Reklama

Niedziela Częstochowska

Dynamizm miłości Boga

– Jezus Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! To jest klucz katolickiej wiary i to jest jej serce. Syn Człowieczy przyszedł, aby dokonać naszego zbawienia darem z samego siebie na Kalwarii, aby również zmartwychwstać i wprowadzić nas do nowego życia. To jest nasze osobiste i wspólnotowe wyzwanie wiary: ukrzyżowany Jezus z Nazaretu jest zmartwychwstałym Panem, Chrystusem i Zbawicielem – mówił abp Wacław Depo podczas Sumy wielkanocnej 4 kwietnia na Jasnej Górze.

2021-04-04 12:49

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Suma wielkonocna

O. Michał Bortnik/Jasna Góra

W Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa przyszli na Eucharystię, aby w ten sposób potwierdzić, że spotkali Jezusa, który pokonał śmierć, szatana i grzech, zmartwychwstał i żyje oraz otworzył wiernym bramy życia wiecznego. W bazylice jasnogórskiej 4 kwietnia Sumie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Reklama

W homilii mówił o wydarzeniach, takie jak Golgota, pusty grób, zlokalizowanych w Jerozolimie. Wierzący jednak rozumieją, że nie mogą się zatrzymać tylko na wspomnieniu historycznym, ale ich zadaniem jest pójdzie w głąb wiary, bo „zmartwychwstanie Jezusa jest przede wszystkim tajemnicą wiary, która ukazała nam dynamizm miłości Boga, objawioną w Jezusie, miłością, która stwarza świat i człowieka na nowo”. – Mocno to podkreślił św. Paweł w Liście do Kolosan, że zmartwychwstanie jest nie jedynie brzmieniem przeszłości, ale dokonuje się dzisiaj, dlatego woła, jeżeli razem z Chrystusem powstaliśmy się z martwych, szukajcie tego, co w górze, bo nasze jest ukryte z Chrystusem w Bogu – powiedział abp Depo. Dzisiejsza uroczystość pokazuje, że źródłem życia dla wierzących jest Bóg i Jego zbawcza miłość. Są oni od sakramentu chrztu złączeni z Chrystusem na życie i śmierć. – Ewangelia jest mocą i mądrością. Ewangelia jest dla nas światłem w dolinach ciemności, bólu i śmierci, jest jednocześnie solą, która ma zachować prawdę i dobro w ludzkich sercach mimo sprzeciwu – powiedział abp Depo.

W uroczystość zmartwychwstania Pana metropolita częstochowski zachęcał zgromadzonych, „byli żywymi świadkami Jezusa przez: radość, nadzieję i miłość jako dar z siebie dla drugich, by nikt z nas nie zginął”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najczęściej oglądana Adoracja na świecie

2021-04-17 14:05

[ TEMATY ]

adoracja

Artur Stelmasiak

Nasza historia może być nazwana kazusem EWTN. Nie znam przypadku w Polsce, by YouTube odblokował komuś kanał w tak szybkim tempie - mówi ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor telewizji EWTN Polska.

Artur Stelmasiak: - W wigilię Niedzieli Miłosierdzia media obiegła bardzo niepokojąca informacja, że transmisja Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa została zawieszona. Jak do tego doszło?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Kowalski, biblista KUL: Słowo Boże to siła i przewodnik w świecie pełnym problemów

2021-04-17 15:37

[ TEMATY ]

tydzień biblijny

Adobe.Stock.pl

Wszyscy, nawet ci, którzy nie nazywają siebie ludźmi wierzącymi, w Biblii mogą znaleźć wartości miłości, wolności oraz wzajemnego poszanowania, na których budować możemy nasze życie społeczne - mówi ks. dr hab. Marcin Kowalski, z Sekcji Nauk Biblijnych KUL oraz Papieskiej Komisji Biblijnej. Podkreśla, że Biblia to siła i przewodnik w świecie pełnym problemów i wyzwań. Jutro w Polsce obchodzony będzie XIII ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jest to zarazem inauguracja Tygodnia Biblijnego.

Tydzień Biblijny, obchodzony pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, potrwa od 18 do 24 kwietnia. - W tym roku zastanawiamy się nad ścisłym związkiem, jaki istnieje między słuchaniem Słowa Bożego oraz życiem wspólnoty - tłumaczy ks. Marcin Kowalski. Zaznacza, że zarówno teksty Starego jak i Nowego Testamentu powstały z myślą o wspólnocie wierzących, tworzone były we wspólnocie i zawsze dla niej.

CZYTAJ DALEJ

Mińsk: abp Kondrusiewicz modlił się o beatyfikację swojego poprzednika

2021-04-18 17:16

[ TEMATY ]

Białoruś

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

Mińsk

pl.wikipedia.org

Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

O szybką beatyfikację byłego administratora diecezji mińskiej i archidiecezji mohylewskiej, bpa Boļeslavsa Sloskānsa modlił się 17 kwietnia w kościele katedralnym Najświętszej Marii Panny w Mińsku abp Tadeusz Kondrusiewicz. Eucharystię sprawowano w 40. rocznicę śmierci hierarchy, który przez wiele lat był pasterzem białoruskich katolików.

Arcybiskup Kondrusiewicz przypomniał uczestnikom uroczystości i tym, którzy łączyli się z nimi duchowo poprzez transmisję na żywo w katolickim portalu catholic.by losy Sługi Bożego, pełne heroizmu chrześcijańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję