Reklama

Aspekty

Długie: Obóz wypoczynkowy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna w Długiem od niedzieli 4 lipca przebywają na obozie wakacyjnym stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Krasowska

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Obóz to czas na formację i aktywny wypoczynek

Do Ośrodka Kolonijno-Wypoczynkowego w Długiem przyjechali stypendyści-uczniowie z trzech diecezji: poznańskiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej.

- Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej gromadzi 60 stypendystów. Są to uczniowie siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, a także studenci. Na obozie w Długiem są zgromadzeni uczniowie, maturzyści i studenci mają swoje odrębne obozy - mówi ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

- Obóz jest jednym z takich momentów na odpoczynek, ale także na formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Akurat na tym obozie rozważamy jego nauczanie z szóstego Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie i towarzyszy nam hasło "Jestem, pamiętam, czuwam" - dodaje duszpasterz.

6 lipca z uczestnikami obozu spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy. - Stypendyści Fundacji mają tutaj czas formacji duchowej, ale także odpoczynku, integracji. Jest to młodzież posiadająca różne talenty, charyzmaty, które rozwija dzięki Fundacji. Doświadczyłem takiej ekspresji radości w tym, co realizują na co dzień, a myślę, że nasza diecezja i województwo lubuskie dają im tutaj możliwość dobrego wypoczynku.

Na obozie w Długiem wypoczywa 28 stypendystów, zaś w całej Polsce do Fundacji należy blisko 2000 osób.

2021-07-06 12:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: kard. Nycz odprawił w Świątyni Opatrzności Bożej Mszę za wspierających Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

"W XX Dniu Papieskim dziękujemy Bogu za św. Jana Pawła II i to wszystko, kim był na ziemi i kim jest dzisiaj" - kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski i przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powiedział podczas kazania w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie odprawił Mszę św. w intencji wszystkich, którzy wspierają działanie Fundacji.

W kazaniu kard. Nycz przypomniał, że 16 października będziemy dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II. „Rozpoczął swój pontyfikat od pamiętnych słów: ‘Nie lękajcie się’. Kierował je do całego Kościoła i całego świata, przed którym chciał objawić prawdę Kościoła Chrystusowego” – mówił hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Papież: jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi

2023-02-07 15:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zapewnił, że jest całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii i modli się za ofiary. Wyraził pragnienie, by pomoc mogła wesprzeć wszystkich w tragedii. Słowa papieża zamieszczono we wtorek na jego profilu na Twitterze.

Na profilu Pontifex Watykan opublikował następujące słowa Franciszka: "Jestem całym sercem blisko osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i w Syrii. Modlę się nadal za tych, którzy stracili życie, za rannych, za ich rodziny, oraz za ratowników".

CZYTAJ DALEJ

Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?

2023-02-08 07:06

[ TEMATY ]

dialog międzyreligijny

Karol Porwich/Niedziela

Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję