Reklama

Aspekty

Czuwanie "Spotkać Zmartwychwstałego" w Świebodzinie

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 15 maja odbyło się kolejne czuwanie dla młodzieży z cyklu "Spotkać Zmartwychwstałego".

[ TEMATY ]

Spotkać Zmartwychwstałego

Karolina Krasowska

Wieczór uwielbienia poprowadził zespół Vox Cordis

Wieczór uwielbienia poprowadził zespół Vox Cordis

"Spotkać Zmartwychwstałego" to spotkania dla młodzieży z naszej diecezji, które zaplanowano w okresie wielkanocnym. Dotychczas odbyły się one w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze i  parafii Najświętszej Maryi Panny w Głogowie. 15 maja młodzież przybyła do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Czuwanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Dariusz Wołczecki. - Gdybyśmy mieli zrobić plebiscyt na słowo, które niesie najwięcej nadziei w ludzkim życiu, to w świetle wiary byłoby to słowo "Zmartwychwstanie" - mówił jeszcze na początku liturgii ks. Dariusz. - Zgromadziliśmy się dzisiaj w naszym sanktuarium Miłosierdzia Bożego, bo miłosierdzie ma ze Zmartwychwstaniem wiele wspólnego i przyszliśmy dzisiaj do tej świątyni, aby uwielbić Jezusa, który za nas umarł i zmartwychwstał, okazał nam najpiękniejszą miłość.

Liturgię i cały wieczór uświetnił zespół Vox Cordis, który poprowadził wieczór uwielbienia, zaś jego lider Grzegorz Aleksiewicz podzielił się z obecnymi swoim świadectwem doświadczenia Jezusa Zmartwychwstałego.

Z młodzieżą w świebodzińskim sanktuarium spotkał się ks. Łukasz Malec - diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży, który także skierował do młodych słowo nadziei płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.

W dalszej części czuwania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem młodzież rozważała poszczególne stacje Drogi Światła, zaś całe spotkanie zakończył Apel Jasnogórski.

2021-05-15 21:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkać Zmartwychwstałego

[ TEMATY ]

Głogów

Spotkać Zmartwychwstałego

Kuba Mielcarz

Zespół Full of Grace

Zespół Full of Grace

– Celem tych spotkań jest doświadczenie Chrystusa, który zmartwychwstał i żyje w swoim Kościele – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który przewodniczył sobotniej Liturgii. Podczas czuwania sprawowana była uroczysta Eucharystia, a po niej wygłoszone katecheza i świadectwo. Na koniec wszyscy wspólnie rozważali stacje Drogi Światła. Uwieńczeniem czuwania było muzyczne uwielbienie, prowadzone przez zespół muzyczny Full of Grace.

Więcej w zielonogórsko-gorzowskim wydaniu "Niedzieli" na 2 maja

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej

2021-06-17 12:24

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karol Porwich/Niedziela

Lista zmian personalnych dokonanych przez administratora apostolskiego biskupa Wiesława Śmigla wśród księży diecezji bydgoskiej.

KSIĘŻA NEOPREZBITERZY:

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wiara domaga się naszego zaangażowania

2021-06-20 12:44

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

„Aby być uczniami Jezusa, nie wystarczy wierzyć, że Bóg istnieje - trzeba zaangażować się razem z Nim. Nie wystarczy wiedzieć, że Bóg istnieje, trzeba jeszcze wznieść głos wraz z Nim, wołać do Niego” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do czytanego w 12 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 4, 35-41), mówiącego o uciszeniu przez Pana Jezusa burzy na jeziorze. Zauważył, że doświadczenie zagubienia i lęku w obliczu przeciwności nie jest obce także chrześcijanom dnia dzisiejszego, gdy brakuje nam pracy lub niespodziewana diagnoza sprawia, że boimy się o zdrowie nasze lub kogoś bliskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję