Reklama

Aspekty

Zielona Góra: Transfuzja miłości w parafii Ducha Świętego

W parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 4 lipca odbyła się druga odsłona akcji "Transfuzja miłości". Jej organizatorem jest Fraternia Franciszkańska "Effatha".

"Transfuzja miłości" to wspólna akcja zielonogórskiej Stacji Krwiodawstwa i wspólnoty "Effatha", działającej przy parafii pw. św. Franciszka. - Akcja ma na celu wspomóc nasze zielonogórskie krwiodawstwo, zwłaszcza w okresie letnim kiedy jest więcej wypadków i krew jest bardziej potrzebna - mówi współorganizator akcji Sławomir Baszko.

Akcja rozpoczęła się 19 czerwca w parafii pw. św. Franciszka, jednak krwiobus stanie we wszystkich 19 zielonogórskich parafiach. Kolejna odsłona już 22 sierpnia w parafii w Zawadzie.

4 lipca krwiobus stanął przy parafii pw. Ducha Świętego. - Mieliśmy bardzo wysoką frekwencję, było bardzo dużo ludzi, z czego się bardzo cieszymy i jesteśmy ogromnie wdzięczni. Łącznie do tego, żeby się zarejestrować zostały dopuszczone 23 osoby, a 19 z nich oddało krew. W sumie uzyskaliśmy 8,5 litra krwi - podsumowuje Baszko.

"Transfuzja miłości" wpisuje się w większy projekt zatytułowany "Dobro podaj dalej". Akcja, jak mówi Sławomir Baszko, ma na celu pokazanie Kościoła od innej strony, a mianowicie od strony życia ludzi świeckich i ich zaangażowania w parafii i w życiu lokalnej społeczności. - Chcemy pokazać innym, żeby nie bali się dzielić dobrem, które w nich jest. Jesteśmy o tym naprawdę przekonani, że w ludziach jest mnóstwo dobra, a czyniąc dobro zmieniamy świat - kończy Baszko.

2021-07-05 10:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy na Jasnej Górze

2023-02-06 18:30

screen YT Jasna Góra

bp Maciej Małyga

bp Maciej Małyga

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy. Prowadzi je bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek 6 lutego i potrwają do czwartku 9 lutego. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii bp Małyga nawiązał do fragmentu z Księgi Rodzaju mówiącego o stworzeniu świata. - Słyszeliśmy piękne słowo o Bogu, który może na nowo stworzyć w nas światłość - wskazał biskup, cytując słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Przyjdź! Bądź moim światłem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję