Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkopostna odnowa w DA Emaus

Ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu to dobry czas, by POSTawić na Jezusa. Pomocą będzie udział w rekolekcjach w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Wielki Post

DA Emaus

Maciej Orman/Niedziela

Rekolekcje odbędą się w dniach 21-24 marca. Poprowadzi je biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj.

W niedzielę 21 marca wygłosi nauki podczas każdej Mszy św. (godz. 10, 11.30, 19 i 20). Plan na kolejne dni wygląda następująco: godz. 18 – spotkanie dla studentów, godz. 19 – Msza św. z homilią dla każdego, godz. 20 – konferencja dla wszystkich. We wtorek 23 marca od godz. 20 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zapraszamy... tak, tak, Ciebie.

2021-03-18 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warto żyć ekstremalnie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 11/2020, str. I

[ TEMATY ]

Wielki Post

EDK

wyzwania

Tomasz Buchar

Rozważania czytane w świetle „czołówki” podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Rozważania czytane w świetle „czołówki” podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Czas Wielkiego Postu zachęca do refleksji nad własnym życiem. Stawiamy sobie pytania o jego wartość, sens. Podejmujemy wyzwania i postanowienia, które pomogą nam w przemianie życia.

Taka jest droga Wielkiego Postu, droga, którą charakteryzuje pokuta i pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Jest to droga postu, modlitwy i jałmużny. Niewątpliwie te kilka słów jest wypowiadanych najczęściej w tym czasie. Może nawet częściej niż w całym roku. A wraz z nimi pojawia się jeszcze Ekstremalna Droga Krzyżowa – wydarzenie religijne zainicjowane przez ks. Jacka Stryczka, przygotowane przez niego wraz z duszpasterstwem „Męska Strona Rzeczywistości”. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę (trasy mają po ok. 40 km) oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości. Ideą przyświecającą Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jest schemat: „wyzwanie, droga, zmaganie, spotkanie”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję