Reklama

Niedziela Świdnicka

Instalacje proboszczowskie

Ks. Rafał Chudy objął parafię w Konarach

Dotychczasowy wikariusz par. Świętej Trójcy w Boguszowie – Gorcach ks. Rafał Chudy objął urząd proboszcza w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Konarach.

[ TEMATY ]

ks. Rafał Chudy

Konary

instalacja proboszczowska

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Ks. Rafał Chudy podczas liturgicznego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza

Liturgicznego wprowadzenia, tzw. instalacji proboszczowskiej dokonał w sobotę 3 lipca bp Marek Mendyk. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania dekretu mianującego ks. Rafała Chudego na proboszcza. Dekret odczytał dziekan dekanatu Strzegom ks. prał. Marek Babuśka.

Nowe zadania i obowiązki

Posługa proboszcza, to nie tylko administrowanie parafią w imieniu biskupa, ale przede wszystkim przewodzenie danej wspólnocie parafialnej, jako pasterz, który prowadzi powierzony sobie lud drogami Ewangelii. To sprawowanie sakramentów świętych, w tym najważniejszego z nich - Eucharystii. - Przyjmij na siebie obowiązki proboszcza tej parafii i prowadź dalej posługiwanie swoich poprzedników jako nauczyciel, prezbiter i duszpasterz wszystkich wiernych powierzonych Twojej duszpasterskiej trosce – mówił do nowego proboszcza biskup świdnicki, a przekazując symbolicznie klucze do kościoła bp Mendyk polecił ks. Rafałowi otwieranie świątyni wszystkim, którzy szukają Boga. – Niech się stanie ona centrum życia parafialnego. Kieruj i zarządzaj tą parafią, jako to zostało ci polecone – jako pilny i gorliwy pracownik winnicy Pańskiej – dodał.

ks. Mirosław Benedyk

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Msza święta z obrzędem wprowadzenia nowego proboszcza

Następnie przedstawiciele wspólnoty parafialnej symbolicznym bochnem chleba i kwiatami przywitali nowego proboszcza, życząc, aby jego posługa przynosiła wiele wspaniałych owoców. Dalej bp Marek Mendyk zachęcił przybyłych parafian do dobrej współpracy z nowym proboszczem, podkreślając, że możliwe to będzie dzięki natchnieniom i kierowaniu przez Ducha Świętego.

Reklama

Pasterz diecezji również wyjaśnił główne z zadania nowego proboszcza, które polegają na obowiązku nauczania, uświęcenia i pasterzowania. W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii bp Mendyk zachęcał do ożywienia wiary, podkreślając, że nie ma wiary bez pokory, a wiarę tracą ludzie przemądrzali i zbyt pewni siebie.

ks. Mirosław Benedyk

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Powitanie nowego proboszcza przez członków Rady Parafialnej

Droga ks. Rafała

Przypomnijmy, że ks. Rafał Chudy jest kapłanem od 18 lat. Przez ten okres pracował jako wikariusz w sanktuarium w Wambierzycach, w par. św. Antoniego w Pieszycach, w par. św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu, w par. Podwyższenia Krzyża św. w Kłodzku, w par. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, a przez ostatnie sześć lat w par. Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach. Jako duszpasterz trzeźwości diecezji świdnickiej, przyczynił się do powstania Apostolatu Trzeźwości jako pomoc kierowaną do ludzi uzależnionych i ich bliskich. Ks. Rafał zastąpił na urzędzie w Konarach ks. kan. Andrzeja Ćwika, skierowanego na proboszcza do Bystrzycy Kłodzkiej, który przez osiem lat przewodził miejscowej wspólnocie liczącej 1617 wiernych zamieszkujących 12 miejscowości, gromadzących się w 4 kościołach, w Konarach, Damianowie, Drogomiłowicach i w Jenkowie.

ks. Mirosław Benedyk

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Konarach
2021-07-03 00:03

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Papież do duchowieństwa Sudanu Pd: bądźcie świadkami i orędownikami

2023-02-04 09:28

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do bycia wielkodusznymi Pasterzami i świadkami, prorokami bliskości, którzy towarzyszą ludziom, orędownikami z podniesionymi rękami zachęcił Ojciec Święty duchowieństwo Sudanu Południowego. W katedrze św. Teresy w Dżubie Franciszek spotkał się z biskupami, kapłanami, diakonami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.

Drogie Osoby konsekrowane, drodzy Seminarzyści, dzień dobry!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję