecezjalnym, a także misję papieża Franciszka, odpowiadającego za Kościół na całym świecie.

Radość i wdzięczność przeżywali wierni i duszpasterze parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie, którą dokładnie 25 grudnia 2000 r. erygował abp Stanisław Nowak. Dziś, 20 lat później, dziękują Bogu, dotychczasowym proboszczom (byli to: ks. Marian Duda, ks. Andrzej Karczewski i ks. Tadeusz Zawierucha) i obecnemu ks. Mariuszowi Jędrzejczykowi, a także sobie nawzajem. – Nie byłoby parafii, gdyby nie było was, waszej życzliwości, waszej otwartości i waszej miłości. I za to Bogu niech będą dzięki. Każdemu z osobna chcę podziękować, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie – powiedział ks. Jędrzejczyk. Dziękował także za dobrą współpracę z Hospicjum „Dar Serca”.

W ramach obchodów rocznicowych 19 grudnia abp Wacław Depo udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dopełni je 27 grudnia, w święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, indywidualne błogosławieństwo udzielone po każdej Mszy św. nie tylko małżonkom i rodzinom, lecz także osobom samotnym i znajdującym się w różnych sytuacjach oraz wszystkim, którzy pragną je przyjąć

2020-12-20 16:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

20 lat w służbie Bogu i ludziom

W parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie 20 grudnia o godz. 12 abp Wacław Depo będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za 20 lat istnienia tej wspólnoty.

Rys historyczny:

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: będziemy pochylać się nad synodalnością Kościoła

2023-02-06 15:37

[ TEMATY ]

synod

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

W niedzielę rozpoczęliśmy w Pradze Europejskie Kontynentalne Zgromadzenie Synodalne, podczas którego będziemy podejmować temat powierzony nam przez papieża Franciszka, czyli synodalność Kościoła – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który razem z delegacją z Polski bierze udział w obradach zgromadzenia kontynentalnego Synodu w Pradze.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 5 lutego od Eucharystii pod przewodnictwem abp. Jana Graubnera, metropolity praskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Czech. „Treści, które zostały poruszone w homilii przez abp. Graubnera, mocno łączą się z tymi, o których mówił dzisiaj podczas Mszy św. kard. Jean–Claude Hollerich. Obydwaj zwrócili uwagę na słabość kondycji duchowej współczesnego człowieka. Akcentowano fakt, że należymy do cywilizacji bogatej, w której zanika potrzeba głębszej duchowości, osadzenia się w przestrzeni duchowej” – mówił abp Gądecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję