Reklama

Niedziela Częstochowska

Każda środa jest jego

19. dzień miesiąca i każda środa to w Roku św. Józefa dni szczególnie poświęcone opiekunowi Jezusa. Tak też jest w sanktuarium św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

2021-01-13 09:51

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

TV Niedziela

Obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus w częstochowskim sanktuarium

Obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus w częstochowskim sanktuarium

Jego kustosz ks. Marek Kundzicz zaprasza w każdą środę na Dróżki św. Józefa o godz. 7.30 i 17.30 oraz na Mszę św. z konferencją o godz. 9.00 i 18.00.

W I środę miesiąca konferencja jest skierowana do mężczyzn i Bractwa św. Józefa, a w II środę – do kobiet. III środa miesiąca to konferencja dla dotkniętych chorobą (godz. 9.00) i dla młodzieży (godz. 18.00). W IV środę zaproszeni są seniorzy i Klub Seniora.

Reklama

Program modlitwy 19. dnia każdego miesiąca wygląda następująco:

• 8.30 – Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa

• 9.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin

Reklama

• 17.30 –Różaniec św. Józefa i Litania do Przeczystego Serca św. Józefa

• 18.00 – Msza św. z nauką dla małżeństw i rodzin.

W każdą sobotę o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach zamówionych tylko za żywych przez wstawiennictwo św. Józefa, z włożeniem rąk w modlitwie wstawienniczej.

Codziennie po wieczornej Mszy św. można również przyjąć do swojego domu obraz św. Józefa. Wcześniej należy jednak zgłosić taki zamiar w kancelarii lub zakrystii.

Ks. Kundzicz zaprasza do modlitwy w sanktuarium, które jest otwarte przez cały dzień. – Można podejść blisko obrazu. Widzę, że przychodzą osoby z różnych parafii, aby klęknąć przed tym wizerunkiem. Zapraszam tym bardziej w Roku św. Józefa, kiedy przed tym tak bardzo „przemodlonym” obrazem można zyskiwać szczególne łaski i odpusty – zachęca duszpasterz.

Na stronie internetowej (www.sanktuariumjozefa.pl) sanktuarium św. Józefa w Częstochowie przypomina o odpustach, które dzięki zezwoleniu Penitencjarii Apostolskiej pod zwykłymi warunkami można uzyskać w Roku św. Józefa.

Udziela się zatem odpustu zupełnego wszystkim, którzy:

• przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia zawierającym rozważanie o św. Józefie;

• na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;

• będą odmawiać Różaniec w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi;

• powierzać będą codziennie swoją działalność opiece św. Józefa;

• będą wzywać Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna;

• odmawiać będą Litanię do św. Józefa (w tradycji łacińskiej) lub Akatyst do św. Józefa (w tradycji bizantyjskiej), w całości lub przynajmniej w odpowiedniej części, lub też jakąś inną modlitwę do św. Józefa, przypisaną jako własna w różnych tradycjach liturgicznych, w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju.

Ponadto odpust można uzyskać za odmówienie jakiejkolwiek modlitwy prawnie zatwierdzonej lub spełnienie innego aktu pobożności ku czci św. Józefa z okazji dni jemu poświęconych, a więc:

• 19 marca – w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

• 1 maja – we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

• Święta Świętej Rodziny zwanego w tradycji bizantyjskiej Niedzielą św. Józefa

• 19. dnia każdego miesiąca

• w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej.

Wierni są zachęcani do uczestnictwa w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa. Jeśli jednak nie pozwoli im na to choroba, „rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć św. Józefa, pocieszyciela chorych i patrona dobrej śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Patris corde” – list apostolski Franciszka o św. Józefie

[ TEMATY ]

Franciszek

Rok św. Józefa

Adobe.Stock

św. Józef

św. Józef

„Patris corde” (Ojcowskim sercem) – taki tytuł nosi list apostolski papieża Franciszka, opublikowany 8 grudnia z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Ojciec Święty odwołuje się w niej m.in. do powieści polskiego pisarza Jana Dobraczyńskiego „Cień Ojca” z 1977 roku.

Papież ogłosił Rok św. Józefa począwszy od dziś do 8 grudnia 2021 roku.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Ludzie jeździli na sankach i nartach na terenie byłego obozu w Buchenwaldzie

2021-01-15 18:18

[ TEMATY ]

szacunek

obóz koncentracyjny

narty

Wikipedia

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Przymusowi robotnicy w obozie Buchenwald

Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę. Tam, gdzie w latach 1937–1945 ponad 56 tys. ludzi straciło życie z rąk narodowych socjalistów, teraz ludzie bawią się na śniegu, jeżdżą na nartach i sankach - informuje portal telewizji RTL.

"Chcielibyśmy prosić, aby ludzie okazywali szacunek ofiarom, a w szczególności, aby nie jeździli na sankach ani na nartach w pobliżu lub nawet na grobach przy dzwonnicy" - napisano na Twitterze Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora.

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy dzień w szkole po feriach – rodzice i dzieci zadowoleni

2021-01-18 09:54

[ TEMATY ]

edukacja

PAP/Łukasz Gągulski

Dzieci i ich rodzice nie kryją zadowolenia z powrotu do szkoły po długich feriach. Czas najwyższy, dzieci tęskniły za sobą – mówili w rozmowie z PAP w poniedziałek rodzice odprowadzający swoje maluchy do szkoły.

Kilkanaście minut przed godzina ósmą pierwsi rodzice przyprowadzali swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 211 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Warszawie. Żegnali się z maluchami przed drzwiami placówki. Nie wchodzili do środka. Uczniowie radośnie witali się z rówieśnikami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję