Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

W Soli powstanie miejsce integracji. Potrzebne duże nakłady finansowe

Obok kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli powstanie boisko sportowe.

[ TEMATY ]

mlodzież

boisko

MJscreen

Filip opowiada o boisku.

Filip opowiada o boisku.

Parafia zdobyła teren na ten cel, jednak by mógł być zrealizowany, potrzebne są ogromne nakłady finansowe, a małą parafię i miejscowość w Beskidzie Żywieckim, liczącą zaledwie ponad 1300 mieszkańców, nie stać na taki wydatek.

Mamy wielką potrzebę integracji i rozwoju nas wszystkich, szczególnie ważne są dla nas dzieci i młodzież. To o nich szczególnie myślimy, planując tę budowę, by mogli się ze dobą integrować. Św. Jan Bosko – patron młodzieży, który założył pierwsze oratorium przy parafii, zwykł mówić: „Boisko żywe – diabeł martwy, boisko martwe – diabeł żywy”. Pragniemy stworzyć wielofunkcyjne boisko sportowe, gdzie w lecie będzie można pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a w zimie obiekt zamieni się w lodowisko. Poza tym młodzi ludzie mogli zdobywać pewną odpowiedzialność za to konkretne miejsce. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc – mówi proboszcz parafii w Soli ks. Mirosław Szewieczek.

Filip Szpak, przedstawiciel młodzieży, wspomina, że kiedy był małym chłopcem, często grywał z bratem w piłkę, mieli nawet bramkę przywiezioną przez tatę z Niemiec. Zapisali się do klubu, ale nie mieli gdzie trenować, więc nic z tego nie wyszło. Cieszy się, że teraz w Soli ma powstać miejsce, które będzie nie tylko miejscem sportowym, lecz i duchowym oraz społecznym.

Reklama

Będzie to miejsce, gdzie dzieciaki będą mogły spędzać miło czas i realizować siebie – mówi Filip Szpak. Jakub Pryszcz wspomina, że 40 lat temu jego dziadek budował ten kościół. Jednak im jako młodzieży brakuje tutaj również boiska, które byłoby świetnym miejscem na spotykanie się i nawiązywanie nowych znajomości. Zdanie kolegów popiera Patrycja Paciorek, która widzi na boisku także możliwość organizowania np. dni rodziny czy gier zespołowych. Malwina Pryszcz dodaje, że w planach jest również budowa kawiarenki.

Na kanale YouTube parafii w Soli można obejrzeć filmik, w którym młodzież opowiada o tym dziele. Na platformie zrzutka.pl „Budowa boiska/lodowiska w Soli (Beskid Żywiecki)” założyli zbiórkę pieniędzy na ten cel. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, może kontaktować się z księdzem proboszczem. Kontakty oraz potrzebne informacje są dostępne na stronie internetowej parafii: nspjsol.pl.

2021-05-21 11:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wambierzyce. Młodzi otwarci na Jezusa

[ TEMATY ]

Wambierzyce

mlodzież

LFL

Hubert Gościmski

Nawet deszcz nie zagasił ognia wiary młodych ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do spowiedzi

[ TEMATY ]

sumienie

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa przed spowiedzią:

Ojcze Niebieski, Ty znasz mnie do głębi – znasz każdy szczegół mego życia.
Przeznaczyłeś mnie do życia z sobą w wieczności, często o tym zapominam.
Jestem słaby, niestały, tak łatwo się wybielam, usprawiedliwiam.
Pozwó1 mi widzieć siebie tak, jak Ty mnie widzisz.
Osądzać bez wybiegów intencje, jakimi kieruję się w życiu.
Oświeć mnie, abym rozpoznał swe grzechy przeciw Tobie i przeciwko moim bliźnim.
Abym miał odwagę uznania, że źle postępuję, że potrzebuję zmiany postępowania, myślenia, nawrócenia.
Daj łaskę prawdziwego żalu i poprawy, abym doznał radości Twojego przebaczenia.
Niech Twoje miłosierdzie, Boże, uleczy moje rany, wzmocni moją wolę pełnienia Twojej woli.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję