Reklama

Wiadomości

Premier Litwy: Polskę i Litwę łączą wspólne poglądy na zagrożenia i obronność

Polskę i Litwę łączą między innymi wspólne poglądy na zagrożenia i konieczność umacniania obronności; nasze relacje są doskonałe - zapewniła premier Litwy Ingrida Simonyte, która w niedzielę w Wilnie spotkała się z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

[ TEMATY ]

Litwa

PAP/Andrzej Lange

Premier Litwy podkreśliła na wspólnej konferencji prasowej, zorganizowanej w przeddzień 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, że to wydarzenie było ważne nie tylko dla Polski i Litwy, ale także dla całej Europy.

"Dzisiaj oba państwa Litwa i Polska jesteśmy członkami Unii Europejskiej, razem budujemy swoją przyszłość także w Unii Europejskiej. Ten kamień węgielny, na którym opiera się pomysł Unii jest niezwykle ważny i symboliczny" - zaznaczyła.

Podziel się cytatem

Reklama

Podkreśliła, że bilateralne stosunki Litwy i Polski są "doskonałe"; dziękowała premierowi Morawieckiemu za działania podejmowane dla wzmocnienia relacji obu państw, także wzmocnienia współpracy wojskowej i obronnej.

"Kolejnym aspektem łączącym nas jest wspólny pogląd na wspólne zagrożenie i konieczność umacniania naszej obronności, wzajemnego zrozumienia tego, że nie wszystkie reżimy chcą dobrej UE, często dążą do własnych celów, skłócania, niszczenie i osłabienia w ten sposób naszych państw i współpracy między nami" - powiedziała litewska premier. (PAP)

autorzy: Monika Zdziera, Rafał Białkowski

mzd/ rbk/ godl/

2021-05-02 10:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Litwa z nadzieją oczekuje papieża Franciszka

[ TEMATY ]

Franciszek

Litwa

Franciszek na Litwie Łotwie i Estonii

M. i M. Osip-Pokrywka

Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej

Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej

Na Litwie trwają intensywne przygotowania do wizyty Ojca Świętego. Franciszek przybędzie do Wilna 22 września, gdzie spotka się z władzami państwa oraz młodzieżą, modlić się będzie w Ostrej Bramie, jak również w byłym więzieniu KGB. Nazajutrz odprawi Mszę św. w Kownie. 24 września przebywać będzie na Łotwie: w Rydze i Agłonie, a 25 września uda się do stolicy Estonii Tallina. Pielgrzymce towarzyszy hasło: „Jezus Chrystus naszą nadzieją” i odbywa się dokładnie w 25 lat po historycznej wizycie Jana Pawła II.

Oczekujemy orędzia nadziei i drogowskazów!

CZYTAJ DALEJ

„Boże, pokaż mi szlak” - Arkadio w nowym utworze

2021-09-22 14:24

Arkadio zaprasza do wysłuchania najnowszego utworu, w którym po raz kolejny porusza temat życia, jego wartości i obrony.

CZYTAJ DALEJ

Koncert na rzecz zniszczonego kościoła w Libanie

2021-09-23 05:37

Katarzyna Artymiak

Rok po tragicznym wybuchu w Bejrucie, w Lublinie miały miejsce dwa koncerty na rzecz zniszczonego XI-wiecznego kościoła Saint-Joseph Des Peres Jesuites. Z recitalem muzyki klasycznej, łączącym tradycje libańskie, francuskie, angielskie i polskie, wystąpiły światowej klasy artystki: zaśpiewała sopranistka z Libanu Nadine Nassar, a przy harfie zasiadła Anna Sikorza-Olek. Pierwszy koncert miał miejsce 18 września w kościele Świętej Rodziny, drugi 19 września w kościele Matki Bożej Różańcowej. Oprócz Lublina panie wystąpiły jeszcze w Warszawie, Gdańsku i Olsztynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję