Reklama

Niedziela Małopolska

Heroiczna służba krakowskich misjonarzy. Możemy im pomóc

Setki tysięcy wiernych w krajach misyjnych nie mają możliwości przystępowania do sakramentów świętych. W dodatku w wielu miejscach panuje głód. Możemy wesprzeć krakowskich misjonarzy.

Archiwum o.o. Franciszkanów

Różaniec i Msza św. w intencji misji

Różaniec i Msza św. w intencji misji

W każdy 20. dzień miesiąca o godz. 16 w bazylice św. Franciszka w Krakowie prowadzony jest Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 odprawiana jest Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.

Reklama

Praca franciszkańskich misjonarzy w czasie pandemii jest bardziej wymagająca. Ministerstwa zdrowia niektórych krajów Ameryki Południowej przedstawiły wysokie wymagania dot. otwarcia kościołów. Parafia musi zabezpieczyć wiernych i pracowników przed zakażeniem, dostarczając sprzęt oraz środki chemiczne i wyznaczyć wykwalifikowany personel do pomocy. Większości ubogich parafii na to nie stać, dlatego wiele świątyń pozostaje zamkniętych.

– Ludzie w Peru cierpią. Restrykcje, które Kościół musi spełnić, aby przyjąć wiernych, są bardzo wymagające. Dlatego większość ludzi od marca ubiegłego roku do dzisiaj pozostaje bez możliwości korzystania z sakramentów. Bardzo proszę was o modlitwę za nich! Także w duchu wdzięczności za to, że my mamy tę łaskę przystąpienia do sakramentów – powiedział o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji franciszkańskich. – Słuchając wypowiedzi i komentarzy naszych krakowskich misjonarzy w Boliwii, Peru, Paragwaju i Ugandzie widzimy, że sytuacja jest bardzo napięta. Kościoły zostały otwarte pod koniec ubiegłego roku – informuje o. Dariusz. I dodaje: – Dramat jest z jednej strony duchowy. Proboszczowie ze względu na restrykcje nie mogą udostępnić miejsca na modlitwę. Setki tysięcy ludzi nie mają możliwości przystąpienia do sakramentów. Z drugiej strony wiele osób cierpi głód. Praca naszych misjonarzy jest także wokół tych potrzeb zorganizowana. Oni stworzyli punkty, z których rozprowadzają żywność i ciepłe obiady dla potrzebujących. Misjonarze proszą nas także o zakup niezbędnych lekarstw, tj. antybiotyków.

Ojciec Dariusz dziękuje za modlitwę w intencji misjonarzy i prosi także o pomoc materialną dla swoich współbraci. Szczegółowe informacje: misje.franciszkanie.pl/wspomoz/.

2021-01-21 22:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inspirujące książki dla dzieci: Nasz Ojciec Dolindo i Szarbel z Libanu

2021-03-02 09:46

[ TEMATY ]

książka

dzieci

Materiał prasowy

Nakładem Wydawnictwa eSPe, pod patronatem "Niedzieli" ukazały się książki dla najmłodszych przybliżające dwie bardzo ciekawe postacie Kościoła.

Przekonaj się, jak z ojcem Dolindo i myszkami z Neapolu oddać Panu Jezusowi swoje troski i zmartwienia.

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik EDK: Ekstremalna Droga Krzyżowa dobrze wpisuje się w czas pandemii

2021-03-02 14:45

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

EDK

EDK 2021

Archiwum organizatorów

Ekstremalna Droga Krzyżowa, to nabożeństwo, które, m.in. ze względu na indywidualną formę, dobrze wpisuje się w czas pandemii – mówi rzecznik EDK, ks. Mateusz Traczyński. Jak podkreśla, w tym roku zostało już zgłoszonych niemal 400 tras, w Polsce i zagranicą. Najdłuższa z nich liczy 133 km.

Jak przypomina ks. Mateusz Traczyński, rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jest to nabożeństwo o charakterze indywidualnym. Choć można wędrować w małych grupkach, na trasie obowiązuje milczenie.

CZYTAJ DALEJ

W duchu modlitwy i pokuty

2021-03-02 21:41

ks. Łukasz Romańczuk

W Wielkim Poście pomocą w przeżywaniu czasu pokuty jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Miłośnicy Dróg Św. Jakuba naszej archidiecezji spotkali się w trzebnickim Lesie Bukowym na wspólnej modlitwie.

Nabożeństwo prowadzone było przez ks. Tomasza Gospodaryka, kapelana Dróg św. Jakuba na terenie archidiecezji wrocławskiej. Zakończyło się ono przy zabytkowym kościele pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli. Dzięki życzliwości ojca salwatorianina istniała możliwość poznania historii świątyni oraz żyjących w tym miejscu do końca II wojny światowej pustelników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję