Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Modlitwa i koncert. Dziękowali za dar świątyni

Modlitwa i koncert złożyły się na dziękczynienie za jubileuszową 10. rocznicę poświęcenia kościoła NMP Królowej Polski w Pogórzu.

[ TEMATY ]

festiwal

jubileusz poświęcenia świątyni

Bielski Chór Kameralny

Monika Jaworska

Koncert w Pogórzu.

Koncert w Pogórzu.

Najpierw wierni wraz z księżmi dziękowali na Mszach św. za dar świątyni i kapłanów. – W swej modlitwie zanoszonej w dniu poświęcenia świątyni król Salomon uświadamia sobie, ale także nam, że miłosierny Bóg wysłuchuje modlitw każdego, kto zwraca się do Niego z pokorą, uległością i miłością, a szczególnie darzy swoimi łaskami w miejscu świętym, które On sam wybrał sobie na spotkanie z człowiekiem. Choć w rzeczywistości Jego prawdziwym mieszkaniem jest niebo, to jednak przenika swoją obecnością także ziemię, pochyla się nad swoimi stworzeniami, przebacza grzesznikom ich winy i umacnia ich, by nie ustali w drodze do Jego Królestwa wiecznego szczęścia i pokoju – podkreślił proboszcz ks. Ignacy Czader w kazaniu.

Dodał, że wspólnota ludzi wierzących jest świątynią Boga, Jego żywym domem na ziemi, a jej fundamentem jest Chrystus.

Dopełnieniem świętowania był koncert „W kręgu dwóch kultur” w wykonaniu Bielskiego Chóru Kameralnego pod kierownictwem prof. Beaty Borowskiej. Muzycy zaśpiewali religijne utwory chóralne znanych kompozytorów powstałe od średniowiecza po wiek XX. Zaprezentowali również cykl „Five hebrew love songs” Erica Whitacre’a na chór, skrzypce, fortepian i utwory instrumentalne w wykonaniu Małgorzaty Koby grającej na skrzypcach oraz Doroty Zaziąbło grającej na fortepianie. Publiczność wysłuchała pieśni o odrębnej stylistyce i różnorodnej ekspresji.

Koncert odbył się w ramach 13. festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Dofinansowano go ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursów dotacyjnych na rok 2021

2021-11-04 11:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strefa Chwały Festiwal – niezwykłe rekolekcje ludzi Nowej Kultury

W piątek 1 lipca w Starym Sączu, pod jedynym istniejącym jeszcze ołtarzem Papieskim w Polsce jak co roku na początku lipca zgromadzą się ludzie Nowej Kultury, by przeżywać wyjątkowe rekolekcje. Nowa Kultura to życie w wolności i godności, jaką daje tylko bliska relacja z Bogiem na wszystkich płaszczyznach życia. To świadczenie o tej relacji postawą i pracą. Podczas Strefa Chwały Festiwal reprezentowane są różnorodne środowiska. To między innymi muzycy, aktorzy, plastycy, sportowcy, dziennikarze, politycy, przedsiębiorcy i całe rodziny, ludzie, którzy żyją wartościami chrześcijańskimi i chcą je przekazywać dalej.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: dziś centralne obchody Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce

2023-01-26 06:26

[ TEMATY ]

islam

KULTOURNATOUR/pixabay.com

Musimy wciąż myśleć o tym jak sobie wzajemnie pomagać, niezależnie przynależności narodowej czy religijnej - powiedziała KAI dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk, iranistka i arabistka zaangażowana w dialog z islamem. Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki” dziś, 26 stycznia, obchodzony jest XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Podczas centralnych obchodów, które odbędą się w Warszawie, przedstawiciele obydwu religii czytać będą Biblię i Koran, modlić się i dyskutować. Inicjatywa polskiego Episkopatu o ustanowieniu Dnia Islamu jest pionierską w skali światowej.

CZYTAJ DALEJ

Anioł uratował moje dziecko

2023-01-26 21:07

[ TEMATY ]

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Mieliście może kiedyś taką sytuację, że coś (ktoś?) niespodziewanie was budzi? Dzięki temu nie zaspaliście do pracy czy na pociąg. A może dzięki tej niespodziewanej pobudce uniknęliście jakiejś tragicznej sytuacji, która mogła się wydarzyć?

Autorka poniższego świadectwa jest przekonana, że usłyszała we śnie głos anioła, który dał jej wyraźne i konkretne polecenie. Tak to po latach wspomina: „Było to kwietniu w 2003 r. – tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Byłam wówczas w stanie błogosławionym i w nocy, zupełnie niespodziewanie, usłyszałam wyraźny wewnętrzny głos: „Jutro idź do lekarza!”. Ten głos był stanowczy, a jednocześnie subtelny. Nigdy wcześniej takiego w swym życiu nie słyszałam. Zaraz się przebudziłam, choć właściwie to nie czułam, żebym spała. To było dla mnie coś wyjątkowego i jednocześnie zaskakującego. Nawet się wówczas zastanowiłam: co to było? O co chodzi!? Było to we wtorek, tuż po północy. Pamiętam wyraźnie, bo tego właśnie dnia (raz w tygodniu) przyjmowała moja lekarka. To też mnie później utwierdziło, że ten niezwykły głos był głosem mojego Anioła Stróża, który – jak wkrótce miało się okazać – w nocy po prostu mnie ostrzegł, nakazując mi wizytę u lekarza...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję