Reklama

Kościół

Pielgrzymka przedsiębiorców

Zaledwie kilka dni dzieli nas od niezwykłego wydarzenia – III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców, jaka 3 października będzie miała miejsce na Jasnej Górze.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Pielgrzymka Przedsiębiorców

Karol Porwich/Niedziela

W czasie tak boleśnie naznaczonym pandemią oraz wiążącymi się z nią trudnościami w prowadzeniu biznesu, potrzebujemy poczuć wsparcie i jedność. III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców stanowi niepowtarzalną szansę dla wszystkich, którzy współtworzą sektor przedsiębiorczości w Polsce na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. To znakomita okazja na to, aby przedsiębiorcy przestali być anonimową masą kooperujących ze sobą podmiotów gospodarczych, lecz stali się prawdziwą wspólnotą.

Jak prawdziwi chrześcijanie

Reklama

Pielgrzymka do jasnogórskiego sanktuarium jest otwarta dla wszystkich ludzi związanych z ogólnie pojętym biznesem, w tym pracodawców, samozatrudnionych czy freelancerów. Uczestników spotkania łączy ufność w Boga i fakt, że w swojej pracy starają się postępować jak prawdziwi chrześcijanie. Z tej racji najważniejszym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Wzmocnieni

Przedsiębiorcy stanowią w Polsce ogromną grupę społeczną. To ich kreatywność, praca, przedsiębiorczość, talenty i poświęcenie w gospodarowaniu tworzą oraz zasilają źródło utrzymania dla całej rzeszy społeczeństwa. Dlatego tak potrzebne jest, aby wzmocnić ich duchowo, by sprostali wyzwaniom, które stawia przed nimi trudna sytuacja w kraju. Temu ma służyć ich udział w spotkaniu na Jasnej Górze.

Reklama

Program pielgrzymki

Tegorocznej edycji pielgrzymki przyświeca hasło: „Przyjdźcie do mnie wszyscy”. Spotkanie stwarza niepowtarzalna okazję do wymiany doświadczeń, co zostało odzwierciedlone w programie pielgrzymki.

- 8.30-10.00 – Rejestracja

- 10.00 -10.15 – Powitanie Pielgrzymów – abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski

- 10.15-11.00 – Wystąpienie gościa specjalnego: ks. prof. UJK dr hab. Rafała Dudały

- 11.00-11.45 – Wystąpienie gościa specjalnego: dr. Andrzeja Soleckiego

- 12.30-13.30 – Msza św. w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej – Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi

- 13.45-14.45 – Świadectwa przedsiębiorców

- 14.45-15.00 – Podsumowanie spotkania i zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

Zobacz

2021-09-29 12:41

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

3 października odbędzie się III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Przedsiębiorców

Karol Porwich/Niedziela

Spotkanie w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze jest otwarte dla wszystkich tych, którzy współtworzą sektor przedsiębiorczości w Polsce – także dla pracodawców, samozatrudnionych czy freelancerów. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

W auli Jana Pawła II pielgrzymów powita metropolita wrocławski J.E. Ks. Abp Józef Kupny. Zebrani wysłuchają wystąpień gości specjalnych: ks. prof. UJK dr. hab. Rafała Dudały i dr. Andrzeja Soleckiego. Niezwykle ważnym komponentem spotkania będą świadectwa wygłoszone przez samych przedsiębiorców. Z jednej strony będą stanowiły ich bardzo osobistą relację i refleksję, a z drugiej – odwołają się do wspólnotowości doświadczeń, której świadomość pozwala na wzmocnienie wśród uczestników poczucia jedności. Na zakończenie pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia wyrażającą w pięknej formie zaufanie do Boga i pragnienie życia w jedności z Nim.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Czekały cały rok

2021-12-06 23:33

Danuta Kuglin

Dzieciaki szczęśliwe, pełne radości!

Dzieciaki szczęśliwe, pełne radości!

    6 grudnia to szczególny dzień, kiedy nasze serca otwierają się jeszcze bardziej na innych. Wspominamy w tym dniu postać dobrego biskupa.

    Święty Mikołaj zasłynął z dobroci tego sekretu, który przekazał Jezus: czyń dobro! Także do naszej parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Trzebini Sierszy dotarł św. Mikołaj. Wielka radość wśród dzieci, które cały rok czekały na ten dzień. Święty Mikołaj pytał, czy były grzeczne i jak się sprawowały, a na zakończenie spotkania obdarzył wszystkie dzieci słodkimi upominkami. . Dzieciaki szczęśliwe, pełne radości! Po takim spotkaniu cóż pozostaje?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję