Reklama

Wiara

Amy Brooks: Bóg nie popełnia błędów i ja także nim nie jestem

„Urodziłam się bez rąk i nóg. Z powodu mojego stanu zostałam porzucona przez moją biologiczną matkę. Nie chciała mieć ze mną nic wspólnego. Inny członek mojej rodziny sugerował nawet, żeby pozostawić mnie samotną w pokoju i nie karmić” - prezentujemy niezwykłe świadectwo Amy Brooks.

[ TEMATY ]

świadectwo

facebook.com

Umieszczono mnie w rodzinie zastępczej z Richardem i Janet Brooksami, którzy w końcu stali się moją prawdziwą rodziną. Rozpoczęli proces adopcji od razu, ale został on zakończony gdy miałam dwa lata.

Rodzice modlili się i prosili Boga, aby pomógł im mnie wychować, bo oczywiście wcześniej nie mieli do czynienia z kimś takim jak ja. I Bóg pomógł. Rodzice nigdy nie traktowali mnie, jakbym była niepełnosprawna. Pokazywali mi, jak się coś robi, ale potem pozwali bym próbowała wymyślić, jak to zrobić samodzielnie. Włączali mnie we wszystkie obowiązki domowe na takich samych zasadach jak moje rodzeństwo. Byli dla mnie wspaniali.

Reklama

Mają silną wiarę i zaszczepili ją również we mnie. Wierzę, że właśnie dlatego jestem dziś w stanie być taka niezależna. Także moje rodzeństwo nie traktowało mnie inaczej.

Podziel się cytatem

Oczywiście, że każdego dnia muszę się mierzyć z wieloma wyzwaniami, od najprostszych rzeczy rano takich ubranie się i umycie zębów, przez pisanie smsów, robienie makijażu czy gotowanie.

Potrafię robić wszystko to, co robią inne osoby, tylko robię to inaczej. Jeśli nie potrafię czegoś zrobić na początku, Bóg pomaga mi się podnieść i spróbować od innej strony.

Reklama

Czymś co mnie samą zaskoczyło, że się tego nauczyłam, było szycie.

Od półtora roku szyję torby i portfele i nigdy nie spodziewałam się, że będę to w stanie zrobić samodzielnie. Robiłam to już w liceum, ale wówczas potrzebowałam pomocy. Od tego czasu technologia maszyn do szycia przeszła długą drogę. Uwielbiam to robić. I jest to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłam.

Wierzę, że Bóg nie popełnia błędów i ja także nim nie jestem, nawet jeśli moi biologiczni rodzice myśleli inaczej. Nawet jeśli tak myśleli lekarze, którzy tłumaczyli moim rodzicom, że nic w życiu nie osiągnę, będę całe życie przykuta do wózka, nigdy nie będę samodzielna, będą musieli mnie karmić i zawsze we wszystkim będę zależna od nich. Ale Bóg miał dla mnie inny plan.

Podziel się cytatem

Jeśli ja nauczyłam się malować i szyć, to każdy może robić to do czego został powołany. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok i uwierzyć Bogu. Każdy musi wiedzieć, że ma cel w tym życiu i że nie jest błędem.”

Amy nagrywa (samodzielnie! ) filmy na YouTube, napisała dwie książki dzieląc się świadectwem życia, jest mówcą motywacyjnym.

Mając za sobą takie doświadczenie nie dziwi, że zdecydowanie opowiada się przeciwko aborcji.

„Zabijanie małych dziewczynek i chłopców poprzez 'aborcję' lekceważy fakt, że każdy człowiek, który istnieje potrzebował kogoś, kto o niego walczył i go bronił, zanim on mógł walczyć i bronić się sam” - taki cytat zamieściła na swojej stronie.

Więcej świadectw związanych z obroną życia na stronie fundacji Grupa PROELIO: Zobacz

2021-09-08 13:37

Ocena: +28 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojciech Modest Amaro: znaleźć Boga w kuchni

[ TEMATY ]

kuchnia

świadectwo

pl.wikipedia.org

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro

- Przepis na udane życie jest bardzo prosty – mówi dla portalu misyjne.pl Wojciech Modest Amaro. – Wystarczy postawić Boga na pierwszym miejscu. Ta decyzja uporządkowuje całe życie.

Znany restaurator w rozmowie z o. Marcinem Wrzosem OMI, redaktorem naczelnym „Misyjnych Dróg” przyznaje, że punktem wyjścia do szczęśliwego życia jest właściwie ustawienie dwóch najważniejszych wartości. - Przepis na udane życie jest bardzo prosty - mówi Wojciech Modest Amaro. - Na pierwszym miejscu Bóg, a na drugim miejscu to, co czego jesteśmy powołani, czyli kapłaństwo, albo małżeństwo i rodzina. Reszta wynika z tych dwóch najważniejszych punktów - dodaje. Podkreśla też, że odwaga postawienia Jezusa na pierwszym miejscu daje w konsekwencji ogromną moc w podejmowanych przez nas działaniach. - Jeśli tylko otworzymy swoje życie na Boga, łaska jest w stanie wszystkie te trudne sprawy poukładać - zaznacza.

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

2021-12-03 20:27

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję